Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

17 minut temu, Bogusik napisał:

Kolejny filmik z Felixem...:)

 

Dziękuje pięknie  za wstawienie:)

Havanka, b-b - mam prośbę o umieszczenie w ogłoszeniach info , że Feliks może zamieszkać w domu kotami z psem.

Nadal cisza, ani jednego zapytania :(

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Tola napisał:

Dziękuje pięknie  za wstawienie:)

Havanka, b-b - mam prośbę o umieszczenie w ogłoszeniach info , że Feliks może zamieszkać w domu kotami z psem.

Nadal cisza, ani jednego zapytania :(

Już dopisuję.

Link to comment
Share on other sites

57 minut temu, Tola napisał:

Dziękuje pięknie  za wstawienie:)

Havanka, b-b - mam prośbę o umieszczenie w ogłoszeniach info , że Feliks może zamieszkać w domu kotami z psem.

Nadal cisza, ani jednego zapytania :(

Feliks jest bardzo podobny do mojej Marcelinki :) Ekspertem nie jestem ale wyglądał na poirytowanego i nie do końca podobało mu się narzucanie przez psa ;)

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, seramarias napisał:

Feliks jest bardzo podobny do mojej Marcelinki :) Ekspertem nie jestem ale wyglądał na poirytowanego i nie do końca podobało mu się narzucanie przez psa ;)

Też jestem tego zdania.Być może dlatego,że są 2 psiaki i kot w zasadzie nie ma spokoju.Wykłada się na podłogę bo wtedy łatwiej mu mieć wszystko na widoku.Widać,że Felix jest przyjazny, ale jeżeli domek z psiakiem, to na pewno takim,który będzie spokojnym "ciapcią". Wtedy łatwiej się dogadają,będą się czuć bezstresowo i swobodnie w swojej obecności.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Bogusik napisał:

Też jestem tego zdania.Być może dlatego,że są 2 psiaki i kot w zasadzie nie ma spokoju.Wykłada się na podłogę bo wtedy łatwiej mu mieć wszystko na widoku.Widać,że Felix jest przyjazny, ale jeżeli domek z psiakiem, to na pewno takim,który będzie spokojnym "ciapcią". Wtedy łatwiej się dogadają,będą się czuć bezstresowo i swobodnie w swojej obecności.

 

38 minut temu, seramarias napisał:

Feliks jest bardzo podobny do mojej Marcelinki :) Ekspertem nie jestem ale wyglądał na poirytowanego i nie do końca podobało mu się narzucanie przez psa ;)

Ja też jestem zdania, że Feliksowi nie do końca podobają się zaczepki Malwy, ale p. Justyna mówi, ze on często sam prowokuje suczki do zabawy, wcześniej uciekał do innego pomieszczenia.

Feliks to bardzo pewny siebie kot i p. Justynie chodziło bardziej  o pokazanie, że nie ma obaw, jak w przyszłym domu będzie pies. 

Chciałabym jeszcze napisać, że ten DT u p. Justyny to spadł nam jak z nieba i ze to właściwie cud , bo Feliks czeka na dom od 4 miesięcy i groziła mu już klatka w lecznicy, bo nikt go nie chciał, a przy jego  temperamencie to byłaby dla niego tragedia.

Ja wiem, że to małe mieszkanie w bloku, że dużo zwierząt, bo i szczurki, i chomik, i dwie suczki i kocica, ale myślę, że trzeba cieszyć się z faktu, że jest w DT z sercem do zwierząt,  chociaż czasami są  obawy, że Feliks nie do końca jest zadowolony z tych relacji.

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

 

Ja też jestem zdania, że Feliksowi nie do końca podobają się zaczepki Malwy, ale p. Justyna mówi, ze on często sam prowokuje suczki do zabawy, wcześniej uciekał do innego pomieszczenia.

Feliks to bardzo pewny siebie kot i p. Justynie chodziło bardziej  o pokazanie, że nie ma obaw, jak w przyszłym domu będzie pies. 

Chciałabym jeszcze napisać, że ten DT u p. Justyny to spadł nam jak z nieba i ze to właściwie cud , bo Feliks czeka na dom od 4 miesięcy i groziła mu już klatka w lecznicy, bo nikt go nie chciał, a przy jego  temperamencie to byłaby dla niego tragedia.

Ja wiem, że to małe mieszkanie w bloku, że dużo zwierząt, bo i szczurki, i chomik, i dwie suczki i kocica, ale myślę, że trzeba cieszyć się z faktu, że jest w DT z sercem do zwierząt,  chociaż czasami są  obawy, że Feliks nie do końca jest zadowolony z tych relacji.

