Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Tola,czy jest możliwość określenia tego pieska ile ma w kłębie i przybliżonej wagi?Może p.Wiesio by mógł podejść do niego i przystawić do nogi?

IMG_20200928_113230.jpg

Na tym zdjęciu wydaje się średniakiem (45cm w kłębie)

IMG_20200928_113236_1.jpg

On chyba jest w boksie z dużymi psami.

IMG_20200928_113308.jpg

Może udało by się go jakoś zabrać jeszcze.

To cytat z postu Toli ze str.981: Pytałam tez o tego niedużego psa z bardzo skołtunioną sierścią, często pojawia się na moich zdjęciach; gdyby go wyczesać, na pewno  zyskałby na urodzie, bo charakter ma przyjazny. A tak zaliczy kolejną zimę za kratami, i potem kolejną:(

Rozmawiałam z Bogusik o nim i twierdzi,że to jest duży psiak.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Anula napisał:

Tola,czy jest możliwość określenia tego pieska ile ma w kłębie i przybliżonej wagi?Może p.Wiesio by mógł podejść do niego i przystawić do nogi?

IMG_20200928_113230.jpg

Na tym zdjęciu wydaje się średniakiem (45cm w kłębie)

 

On chyba jest w boksie z dużymi psami.

 

Może udało by się go jakoś zabrać jeszcze.

To cytat z postu Toli ze str.981: Pytałam tez o tego niedużego psa z bardzo skołtunioną sierścią, często pojawia się na moich zdjęciach; gdyby go wyczesać, na pewno  zyskałby na urodzie, bo charakter ma przyjazny. A tak zaliczy kolejną zimę za kratami, i potem kolejną:(

Rozmawiałam z Bogusik o nim i twierdzi,że to jest duży psiak.

Otrzymałam takie info od Martuni oraz filmik:

Bogusiu, pies ma wpisany 2015 rok urodzenia. Jest spokojny, ma swój świat. Waży ok 15 kg, średniej wielkości . Nie było Wiesia, nic więcej nie mogę zrobić.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam takie info od Martuni oraz filmik:

Bogusiu, pies ma wpisany 2015 rok urodzenia. Jest spokojny, ma swój świat. Waży ok 15 kg, średniej wielkości . Nie było Wiesia, nic więcej na w mogę zrobić.

 

Ale on ma kołtuny, masakra

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Gabi79 napisał:

Ale on ma kołtuny, masakra

 

1 godzinę temu, b-b napisał:

Straszne:((

To wszystko uczepione pewnie przy każdym ruchu go ciągnie :(((

No strasznie wygląda biedaczysko :( Przydałby się domowy dt aby pomału go jakoś wyczesywać i choć w części uratować sierść.Ogolony do skóry będzie wyglądał koszmarnie a być może nie da się inaczej....:( Na razie czekamy na sterylizację obu suniek,którym kończy się kwarantanna.Mają zaklepane miejsce u Murki i jeżeli któraś by znalazła dom to wtedy można pomyśleć nad tym biedakiem bo innego dt nie mamy puki co......

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Bogusik napisał:

 

No strasznie wygląda biedaczysko :( Przydałby się domowy dt aby pomału go jakoś wyczesywać i choć w części uratować sierść.Ogolony do skóry będzie wyglądał koszmarnie a być może nie da się inaczej....:( Na razie czekamy na sterylizację obu suniek,którym kończy się kwarantanna.Mają zaklepane miejsce u Murki i jeżeli któraś by znalazła dom to wtedy można pomyśleć nad tym biedakiem bo innego dt nie mamy puki co......

Mysle, że nie trzeba byłoby golic do skóry. Z podobnymi filcami przyjechała stamtąd onka długowłosa Limba i groomerce udalo się prawie wszystko wyczesać. warto podpytac Murke, czy ma może takiego fryzjera w okolicy, który przyjmie większego psiaka. Jak juz wczesniej pisałam, to on jest bardzo podobny do mojego Bakstera. Baksterowi też filcuje się włos, szczególnie na "portkach", a gryzie nas przy próbach rozczesywania. Co roku wiosną go strzyge, oczywiście nie do skóry, fajnie wygląda i stopniowo porasta. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2020 o 09:00, Jo37 napisał:

Myślę, e znajdzie się taka osoba.

 

Dnia 3.10.2020 o 12:18, elik napisał:

Też tak uważam.

Też tak myslę:)

Dnia 3.10.2020 o 11:00, Anula napisał:

Tola,czy jest możliwość określenia tego pieska ile ma w kłębie i przybliżonej wagi?Może p.Wiesio by mógł podejść do niego i przystawić do nogi?

IMG_20200928_113230.jpg

Na tym zdjęciu wydaje się średniakiem (45cm w kłębie)

IMG_20200928_113236_1.jpg

On chyba jest w boksie z dużymi psami.

IMG_20200928_113308.jpg

Może udało by się go jakoś zabrać jeszcze.

To cytat z postu Toli ze str.981: Pytałam tez o tego niedużego psa z bardzo skołtunioną sierścią, często pojawia się na moich zdjęciach; gdyby go wyczesać, na pewno  zyskałby na urodzie, bo charakter ma przyjazny. A tak zaliczy kolejną zimę za kratami, i potem kolejną:(

Rozmawiałam z Bogusik o nim i twierdzi,że to jest duży psiak.

Tak jak cytowała mnie tutaj Bogusik, wydaje mi się,  że ma ok. 45 cm, to jest średniej wielkości psiak. Może ta gęsta sierść powoduje, ze wydaje się spory... W sobotę nie było p. Wiesia i niestety nic więcej  nie mogłam zrobić, poprosiłam tylko o zczytanie psa.

