Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 5.02.2023 o 19:38, Tola napisał:

Smutne informacja💔😢 Odeszła Sonia, suczka z zamojskiego schroniska,  adoptowana w 2012 roku wraz z koleżanką z boksu, Rajką. Trafiły do cudownej rodziny, zawsze pisałam, że to dom jak bajki, a w centrum Lublina. Odwiedzaliśmy państwo i suczki, zawsze urzekał nas spokój i cudowna atmosfera. Niestety, upływający czas nie oszczędził ani ludzi, ani zwierząt,  najpierw odszedł pan, teraz Sonia😢W tym cudownym miejscu została p. Ewa i Rajka. Tutaj wątek suczek Wątek

IMG-20211224-WA0023.jpg

20181218_124253.thumb.jpg.d6d353c68411d26c313a51c94ffe18d2.jpg

20181218_132243.thumb.jpg.0def4cdf640de1bd156516a787fcff38.jpg

 

Dnia 5.02.2023 o 19:51, Tola napisał:

Chciałam też pozostawić ślad po tym bezimiennym, bezdomnym piesku😢 Parę dni temu wrzuciłam na fb prośbę o Dt lub DS.  Odezwała się Marta Kado z cudowną informacją, że jej bliscy sąsiedzi są zdecydowani dać dom bezdomniakowi, ich poprzedni piesek był bardzo podobny. Wydawało się, że to cud...Na następny dzień okazało się, że pies nie żyje, zginął w nocy😢😢😢 Ten biedak nie miał nic, był dokarmiany przez kobietę, która jako jedyna na wsi okazała mu serce. Niech chociaż tutaj pozostanie po nim ślad. Kado, dziękuję♥️, szczęście było tak blisko

received_1679995762431360.jpeg

            😥 Tęczowy Most   

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.02.2023 o 19:06, Tola napisał:

 

Zamówiony worek Josera Festival łosoś

Jeszcze raz bardzo dziękuję!! ❤❤❤ Psinek dostał na imię Miki, nie jest zanędznialy na szczęście, jedynie Anetka podjedzie z nim do groomera żeby koleżkę wykapac. Potem zaraz będziemy ogłaszać bo generalnie na dzień dzisiejszy Miki jest gotowcem do adopcji:)).. Lirusia za to niestety musi poczekać jeszcze na ogłaszanie, jest bardzo chudziutka, ale wesoła, ma apetyt przeogromny, te zmienione chorobowo miejsca po smarowaniu się goją powoli, zasuszają, niestety jest ich niemało, ale pomalutku do przodu.  Z noska strupki już ładnie poschodzily. Lira chodzi przepięknie na smyczy, pilnuje się nogi opiekuna, nie jest też jakoś nadmiernie strachliwa na ulicy. Jedyne nad czym musimy popracować to czystość:))

20230203_074923.jpg

20230203_080550.jpg

20230203_084908.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Prośba o radę szczegolnie do osób, które mają doświadczenie z psami trzymanymi na zewnątrz. Potrzebne zadaszenie części zagrody, żeby dac tam budę, po ktorej pies nie wyskoczy. Ma tam być Koda, a ona nie tylko otwiera klamki, ale i jest niesamowicie skoczna. Musimy ustawic budę pod ogrodzenie. Jak myślicie z czego można zrobić sensowne zadaszenie, jeśli tyl i bok sa z metalowych paneli, a drugi bok to betonowe ogrodzenie? Albo może jest jakiś inny patent na to, żeby pies po budzie nie starał się sforsować ogrodzenia?

Resized_20230206_105040.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2023 o 11:04, Jaaga napisał:

Prośba o radę szczegolnie do osób, które mają doświadczenie z psami trzymanymi na zewnątrz. Potrzebne zadaszenie części zagrody, żeby dac tam budę, po ktorej pies nie wyskoczy. Ma tam być Koda, a ona nie tylko otwiera klamki, ale i jest niesamowicie skoczna. Musimy ustawic budę pod ogrodzenie. Jak myślicie z czego można zrobić sensowne zadaszenie, jeśli tyl i bok sa z metalowych paneli, a drugi bok to betonowe ogrodzenie? Albo może jest jakiś inny patent na to, żeby pies po budzie nie starał się sforsować ogrodzenia?