 

Martuniu,Feliks ma bardzo dobre warunki u p.Justyny i to nie podlega żadnej dyskusji.Takie filmiki waśnie są bardzo potrzebne,ponieważ są  jakąś wskazówką przy wyborze domu.Im więcej wiadomości tym lepiej i dla kociaka i dla przyszłej rodziny.Taki cudowny kot i nie wiem dlaczego jeszcze nikt się w nim nie zakochał.....Trzymam kciuki, aby wreszcie ktoś się sensowny odezwał i Feliks dołączył do grona szczęśliwców.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Poker napisał:

Małe mieszkanie i tak jest większe od klatki. Jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma.

 

11 godzin temu, Bogusik napisał:

Martuniu,Feliks ma bardzo dobre warunki u p.Justyny i to nie podlega żadnej dyskusji.Takie filmiki waśnie są bardzo potrzebne,ponieważ są  jakąś wskazówką przy wyborze domu.Im więcej wiadomości tym lepiej i dla kociaka i dla przyszłej rodziny.Taki cudowny kot i nie wiem dlaczego jeszcze nikt się w nim nie zakochał.....Trzymam kciuki, aby wreszcie ktoś się sensowny odezwał i Feliks dołączył do grona szczęśliwców.

Dziękuję za te wpisy:).

Teraz z kotami kolejny trudny czas, same dorosłe, brak zainteresowania:(

Mam nadzieję, że ktoś wreszcie pokocha Feliksa, to bardzo kontaktowy kocurek, bardzo proludzki, potrafi trącać nosem, aby go głaskać. Ale  ma chyba pecha, bo jest czarno - biały:(.

A w lecznicy mamy jeszcze czarną Grafitkę, o którą też nit nie pyta i bardzo dziką kotkę z dwoma czarnymi kociakami, a w DT kolejnego czarno - białego kocura Księciunia.

Kotka już po sterylizacji, tylko co dalej:(

No i jeszcze Duszek i Dusia - dzieciaki dzikiej kotki, które przyprowadziła do naszej znajomej na balkon, była tam dokarmiana.

Kotka matka jest bardzo dzika, ale kociaki po 3 tyg. dokarmiana udało się złapać do mieszkania.

Duszek już tak nie ucieka, dzisiaj można było mu nawet zrobić zdjęcie, z siostra jest gorzej, ale tez jestem dobrej myśli.

Kociaki maja po ok. 5 - 6 mies]., nie były jeszcze u weta,  są zbyt wystraszone, jeszcze trzeba poczekać.

Marzy mi się dla nich wspólny dom, bo byłoby im łatwiej...

Link to comment
Share on other sites

kotki z taką urodą mają spore szanse na wspólną adopcję, trzymam kciuki.

 

Przepraszam, że piszę tutaj... ale na dniach mają do Zamościa przyjechać psiaki z Szagusiowego przytuliska , m.in. kaleka (z urwaną częściowo łapką) lękliwa sunia... w przytulisku obecnie jest 10 psów, być może nei wszystkie, ale prawdopodobnie większość pojedzie.

