Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

3 godziny temu, agat21 napisał:

Rany, jak tu pomóc w sprawie Spineczki :( Może uprosić Agnieszkę, u ktorej jest Tevor, żeby przyjęła ją na jakiś czas? Nie wiem jak ona teraz "stoi" z innymi zwierzakami, ale mogę zapytać.

W środę jadę z Rzeszowa do Warszawy, mogę zabrać transporter z jakimś zwierzem ze sobą, czy realne byłoby podrzucenie go gdzieś na trasę?

Dziękuje bardzo za chęć pomocy, może jutro coś się wykluje, dam znać.

3 godziny temu, Sowa napisał:

Czy stowarzyszenia ratujące zwierzaki mogłyby wspólnie wystąpić o wprowadzenie przepisu, na mocy którego za utrzymanie psów, odebranych ze skandalicznych pseudohodowli, płaci ten od kogo je odebrano tak długo, póki nie znajdą nowych właścicieli? Warto także składać wnioski do odpowiednich urzędów skarbowych o kontrolę płacenia podatków w takiej pseudo. Tylko uderzenie po kieszeni może ograniczyć tego rodzaju działalność.   

Pomysł jak najbardziej trafny, wart nagłośnienia.

Tylko z  jego wprowadzeniem w naszym kraju i potem z realizacją byłoby gorzej.

 

Link to comment
Share on other sites

W tej chwili jest dobra atmosfera dla wprowadzania tego rodzajów przepisów. Zauważcie, ile jest nagłaśnianych spraw o znęcanie się nad zwierzętami, spraw zakończonych wreszcie wyrokami.  Nie jestem członkiem żadnej organizacji prozwierzęcej, mogę co najwyżej pomóc ułoyć  taki wniosek.

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tola napisał:

Odezwała się tez do mnie dziewczyna ze Stowarzyszenia i są w stanie zabrać wszystkie buldożki nawet jutro.

Była wstrząśnięta tym, co zobaczyła.

Wysłałam kontakt do kobiety do UG i będziemy ustalać warunki odbioru i przewozu.

 

Odezwała się do mnie wczoraj po mojej wiadomości ze zdjeciami, jakie im wysłałam, że nie potrafi się do Ciebie dodzwonić, bo masz stale zajęte ;) Bardzo się cieszę, że tak szybko stowarzyszenie zareagowało.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Sowa napisał:

W tej chwili jest dobra atmosfera dla wprowadzania tego rodzajów przepisów. Zauważcie, ile jest nagłaśnianych spraw o znęcanie się nad zwierzętami, spraw zakończonych wreszcie wyrokami.  Nie jestem członkiem żadnej organizacji prozwierzęcej, mogę co najwyżej pomóc ułoyć  taki wniosek.

 

Pewnie i teraz można by dochodzić takich pieniedzy na podstawie kodeksu cywilnego, ale kwestia jest taka -czy by się je ściągnęło faktycznie - to znaczy czy dałoby z nich skorzystać, czy by sie okazało, że pseudo -hodowca nie ma żadnego majątku. wiec podstawowa sprawa, przy wprowadzaniu takich przepisów to byłoby zabezpieczenie tych pieniedzy na wypadek zabrania psów.  

Ale zabezpieczyć by je można prawnie tylko w przypadku legalnej hodowli - w formie np obowiązkowego ubezpieczenia przez hodowców na wypadek zaniedbań;  a nie w przypadku niezarejestrowanego rozmnażania. 

Załóżmy, że właścicielem zaniedbanych psów jest pan X, a nieruchomość i samochód jest np na jego syna. Albo po prostu nie ma żadnego majątku, ani pieniedzy na koncie ani samochodu ani budynku. To takie przepisy byłyby i tak martwe z punktu widzenia pozytku dla psów.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2019 o 09:37, elik napisał:

Buldożki i bulteriery na łańcuchach    1418442105_getattachmid370907mpid16min1uid8bacb883c6065602.jpg.69d5ba9ef58c834066f23b8fc08a822a.jpg  To tylko chory, mega chciwy umysł mógł wymyślić. Jak te biedactwa dawały sobie rade w zimie?  I czy na pewno dawały sobie radę?  Za takie traktowanie zwierząt kara pozbawienie wolności do natychmiastowego wykonania się należy.

Jaaga ma rację, to trzeba nagłośnić, żeby drania nie potraktowali ulgowo.

Elik - widziałaś sukę z interwencji z Medora? I to, ze zakuli Elę w kajdany? i zabrali z terenu schroniska, bo psa nei chciała oddać? To się w pale nie mieści co sie wyczynia w tym chorym państwie!