Dnia 3.10.2020 o 12:22, elik napisał:

Czy ten rudy piesio nie ma przypadkiem jakiejś guli na lewej łopatce?

IMG_20200928_113236_1.jpg

Może to światło tak pada? Następnym razem spróbuje sie przyjrzec dokładniej.

Dnia 3.10.2020 o 16:20, Gabi79 napisał:

Ale on ma kołtuny, masakra

Dlatego zwrócił moją uwagę, bo jak przyjdą mrozy, będzie mu jeszcze gorzej:(.

Dnia 3.10.2020 o 18:25, b-b napisał:

Straszne:((

To wszystko uczepione pewnie przy każdym ruchu go ciągnie :(((

Pamiętam, że takie takie kołtuny miała też Halinka vel Bajka, jak pojechała do Murki... Musiałabym zajrzeć na jej watek, co tam się zadziało z tymi dredami....

Dnia 3.10.2020 o 19:24, Jaaga napisał:

Dzięki Tolu za zdjęcia i filmik. Widac, że jest spokojny i towarzyski. Muszę coś wymysleć, tego spojrzenia nie mozna zapomnieć. 

Jest bardzo spragniony człowieka, widać to z kazdym razem, jak staję przy siatce.

Dnia 3.10.2020 o 19:46, Bogusik napisał:

 

No strasznie wygląda biedaczysko :( Przydałby się domowy dt aby pomału go jakoś wyczesywać i choć w części uratować sierść.Ogolony do skóry będzie wyglądał koszmarnie a być może nie da się inaczej....:( Na razie czekamy na sterylizację obu suniek,którym kończy się kwarantanna.Mają zaklepane miejsce u Murki i jeżeli któraś by znalazła dom to wtedy można pomyśleć nad tym biedakiem bo innego dt nie mamy puki co......

Może i dal niego zaświeci słońce, bardzo bym tego chciaŁa. Przypomina mi Pszeniczngo w schronisku - cichy, gdzieś z boku tego hałasu i tej tragedii. Nie wiem czy pamiętacie, ze po zabraniu Pszenicznego do Murki okazało się, ze miał złe wyniki, był chory...

Może tego też coś coś boli, że taki spowolniony...

13 godzin temu, Livka napisał:

Czy ten czarny psiaczek jest jeszcze w schronie bo nie widać go na ostatnich fotkach ?

Tego brązusia widziałam , a czarnuszka nie ...

Niestety, wydaje mi się, ze czarnego psa nie ma już w schronisku, dawno go nie widziałam...

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze ten bardzo smutny pysio zawsze podchodzi, jak przyjezdzam :(.

Tak jak kiedyś Baj, który teraz jest u Maciek 777 i Hana, która jest u Jo37.

To nawet ten sam boks, w którym wiele lat temu przez parę lat tak witał mnie Baj.

119001247_3210924195693242_8204537209796329906_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Tola napisał:

Bogusiu, bardzo dziękuję za wstawienie filmików!

Myślę, że pokazują inny wymiar schroniskowej gehenny.

Oj pokazują.........

Ten piesio chyba jeszcze ma resztki nadziei na  odmianę losu.

Gdybym tylko mogła mieć 3 psy już bym go wzięła

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Bogusiu, bardzo dziękuję za wstawienie filmików!

Myślę, że pokazują inny wymiar schroniskowej gehenny.

Masz rację Martuniu.Właśnie te filmiki nie są jednorazowym kadrem,który uchwyci dany moment tylko pokazują dużo,dużo więcej...

Jeżeli będą kolejne  filmiki to prześlij mi Martuniu, wstawię  gdzie będzie trzeba.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Bogusik napisał:

Masz rację Martuniu.Właśnie te filmiki nie są jednorazowym kadrem,który uchwyci dany moment tylko pokazują dużo,dużo więcej...

Jeżeli będą kolejne  filmiki to prześlij mi Martuniu, wstawię  gdzie będzie trzeba.

Dziękuję Bogusiu! Teraz już za każdym pobytem będę starała się nakręcić i film. Zaraz wyślę Ci 2 filmiki, ale to na wątek szczeniaków...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Murka napisał:

Murka obciachała:)

Kasiu,czy masz możliwość przyjęcia tego zadredzonego pieska?By był pod moją i Bogusik opieką.

Z opisu wynika,że to jest średni psiak i spokojny.Bardzo mi go szkoda i chcemy mu pomóc ale to zależy czy znajdziemy miejsce u Ciebie.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, elik napisał:

Dużą pomocą przy rozczesywaniu dredów jest odżywka silikonowa. Sierść robi się pod jej wpływem miękka i śliska. Dodatkowo pomaga metalowy grzebień z luźno obracającymi się nasadkami na zęby.

Masz rację Elu,ja mam taką w domu i bardzo sobie chwalę,grzebień też niczego sobie jest ale używam takiego z dwoma rzędami zębów i jak dla mnie to jest rewelacja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

I jeszcze ten bardzo smutny pysio zawsze podchodzi, jak przyjezdzam :(.

Tak jak kiedyś Baj, który teraz jest u Maciek 777 i Hana, która jest u Jo37.

To nawet ten sam boks, w którym wiele lat temu przez parę lat tak witał mnie Baj.

119001247_3210924195693242_8204537209796329906_o.jpg

Również zwrócił moja uwage, bo ma trochę buldożkowy wyraz przez układ i kształt uszu oraz obwisłe, jakby za duże fafle. On chyba jest drobniejszy?

Ja stale myśle o tamtym, duzym, ale szczerze mówiąc liczyłam na to, że będzie młodszy. Jakoś nie wierzę w szybką adopcję wiekszego, czarnego, 5-letniego psa. Tochę ten jego wiek pokomplikował mi zamiary wg mozliwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...