_cv6ZCZrdrgRDwHxSFUw6qtCmo6fz2JO7p2IVDKYLO7uD-rnsZyURebGy8-T6R67ahd1n92uZXPXlF5lcDl51v03585-AuC7tITW2zq8hwsOJNwpLjsggQDISxF9vY-qHYFMIGYl0s_oTLs-vQjColweUJFqOVnhJrijSt43ItYl-mlGeG-V7gVMKS5cAW35GVQ_RMVt6QTkhqejsMyeoRXhVL-33T-aSdyRQdfDaBPV27reOh7gk3WIRJt8yuzpxt8_ai3rUa4HT6cCON1gzlqw_3an91ipjnP2HAYfUv8uKqkrA21TYvQIZvXO4JPXVCkdJq4WVIAueYbzccb2yOuDGPDfGvYnSbIs8ZQitnpKVqt97yv3Pha5WtOjLpJjHdwgA3gpJSUsmEBgAXYaI_PA2TLmFyP3E1pu3SuWSEp0mvRkFuDD-8oTPfE4ac_2ssjjJD5bZ2gdh5N3u190G1A-SJLH9szZttiLkuEoLMs51ku5eiabCv3TIHnw-Q5JAEuFrHXln7F_JP8DAPBVZYOSz6g-Swyl3jl41PYQ8AH1r-0WBi9-IVMtKneI9kzAp53P59ady17fW95XeRxkn8bdBLcOMzdDOLesMnu7iEZqBXKez4VumtU9bXeKvcb3i7VltU3EJkz6PKKY0Eawxuwutb1_RJW0Fc5BOV1i-XuOhSk8=w1204-h903-no qpFTgu3uCYp4O1GjVZnBH6Qxa36CQXcq7qOEG1i3UpfMJa6crnuCuDY1P1bVjySuu6HC_C07ejOBxPEN3OLhpI0WYeq9K8VH5nPD82Uyz0kqiY3f87ojrO5DHVqmn6HK0lmBaChsHNG5cn63XhoQK66Ddf-10glkLHzXr1PQCgIfEwASCy5wcqYmMGlcpGFfia8ZqlXi44KIgt0_9DUkcgVRafF_AdXvA7QJJJU8EQe8V1lnkTyPEHc7oQPYSHBUG1qogQcy6kDyId46xcfhK69xLgrOn7hlhLJWKoTJAHXgQmhNCVZMT6kM_MPXfwvqEi7zDBn2d8wYSUVHabGYgFPH1o2uXtt29MZ0VPBGraJPx326KoLc48H-KR0IgKwKGctZJwgIwi9iKxiF-cABYdMctIS_kpjV0IEFhdBwzkKG4Y_JIe0w9EsX0vN5UsfSmorJkrwX55lNIY_j001sDgAfL16KmWu1vEGeb0Xn5-l2CNBaWnqSr8ksy_Q_LX6mRkraTqywrW8v65qj2oBDYVb2MUBAfIqxsaQnwCFuB8M5ho8vonym-3LXurYvK2DZeL1vMzEIJT7r4PCPeS6Zng72aGSCTZHGv-tbIofmlEO7uZkEQGiqSAmdUEGigQ2G_PzZWL2pNry89SZj03FENJJHG4v2W1QM3gRVglv0z9G2dCXw=w1204-h903-no

Może akurat ktoś byłby w stanie coś umyślić... Wątek.
 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Takie cudo wypatrzyłam na profilu schroniskowym. Wrzuciłam na szpice w potrzebie, ale pewnie nie bardzo można liczyć na adopcję prosto ze schroniska.

Tolu, jakbyś była w schronisku, to rozglądnij sie proszę za nim/nią. Gdyby udało się zrobić kilka zdjeć, podpytac o psiaka, to mogłabym go popokazywać a grupach. Niestety, o Freyę jeszcze nikt nawet nie zapytał, więc wziać go nie mam jak. Gdyby został zabrany ze schroniska, to pewnie ekspresowo znalazłby dom.Obraz może zawierać: 1 osoba, pies

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2020 o 17:49, Tyś(ka) napisał:

kotki z taką urodą mają spore szanse na wspólną adopcję, trzymam kciuki.

 

Przepraszam, że piszę tutaj... ale na dniach mają do Zamościa przyjechać psiaki z Szagusiowego przytuliska , m.in. kaleka (z urwaną częściowo łapką) lękliwa sunia... w przytulisku obecnie jest 10 psów, być może nei wszystkie, ale prawdopodobnie większość pojedzie.

