Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Mam sporo zapytań o Borówkę a tylko jedno o Poziomkę. Jedna osoba bardzo nalegała, by można było odebrać Borówkę najpóźniej 6 grudnia ( Mikołaj ). Odpisałam, że to niemożliwe, że obowiązuje procedura adopcyjna.

Ciekawa jestem, jak wypadną wizyty pa...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.12.2019 o 17:35, Havanka napisał:

Mam sporo zapytań o Borówkę a tylko jedno o Poziomkę. Jedna osoba bardzo nalegała, by można było odebrać Borówkę najpóźniej 6 grudnia ( Mikołaj ). Odpisałam, że to niemożliwe, że obowiązuje procedura adopcyjna.

Ciekawa jestem, jak wypadną wizyty pa...

O Borówkę miałam dwa zapytania, ale jeden to był wychodzący dom na wsi, w tym drugim w Krakowie robimy wizytę:)

Prosimy o kciuki, jutro wizyta w Krakowie dla Borówki, a w niedzielę w Warszawie dla Poziomki:)

Link to comment
Share on other sites

Tymczasem mamy kolejna koteczkę Bakalię, znalezioną na ryneczku przy Orzeszkowej; malutka przez parę dni żyła pod przyczepą, z której sprzedawane są warzywa, handlarze karmili ją kiełbasą.

Mała na szczęście jest w Dt, w następnym tyg. podjadę porobić zdjęcia do ogłoszeń.

Bakalia to koteczka szylkret z białym - calico;)

Ma ok. 3,5 mies. została odrobaczona, testy ujemne.

Mam tylko takie zdjęcie; do weta z Bakalią jezdził  TZ, nie miał jak zrobić.

4eb73d7ae299a691med.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Tymczasem mamy kolejna koteczkę Bakalię, znalezioną na ryneczku przy Orzeszkowej; malutka przez parę dni żyła pod przyczepą, z której sprzedawane są warzywa, handlarze karmili ją kiełbasą.

Mała na szczęście jest w Dt, w następnym tyg. podjadę porobić zdjęcia do ogłoszeń.

Bakalia to koteczka szylkret z białym - calico. Ma ok. 3,3 mies. została odrobaczona, testy ujemne.

Mam tylko takie zdjęcie

Nie widzę zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

No i teraz wiadomość, o której aż boję się pisać - naszemu Kenzo, który wrócił z adopcji z Warszawy po paru dniach, szykuje się dom w Krakowie.

Pan ma 59 lat, jest od 2 lat wdowcem; w przeszłości mieli psa - mieszańca labka z rottweilerem, też uratowanego z ciężkich warunków.

Pan ma spore grono znajomych, wszyscy psiolubni, wszyscy są właścicielami psów ze schronisk.

Jeśli adopcja dojdzie do skutku, to pan osobiście przyjedzie po Kenzo.

Zostały przekazane wszystkie informacje o Kenzo - o jego historii, nieudanej adopcji, sporej nadpobudliwości i niechęci do samców.

Poprosiłam już elik o wizytę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Martusiu, nie wiem czy to właściwy wątek, ale powiem, że jestem umówiona z panem od Kenzo na jutro. Godziny jeszcze nie ustaliliśmy, bo jutro o 11-tej mam wizytę u weta z Alfikiem. Nie wiem ile czasu mi to zajmie i umówiliśmy się, że zadzwonię po wizycie i ustalimy.

Alfinek zaczął kuleć na łapkę i nasza wetka podejrzewa zerwanie wiązadła kolanowego i skierowała nas do ortopedy

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Martusiu, nie wiem czy to właściwy wątek, ale powiem, że jestem umówiona z panem od Kenzo na jutro. Godziny jeszcze nie ustaliliśmy, bo jutro o 11-tej mam wizytę u weta z Alfikiem. Nie wiem ile czasu mi to zajmie i umówiliśmy się, że zadzwonię po wizycie i ustalimy.

Alfinek zaczął kuleć na łapkę i nasza wetka podejrzewa zerwanie wiązadła kolanowego i skierowała nas do ortopedy

Bardzo Elu dziękuję, zorganizuj to wszytsko tak, aby było Ci jak najwygodniej.

Życzę Alfikowi szybkiego powrotu do zdrowia!

A  wszystkich sympatyków Kenzo proszę, aby b. mocno trzymali kciuki!

 

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tola napisał:

Życzę Alfikowi szybkiego powrotu do zdrowia!