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, andzia69 napisał:

To się w pale nie mieści co sie wyczynia w tym chorym państwie!

To chorzy ludzie, nie państwo. Sąsiedzi wiedzieli na pewno co się dzieje, ale nikt nie zawiadomił prokuratury. Dopiero od niedawna zapadają wyroki nie w zawiasach w takich sprawach, a i tak jest krzyk, że ludziom skazywanym za znęcanie się nad zwierzętami dzieje się krzywda.

.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Sowa napisał:

To chorzy ludzie, nie państwo. Sąsiedzi wiedzieli na pewno co się dzieje, ale nikt nie zawiadomił prokuratury. Dopiero od niedawna zapadają wyroki nie w zawiasach w takich sprawach, a i tak jest krzyk, że ludziom skazywanym za znęcanie się nad zwierzętami dzieje się krzywda.

.

niestety to prawda...

Czekam na info w sprawie bulisi z pseudo i działam

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, beka napisał:

Wysłałam informacje o psach z pseudo do dwóch osób na fb do których mam zaufanie, mam nadzieje ze pomoc szybko nadejdzie

 

 

8 godzin temu, andzia69 napisał:

Tola - wysłałam pw :) Masakra z tym pseudo :( :( 

 

5 godzin temu, andzia69 napisał:

fundacja jest gotowa zabrać psiaki - czeka na info ile jest bulisiów i jakiś kontakt z kim ma sie kontakować

Mam dobre informacje - dzisiaj po 18 w wyniku przeprowadzonej interwencji (w asyście policji) z posesji w okolicach Zamościa zostało zabranych 7 psów ( 2 bulteriery i 7 buldożków, w tym 2 ciężarne suczki).

Wczoraj do lecznicy w Izbicy trafiły 4 bulteriery.

Tutaj można będzie śledzić dalsze losy zabranych  zwierzaków :

https://www.facebook.com/adopcjebuldozkow/

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, andzia69 napisał:

Elik - widziałaś sukę z interwencji z Medora? I to, ze zakuli Elę w kajdany? i zabrali z terenu schroniska, bo psa nei chciała oddać? To się w pale nie mieści co sie wyczynia w tym chorym państwie!

Nie, nie widziałam, Nawet nie wiem  co się działo i gdzie się działo.

Link to comment
Share on other sites

Okropność straszne...

Tolu, w sobotę do Tomaszowa przyjeżdża Pan (DS) spod Wrocławia po swoją sunię... zapytam czy mógłby wziąć też malutką Spinkę - nie wiem czy sie zgodzi, bo ma jechać z kolegą, ale zapytać nie zaszkodzi. Może to uratuje jakoś sytuację? Bo do Oławy nie byłoby problemu, aby ktoś dojechał po Spinkę? (I z Zamościa do Tomaszowa to niecałe 40km drogi)

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Sowa napisał:

Patmol, jestem dziwnie spokojna, że przynajmniej urząd skarbowy umiałby się o swoje upomnieć. KAŻDE utrudnienie prowadzenia pseudohodowli byłoby szansą dla zwierząt.

Urząd tak, ale to by chodziło o takie zapisy, żeby skorzystały rzeczywiście zwierzaki - nie Urząd, i nie jacyś malowani przyjaciele zwierząt. Im więcej kasy na zwierzętach można ugrać tym i więcej i pseudo i dziwnych  organizacji. 

Żeby utrudnić prowadzenie pseudo to by trzeba nie tyle zastraszać karami pseudo, oni i tak się nie boją, bo liczą  na  duże zyski,  ale wystraszyć karami, np finansowymi, zwykłych tych ludzi , którzy na kupnie w pseudo chcą zaoszczędzić. Kara mogłaby by byc nawet niewygórowana, np 5 tys zł na rzecz  najlepiej Urzędu Skarbowego -jako dochód Urzędu Skarbowego,,   w przypadku zakupu psa z nielegalnej/niezarejestrowanej hodowli,

a jednocześnie obowiązkowe ubezpieczenie  od odpowiedzialności cywilnej - dla wszystkich zarejestrowanych hodowli, i w przypadku takiej pseudo, nawet niezarejestrowanej,  z psami do leczenia możliwość sięgnięcia po te pieniądze na leczenie psów. Same zarejestrowane hodowle by miały interes, zeby donosić na pseudo do US.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Okropność straszne...