_cv6ZCZrdrgRDwHxSFUw6qtCmo6fz2JO7p2IVDKYLO7uD-rnsZyURebGy8-T6R67ahd1n92uZXPXlF5lcDl51v03585-AuC7tITW2zq8hwsOJNwpLjsggQDISxF9vY-qHYFMIGYl0s_oTLs-vQjColweUJFqOVnhJrijSt43ItYl-mlGeG-V7gVMKS5cAW35GVQ_RMVt6QTkhqejsMyeoRXhVL-33T-aSdyRQdfDaBPV27reOh7gk3WIRJt8yuzpxt8_ai3rUa4HT6cCON1gzlqw_3an91ipjnP2HAYfUv8uKqkrA21TYvQIZvXO4JPXVCkdJq4WVIAueYbzccb2yOuDGPDfGvYnSbIs8ZQitnpKVqt97yv3Pha5WtOjLpJjHdwgA3gpJSUsmEBgAXYaI_PA2TLmFyP3E1pu3SuWSEp0mvRkFuDD-8oTPfE4ac_2ssjjJD5bZ2gdh5N3u190G1A-SJLH9szZttiLkuEoLMs51ku5eiabCv3TIHnw-Q5JAEuFrHXln7F_JP8DAPBVZYOSz6g-Swyl3jl41PYQ8AH1r-0WBi9-IVMtKneI9kzAp53P59ady17fW95XeRxkn8bdBLcOMzdDOLesMnu7iEZqBXKez4VumtU9bXeKvcb3i7VltU3EJkz6PKKY0Eawxuwutb1_RJW0Fc5BOV1i-XuOhSk8=w1204-h903-no qpFTgu3uCYp4O1GjVZnBH6Qxa36CQXcq7qOEG1i3UpfMJa6crnuCuDY1P1bVjySuu6HC_C07ejOBxPEN3OLhpI0WYeq9K8VH5nPD82Uyz0kqiY3f87ojrO5DHVqmn6HK0lmBaChsHNG5cn63XhoQK66Ddf-10glkLHzXr1PQCgIfEwASCy5wcqYmMGlcpGFfia8ZqlXi44KIgt0_9DUkcgVRafF_AdXvA7QJJJU8EQe8V1lnkTyPEHc7oQPYSHBUG1qogQcy6kDyId46xcfhK69xLgrOn7hlhLJWKoTJAHXgQmhNCVZMT6kM_MPXfwvqEi7zDBn2d8wYSUVHabGYgFPH1o2uXtt29MZ0VPBGraJPx326KoLc48H-KR0IgKwKGctZJwgIwi9iKxiF-cABYdMctIS_kpjV0IEFhdBwzkKG4Y_JIe0w9EsX0vN5UsfSmorJkrwX55lNIY_j001sDgAfL16KmWu1vEGeb0Xn5-l2CNBaWnqSr8ksy_Q_LX6mRkraTqywrW8v65qj2oBDYVb2MUBAfIqxsaQnwCFuB8M5ho8vonym-3LXurYvK2DZeL1vMzEIJT7r4PCPeS6Zng72aGSCTZHGv-tbIofmlEO7uZkEQGiqSAmdUEGigQ2G_PzZWL2pNry89SZj03FENJJHG4v2W1QM3gRVglv0z9G2dCXw=w1204-h903-no

Może akurat ktoś byłby w stanie coś umyślić... Wątek.
 

Straszne, wciąż nowe:(

Wszystkich żal, ale najbardziej tej kalekiej suni, ona już nie wyjdzie z tego schroniska:(.

Czarna i do tego kaleka - nie widzę tego dobrze:(

A nie można próbować szukać pomocy tutaj, może uda się gdzieś ją umieścić?

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Takie cudo wypatrzyłam na profilu schroniskowym. Wrzuciłam na szpice w potrzebie, ale pewnie nie bardzo można liczyć na adopcję prosto ze schroniska.

Tolu, jakbyś była w schronisku, to rozglądnij sie proszę za nim/nią. Gdyby udało się zrobić kilka zdjeć, podpytac o psiaka, to mogłabym go popokazywać a grupach. Niestety, o Freyę jeszcze nikt nawet nie zapytał, więc wziać go nie mam jak. Gdyby został zabrany ze schroniska, to pewnie ekspresowo znalazłby dom.Obraz może zawierać: 1 osoba, pies

Tak,  wybieram się do schroniska, może w piątek...

Tylko muszę zajrzeć na profil schroniska i zobaczyć, czy to piesek czy sunia...

Jagna, a czy ja już go jakiś czas temu nie pokazywałam?

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tola napisał:

Straszne, wciąż nowe:(

Wszystkich żal, ale najbardziej tej kalekiej suni, ona już nie wyjdzie z tego schroniska:(.

Czarna i do tego kaleka - nie widzę tego dobrze:(

A nie można próbować szukać pomocy tutaj, może uda się gdzieś ją umieścić?

Tak,  wybieram się do schroniska, może w piątek...
(...)

Nie wiem, jak Ty dajesz radę jeździć do schroniska... przytulisko mniejsze, 4kojcowe, a jak odwiedzam to wracam ze złamanym sercem.

Czarna sunia była znaleziona na początku grudnia. Ja ją odwiedziłam 2 dni przed świętami to nie wychodziła z budy. Nadal głównie siedzi w budzie, chyba że się zacmoka, zainteresuje się ją czymś albo zobaczy panią, która karmi ją w przytulisku i oswajała ją od początku :( Początkowo ze strachu też siusiała, teraz podejdzie i do obcego człowieka do kratek, poliże w palce... psów się boi, trzęsie się. Też obawiam się, że kompletnie nie poradzi sobie w schronisku i zostanie tam do końca swoich dni... Bo jak wejdzie do budy to kto ją stamtąd wyciągnie? Kwarantannę będzie mieć raczej krótką, bo jest już zaszczepiona, odrobaczona, zachipowana i wysterylizowana.Próbowałabym szukać jej pomocy, ale nie w sytuacji, której obecnie jestem. Do tego ciągle mam Mimi i Oriona, dla których domów nie mam, a od lutego mam podwyżkę w hotelu Orionka i brak pełnych deklaracji (brakuje 135zł). :( 

Dzisiaj na stronie schroniska wstawiono ogłoszenie 5kg suni, takiej zwyczajnej, serce pęka...

