Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

8 godzin temu, Gabi79 napisał:

Wiem, że to duży koszt, ale może Arek mąż Anecik mogłby jechać?

Ale to już są zupełnie inne pieniądze niż u p. Maćka. Zaczekajmy jeszcze dzisiaj

bo może p. Maćkowi uda się przesunąć te inne psy. 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

Zarezerwuję,  tylko sprawy bardzo się skomplikowały.

Dzisiaj okazało się, że pan Maciek nie ma miejsca w tym transporcie, bo o tym, że z Zamościa ma jechać więcej niż jeden  pies  dowiedział się właśnie dzisiaj:(

 

Dlatego pisałam wcześniej aby dograć transport.Może uda się z p.Maćkiem uzgodnić dwa transporty jednak.To jest duża szansa dla psiaków.Nie koniecznie musi być 22.01.21 bo piesek Tysi może chyba już jechać do DS.

Na drugi transport znajdą się pieniądze,muszą.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

Oczywiście, że jest możliwość i p. Maciek od razu to zaproponował. Tylko że wtedy będzie kolejne 600 zł do zapłacenia. Cały czas była tu mowa o transporcie, który zamówiła Tyska, bo wtedy ten koszt naprawdę byłby minimalny.

Te 600zł rozłoży się na psiaki a więc nie będzie źle.I tak ten transport jest wyjątkowo tani w porównaniu do zrobionych km.

Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Anula napisał:

Te 600zł rozłoży się na psiaki a więc nie będzie źle.I tak ten transport jest wyjątkowo tani w porównaniu do zrobionych km.

Też tak sądzę, poza tym może ktoś będzie tak miły i zrobi bazarek transportowy. Już nie raz i nie dwa udawalo  się zebrać spore kwoty na transport. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Gabi79 napisał:

Też tak sądzę, poza tym może ktoś będzie tak miły i zrobi bazarek transportowy. Już nie raz i nie dwa udawalo  się zebrać spore kwoty na transport. 

 

Jest już bazarek

 

 

chyba ,że masz na myśli jeszcze jeden :)

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, b-b napisał:

 

Jest już bazarek

 

 

chyba ,że masz na myśli jeszcze jeden :)

Trzeba by nowy zrobić dla kolejnych psiaków. Tak czy siak trzeba jakoś zadziałać, bo te biedaki tam zamarzną. Ciekawe, czy ktoś już rozmawiał z p. Maćkiem? 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Gabi79 napisał:

Trzeba by nowy zrobić dla kolejnych psiaków. Tak czy siak trzeba jakoś zadziałać, bo te biedaki tam zamarzną. Ciekawe, czy ktoś już rozmawiał z p. Maćkiem? 

Trzeba poczekać na Tolę może rozmawiała z p.Maćkiem.Bardzo zmartwiła mnie wiadomość,że z transportem się posypało ale może da się to jakoś poukładać.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Jo37 napisał:

Ale to już są zupełnie inne pieniądze niż u p. Maćka. Zaczekajmy jeszcze dzisiaj

bo może p. Maćkowi uda się przesunąć te inne psy. 

Gdyby można było przewidzieć, że tak poplącze się z tym transportem, to na pewno najlepszym rozwiązaniem byłby transport TZ anecik dla Białego i Biszkopcika, bo wtedy oba psy nie musiałyby tyle czekać,  a potem 22.01. byłby spokojnie ten transport p. Maćka dla reszty psów.

6 godzin temu, Anula napisał:

Dlatego pisałam wcześniej aby dograć transport.Może uda się z p.Maćkiem uzgodnić dwa transporty jednak.To jest duża szansa dla psiaków.Nie koniecznie musi być 22.01.21 bo piesek Tysi może chyba już jechać do DS.

Na drugi transport znajdą się pieniądze,muszą.

 

3 godziny temu, Gabi79 napisał:

Trzeba by nowy zrobić dla kolejnych psiaków. Tak czy siak trzeba jakoś zadziałać, bo te biedaki tam zamarzną. Ciekawe, czy ktoś już rozmawiał z p. Maćkiem? 

 

3 godziny temu, Anula napisał:

Trzeba poczekać na Tolę może rozmawiała z p.Maćkiem.Bardzo zmartwiła mnie wiadomość,że z transportem się posypało ale może da się to jakoś poukładać.

 

2 godziny temu, b-b napisał:

Oby udało się wszystko naprostować...

 

2 godziny temu, Livka napisał:

Czekamy na decyzję P. Maćka.