Tolu, w sobotę do Tomaszowa przyjeżdża Pan (DS) spod Wrocławia po swoją sunię... zapytam czy mógłby wziąć też malutką Spinkę - nie wiem czy sie zgodzi, bo ma jechać z kolegą, ale zapytać nie zaszkodzi. Może to uratuje jakoś sytuację? Bo do Oławy nie byłoby problemu, aby ktoś dojechał po Spinkę? (I z Zamościa do Tomaszowa to niecałe 40km drogi)

Bardzo dziękuję, pytaj, ja też szukam, szukam, szukam:(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.06.2019 o 17:59, agat21 napisał:

Rany, jak tu pomóc w sprawie Spineczki :( Może uprosić Agnieszkę, u ktorej jest Tevor, żeby przyjęła ją na jakiś czas? Nie wiem jak ona teraz "stoi" z innymi zwierzakami, ale mogę zapytać.

W środę jadę z Rzeszowa do Warszawy, mogę zabrać transporter z jakimś zwierzem ze sobą, czy realne byłoby podrzucenie go gdzieś na trasę?

AGATKO, bardzo dziękuję, dopiero teraz zauważyłam Twój wpis, ale i tak nie dalibyśmy rady z podrzuceniem zwierzaka:(

Tutaj tyle się dzieje, a z interwencją w pseudo to już koszmar, a część  tego koszmaru fundują UG i wszelkie sprawy papierkowe...

Pracownicy UG, odpowiedzialni za zwierzęta to jedna wielka niekompetencja!!!

Nawet nie będę pisała, ile czasu wczoraj zajęło bieganie za uzyskanie pieczątki:(

Ja juz tego nie ogarniam, staram się pomoc TZowi, ale chwilami oboje mamy dosyć.

Link to comment
Share on other sites

Z FB:

Oto jedna z odebranych  suń

Zabiedzona, ze świerzbem, problemami gastrycznymi, tragicznym rozwolnieniem, przerażona. Jutro będzie miała robione badanie USG, w celu wykluczenia ropomacicza.

Jest w lepszym stanie od pozostałych, które wciąż są w lecznicach. Jedna z tych suń, około 2 letnia, waży 6.5 kilograma. Część z nich jest nadal w drodze do domów tymczasowych.
Jutro wkleimy więcej zdjęć i informacji o ich zdrowiu.

62614840_2799118440163031_3027623769523879936_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem gdzie pisałaś Martusiu o rudym koteczku, który ma szanse na adopcję do Krakowa. JESTEM UMÓWIONA NA WIZYTĘ JUTRO, ALE DOIERO NA GODZ. 19-TĄ. Przepraszam,nie zauważyłam, że zmieniłam litery.

Pan jest nieco trudny w rozmowie, ale spoko, dam sobie radę :)

Link to comment
Share on other sites

Kolejna z odebranych wczoraj suń

Ta mała to około 2 letni szkielet, ledwo trzymający się na łapkach. Oczywiście ma świerzb, zapchane uszy i gruczoły, problemy gastryczne i nie wiadomo co jeszcze. Dziś badanie USG, po którym będziemy wiedzieli coś więcej

część opisu oględzin wet;
Badanie kliniczne: Stan ogólny: WYCHUDZENIE ,Skóra- NIELICZNE BLIZNY UBYTKI SIERŚCI ,Uszy - DUŻA ILOŚĆ LEPKIEJ CIEMNEJ WYDZIELINY, ŚWIĄD, KANAŁY SŁUCHOWE ZACZERWIENIONE WY
KONANO CYTOLOGIE WYDZIELINY, W OBRAZIE MIKROSKOPOWYM LICZNE BAKTERIE ZIARNIAKI G+, MALLASEZIA 3-7 W POLU WIDZENIA, BARDZO LICZNE NABŁONKI ZROGOWACIAŁE NA PRAWEJ MAŁŻOWINIE USZNEJ RANA KŁUTA PRZEZ CAŁĄ GRUBOŚĆ MAŁŻOWINY, OBRZEK OKOLICZNYCH TKANEK PO ZDJĘCIU STRUPA ROPNY WYPŁYW

62388800_2800281896713352_2434845637599035392_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

Nie wiem gdzie pisałaś Martusiu o rudym koteczku, który ma szanse na adopcję do Krakowa. JESTEM UMÓWIONA NA WIZYTĘ JUTRO, ALE DOIERO NA GODZ. 19-TĄ. Przepraszam,nie zauważyłam, że zmieniłam litery.

Pan jest nieco trudny w rozmowie, ale spoko, dam sobie radę :)

Eluś, dziękuję bardzo, ze pomimo innych planów zgodziłaś się podjechać!

O kociakach pisałam tutaj,  to ten maluch

20190603_192527.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...