Bardzo dziękuję Martusiu, ale obawiam się, że nie nastąpi to szybko  :(   Wetka podejrzewa, że będzie konieczna operacja i z tego powodu nie zaszczepiła go p/wściekliźnie, bo operacja musiałaby być odłożona na co najmniej 3 tygodnie. Szczepienie obu moich psiaków wypada dopiero po 20 grudnia, ale z powodu tej bolesności przyspieszyłam szczepienie bo nie przypuszczałam, że to taka poważna sprawa. Myślałam, że zbadamy łapkę i przy okazji zaszczepimy psiaki. Jutro okaże się czy decyzja o odłożeniu szczepienia była słuszna.  Oby nie. Wolę jechać z Alfikiem drugi raz na szczepienie, niż żeby musiał być operowany.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dobre wiadomości i te mniej dobre - życie...........

Zacznę od tej gorszej - wczoraj była wizyta w Krakowie dla Boróweczki i niestety nie zdecyduję się na adopcje do tego domu.

Borówka więc nadal szuka domu!

Nie chciałabym, aby kocia została na święta w lecznicy:(. 

eb1066016b2e7d7amed.jpg

Bardzo dziękuję p. Agacie za wizytę

kwiat-ruchomy-obrazek-0008.gif

Dziewczynki zostały zaszczepione.

Link to comment
Share on other sites

No i  na koniec wiadomość o Kenzo - nasz łobuziak ma dom:)

Dzisiaj na wizycie u pana była elik i daje zielone światło, mam nadzieję, ze tym razem się uda,  dla nas będzie to tez ogromny stres:)

Myślę, że jak Ela upora się z obowiązkami  to napisze parę słów:).

Pan Tadeusz przyjeżdża po Kenzo w sobotę.

008df708878edbe4med.jpg

Bardzo dziękuję Elik za wizytę

 

kwiat-ruchomy-obrazek-0008.gif

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.12.2019 o 21:43, elik napisał:

Martusiu, nie wiem czy to właściwy wątek, ale powiem, że jestem umówiona z panem od Kenzo na jutro. Godziny jeszcze nie ustaliliśmy, bo jutro o 11-tej mam wizytę u weta z Alfikiem. Nie wiem ile czasu mi to zajmie i umówiliśmy się, że zadzwonię po wizycie i ustalimy.

Alfinek zaczął kuleć na łapkę i nasza wetka podejrzewa zerwanie wiązadła kolanowego i skierowała nas do ortopedy

Ojej, oby u mojego ulubieńca Alficzka to nie było nic poważnego

Link to comment
Share on other sites

54 minuty temu, Gabi79 napisał:

Ojej, oby u mojego ulubieńca Alficzka to nie było nic poważnego

Niestety Gabrysiu to poważna sprawa i operacja jest konieczna. Odbędzie się we wtorek o godz. 15-tej. Mamy po niego przyjechać dopiero  po 4 godzinach, a więc operacja poważna, a po niej  3 miesiące rehabilitacji :( Tego się najbardziej boję.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

No i  na koniec wiadomość o Kenzo - nasz łobuziak ma dom:)

Dzisiaj na wizycie u pana była elik i daje zielone światło, mam nadzieję, ze tym razem się uda, chociaż i dla nas będzie to ogromny stres:)

Myślę, że jak Ela upora się z obowiązkami  to napisze parę słów:).

Pan Tadeusz przyjeżdża po Kenzo w sobotę.

008df708878edbe4med.jpg

Bardzo dziękuję Elik za wizytę

 

kwiat-ruchomy-obrazek-0008.gif

Sorki, ale dopiero teraz mogę tu przysiąść.

Pan od 3 lat samotny. Ma bardzo pozytywne podejście do tematy. Dla niego pies, to przyjaciel, a wg jego słów Kenzo, to miłość od pierwszego spojrzenia. Jak zobaczył jego zdjęcie, to powiedział - tylko ten, żaden inny. Pan Tadeusz mieszka na 4 piętrze, ale jest winda. Moim zdaniem w jego mieszkaniu Kenzo będzie się dobrze czuł. Będzie mógł sam wybrać sobie miejsce na legowisko. Pan wie, że legowisko, to miejsce, gdzie królem jest pies. Pan pracuje w domu, choć czasem praca wymaga wyjazdów, ale nie są to częste sytuacje.Kenzo dostanie tyle czasu ile będzie potrzebował, żeby uznać dom za swój, a pana Tadeusza, za swojego człowieka.

Będzie dobrze  :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Niestety Gabrysiu to poważna sprawa i operacja jest konieczna. Odbędzie się we wtorek o godz. 15-tej. Mamy po niego przyjechać dopiero  po 4 godzinach, a więc operacja poważna, a po niej  3 miesiące rehabilitacji :( Tego się najbardziej boję.

Eluniu trzymam kciuki z całych sił za operację i rehabilitację Alficzka.

Na pewno wszystko się powiedzie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...