83970805_2675784242540576_278112605728407552_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_ohc=Mev9Y00XYsQAX8_vOXH&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&_nc_tp=6&oh=9ec6ca030301abe1f3846626f2beee12&oe=5EC26F58

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Link to comment
Share on other sites

Tyśka, ja nie daję rady, nawet nie wiesz ile mnie to kosztuje i jak bardzo wracam stamtąd poobijana psychicznie, jak bardzo czuje się żle ze świadomością, ze większość z tych psów zostanie tam do końca swoich dni, do strasznej śmierci w samotności.

Sił dodaje mi tylko myśl, ze być może i tym kolejnym razem uda się zabrać chociaż  jedno psie życie.

 

Sunia wejdzie do budy, jeśli znajdzie miejscówkę:(

Może chociaż spróbować ją pokazać, właśnie ją, może niespodziewanie przyjdzie pomoc ....

 

Ta mała sunia jest w pierwszym boksie;  była, jak zabierałam Fanny, Effi i Gretę...

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Takie cudo wypatrzyłam na profilu schroniskowym. Wrzuciłam na szpice w potrzebie, ale pewnie nie bardzo można liczyć na adopcję prosto ze schroniska.

Tolu, jakbyś była w schronisku, to rozglądnij sie proszę za nim/nią. Gdyby udało się zrobić kilka zdjeć, podpytac o psiaka, to mogłabym go popokazywać a grupach. Niestety, o Freyę jeszcze nikt nawet nie zapytał, więc wziać go nie mam jak. Gdyby został zabrany ze schroniska, to pewnie ekspresowo znalazłby dom.Obraz może zawierać: 1 osoba, pies

Wygląda na to, ze to piesek...

To tez nowe psy

203d19e847bb212dmed.jpg

Ten widzę,  że jest w dawnym boksie Bruno, razem z Ori...

a6542171a509b2a9med.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Jaaga napisał:

Takie cudo wypatrzyłam na profilu schroniskowym. Wrzuciłam na szpice w potrzebie, ale pewnie nie bardzo można liczyć na adopcję prosto ze schroniska.

Tolu, jakbyś była w schronisku, to rozglądnij sie proszę za nim/nią. Gdyby udało się zrobić kilka zdjeć, podpytac o psiaka, to mogłabym go popokazywać a grupach. Niestety, o Freyę jeszcze nikt nawet nie zapytał, więc wziać go nie mam jak. Gdyby został zabrany ze schroniska, to pewnie ekspresowo znalazłby dom.Obraz może zawierać: 1 osoba, pies

To chyba ten...

Zdjęcie robione w lutym 2018:(

44b3adf404bbef68med.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tola napisał:

To chyba ten...

Zdjęcie robione w lutym 2018:(

44b3adf404bbef68med.jpg

Jednak to on :( Wtedy też go pokazywałam bez efektu. Myślałam, że znalazł dom, bo długo go na Twoich fotkach nie było.  Widać jednak, że to ten sam, a nie podobny psiak.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym dodać do ogloszenia ten filmik z Feliksem. Czy ktoś może mi wygenerować link do samego filmu, żebym mogła go wstawić na olx?

To ogłoszenie Feliksa: https://www.olx.pl/oferta/feliks-mlody-kotek-w-bialym-zabociku-czeka-na-fajny-dom-CID103-IDDip6u.html

a tu Grafitka; https://www.olx.pl/oferta/grafi-czarna-perelka-do-adopcji-CID103-IDDgkoN.html

Marianek: https://www.olx.pl/oferta/marik-czy-pozwolisz-mu-zamieszkac-w-swoim-domu-CID103-IDAhBYq.html

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Havanka napisał:

Chciałabym dodać do ogloszenia ten filmik z Feliksem. Czy ktoś może mi wygenerować link do samego filmu, żebym mogła go wstawić na olx?

Próbowałam Eluniu, ale mi nie wyszło :(
Może jutro będę miała lepszy pomyślunek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...