Resized_20230206_105040.jpeg

Ja bym na całą górę dała po prostu siatkę ogrodzeniową i może matę ogrodzeniową jakąkolwiek, żeby nie kusiło.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2023 o 11:04, Jaaga napisał:

Potrzebne zadaszenie części zagrody, żeby dac tam budę, po ktorej pies nie wyskoczy.

Istotne jest jak duża ma być powierzchnia tego dachu, bo od tego zależeć będzie z czego można zrobić dach. Na pewno potrzebna byłaby jakaś konstrukcja podtrzymująca dach.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że piszę tu w sprawie psa nie z zamojskiego schroniska, ale na ten wątek zagląda tak wiele Ludzi z sercem, że mam nadzieję na znalezienie chętnych do pomocy dla bardzo biednej, małej suni z wielkim guzem w brzuszku.  

                          2082533521_suniazguzem3.jpg.6f6a4f23bf9696313e6e24cadc783936.jpg 

                         426256221_suniazguzem.jpg.d627a4a2ce667fbc92b1a5c2022350a2.jpg

Zapraszam serdecznie na wątek tej suni. Link do wątku jest w moim podpisie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.02.2023 o 15:36, rozi napisał:

Ja bym na całą górę dała po prostu siatkę ogrodzeniową i może matę ogrodzeniową jakąkolwiek, żeby nie kusiło.

Dzieki wszystkim za rady. Chyba wlasnie damy siatkę lub rozglądnę się za pleksi falowaną. Tylko ją tez jakoś trzeba łączyć. Nie ma jak zrobić jakiejś konstrukcji, a mi chodzi tylko o to, żeby psa nie kusiło z dachu sforsować ogrodzenia. Zagroda jest pod drzewami, wiec jest ocieniona. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 09:28, Jaaga napisał:

Dzieki wszystkim za rady. Chyba wlasnie damy siatkę lub rozglądnę się za pleksi falowaną. Tylko ją tez jakoś trzeba łączyć. Nie ma jak zrobić jakiejś konstrukcji, a mi chodzi tylko o to, żeby psa nie kusiło z dachu sforsować ogrodzenia. Zagroda jest pod drzewami, wiec jest ocieniona. 

Pleksi wiatr Ci zerwie, jeśli nie będzie bardzo solidnie przymocowana.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 09:38, rozi napisał:

Pleksi wiatr Ci zerwie, jeśli nie będzie bardzo solidnie przymocowana.

No właśnie nie wiem jakby ją zamocować, bo jest w kawałkach. I wiatry teraz bywają ogromne, szczególnie u nas od gór zawiewa.

Dnia 8.02.2023 o 09:41, Tianku napisał:

tylko drewniane podpory i mocowanie wtedy tej falistej pleksi mam tak dla koni zrobione

Dzięki za informację.  

Mąż nie jest typem majsterkowicza 😉, wiec kupimy siatkę i rozciągniemy nad budą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.02.2023 o 09:44, Moli@ napisał:

Może cieńszy panel zamocować..., bo siatka bez naciągu raczej długo nie powisi

 

Dnia 8.02.2023 o 09:58, Aska7 napisał:

Siatkę na wąsy zaciskowe. Szybki montaż i demontaż.

Dziekuje za pomysły. W domu mam wszystko pod psy opanowane, moge doradzić rodzaj folii w płynie, fugi basenowej  czy dobra farbę, ale wybiegi na zewnątrz to dalej temat  do przepracowania.

Dzis biorę się jeszcze za usuwanie i oczyszczanie słomy z budy i wybiegu Babucia. Okazalo się, że nasza świnia jest uczulona na słomę i ma okropne oczy po niej. Muszę wszystko uprzątnąc. Dam jej dywan na podłogę budy i na to kołdrę. Wszystko przygotowane tylko brak motywacji, żeby wyjść na to zimno. Nie miala baba kłopotu...

Link to comment
Share on other sites

Kolejna tragedia na podzamojskiej wsi, jeśli ktoś może pomoc, chce pomóc to bardzo proszę😢  Suczka, dwa ok.roczne szczeniaki i malutki piesek zostały bez opieki, a dotychczasowe ich życie też było straszne. Suczkę matkę, która rodziła co roku zgodziła się przyjąć Jaaga. Jest możliwy dowóz psów do wyznaczonego miejsca. Jeśli będzie taka potrzeba psy zostaną zaszczepione. Ja  niestety z przyczyn osobistych nie mogę na razie bardziej się w to zaangażować. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...