Pzepraszam, że tyle czekacie na informacje, ale p. Maciek zadzwonił przed chwilą -  udało się przełożyć ten wyjazd psów z Lublina do Szczecina i 22.01. może zabrać Amika i 4 psy ze schroniska i to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale kwota niestety będzie wyższa, bo przystanków jest o wiele więcej.  Podałam  miejscowości, w których wysiadać będą poszczególne psy i czekam do jutra  na całościowy koszt.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tola napisał:

Pzepraszam, że tyle czekacie na informacje, ale p. Maciek zadzwonił przed chwilą -  udało się przełożyć ten wyjazd psów z Lublina do Szczecina i 22.01. może zabrać Amika i 4 psy ze schroniska i to byłoby najlepsze rozwiązanie, ale kwota niestety będzie wyższa, bo przystanków jest o wiele więcej.  Podałam  miejscowości, w których wysiadać będą poszczególne psy i czekam do jutra  na całościowy koszt.

Damy radę!

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w schronisku zarezerwowałam Biszkopcika i psiaka do szafirki, więcej informacji na poszczególnych wątkach.

Biały i Rudy już oddzieleni w osobnych boksach.

Porobiłam trochę zdjęć,  chociaż widok zmarzniętych psów przy tych obecnych  temperaturach jest straszny, nie da się powstrzymać łez. U nas zapowiadają jeszcze niższe temperatury, nie wiem jak one to przetrwają:(.

Dzisiaj tylko boksy męskie, do suczek psychicznie nie dałam rady podejść, tam nawet słońce ich nie grzeje:(.

IMGP2422.JPG

 

IMGP2424.JPG

I jak nie płakać:(

IMGP2426.JPG

IMGP2427.JPG

IMGP2436.JPG

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, może nie znam dobrze sytuacji albo czegos nie doczytałam wcześniej, ale czy nie da się poprawić warunków w tym schronisku? Zakupić choćby słomę, żeby psiaki mogły się trochę umościć i ogrzać? Lub założyć zbiórkę na budy? Bo rozumiem, że samo schronisko nie ma na to kasy. Trzymaniem kciuków i rozmyślaniem jak im strasznie zimno nie pomożemy.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tola napisał:

Dzisiaj w schronisku zarezerwowałam Biszkopcika i psiaka do szafirki, więcej informacji na poszczególnych wątkach.

Biały i Rudy już oddzieleni w osobnych boksach.

Porobiłam trochę zdjęć,  chociaż widok zmarzniętych psów przy tych obecnych  temperaturach jest straszny, nie da się powstrzymać łez. U nas zapowiadają jeszcze niższe temperatury, nie wiem jak one to przetrwają:(.

Dzisiaj tylko boksy męskie, do suczek psychicznie nie dałam rady podejść, tam nawet słońce ich nie grzeje:(.

 

I jak nie płakać:(

IMGP2426.JPG

 

 

Co za bieda ten bury. W wolnej chwili Tolu daj mi prosze znac, czy go kojarzysz i coś Ci wiadomo? Teraz nie pomogę, ale może następnym razem... 

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, agat21 napisał:

Przepraszam, może nie znam dobrze sytuacji albo czegos nie doczytałam wcześniej, ale czy nie da się poprawić warunków w tym schronisku? Zakupić choćby słomę, żeby psiaki mogły się trochę umościć i ogrzać? Lub założyć zbiórkę na budy? Bo rozumiem, że samo schronisko nie ma na to kasy. Trzymaniem kciuków i rozmyślaniem jak im strasznie zimno nie pomożemy.. 

Budy są w środku hangaru ale nie wiadomo w jakim stanie są,ile ich jest i czy jest tam słoma.Tam nie ma wstępu.Tak jak na zdjęciach wygląda psy wychodzą z hangaru na pas ogrodzony i to wszystko.Zdjęcia są robione przed siatką przy tym pasie,w środku nie.

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, agat21 napisał:

Przepraszam, może nie znam dobrze sytuacji albo czegos nie doczytałam wcześniej, ale czy nie da się poprawić warunków w tym schronisku? Zakupić choćby słomę, żeby psiaki mogły się trochę umościć i ogrzać? Lub założyć zbiórkę na budy? Bo rozumiem, że samo schronisko nie ma na to kasy. Trzymaniem kciuków i rozmyślaniem jak im strasznie zimno nie pomożemy.. 

o tym samym pomyślałam - tak robi OTOZ Suwałki i pomaga schroniskom na Podlasiu. 

Może dałoby radę dogadać się ze schroniskiem  aby przyjmowali takie dary . Wpuścili już wolontariat więc może i na to by się zgodzili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...