Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 5.09.2022 o 20:11, Onaa napisał:

Jaki biedny słodziaczek. Czy on tam nie zginie pod kołami przy tej drodze 😞 ?

Nie wiem:( Nie mam w tej chwili miejsca, gdzie mogłabym go zabrać😥

Na wyjazd wciąż czeka dwie suczki ze szczeniakami, a ja nigdy nie miałam takich problemów z organizacją wyjazdu.😥

Niestety, kryzys sprawił, że wielu przewoźników psów zrezygnowało z działalności, a szansa, ze ktoś znajomy z naszych stron zabierze mi do auta dwie suki ze szczeniakami jest nierealna😥

Rozmawiałam z Gabi79, jak zawsze jest chętna pomóc i zrobi bazarek - dziękuję Gabrysiu.🌹♥️

Tylko kwota za przejazd na trasie Zamość - Śląsk, a potem Śląsk - Nowa Sól jest ogromna😓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 21:49, Tola napisał:

Nie wiem:( Nie mam w tej chwili miejsca, gdzie mogłabym go zabrać😥

Na wyjazd wciąż czeka dwie suczki ze szczeniakami, a ja nigdy nie miałam takich problemów z organizacją wyjazdu.😥

Niestety, kryzys sprawił, że wielu przewoźników psów zrezygnowało z działalności, a szansa, ze ktoś znajomy z naszych stron zabierze mi do auta dwie suki ze szczeniakami jest nierealna😥

Rozmawiałam z Gabi79, jak zawsze jest chętna pomóc i zrobi bazarek - dziękuję Gabrysiu.🌹♥️

Tylko kwota za przejazd na trasie Zamość - Śląsk, a potem Śląsk - Nowa Sól jest ogromna😓

Czy psiaki byłyby w kontenerkach? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 15:49, Onaa napisał:

A tutaj ten piesek wygląda na niewielkiego, i nie wiem czy to ten co był obok Wiktorka na zdjęciach czy inny ale bardzo podobny psiaczek.

To jest ten piesek, jest bardzo długo w schronisku, masywny, na krótkich łapkach, podobno bardzo wycofany

1644846489926.jpg

 

A ten czarny, o którego pytałaś to wg mnie jest ten - jego kiedyś Jagna chciała zabrać.

Też bardzo długo czeka, ale zawsze przy siatce, zawsze podchodzi blisko do człowieka.

IMGP2760.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ja pytałam o takie dwie niskie parówki, jedną większą a drugą mniejszą. Ten to jeszcze jakiś inny, ma wysokie łapki, a wcześniej pokazywałam jeszcze takiego ale bardziej szorściaka. 

Ale jak pojawił się ten piesek z drogi to nie wiem, 😔, chyba dla niego ratunek najpilniejszy. A czy ktoś może go zabezpieczyć żeby doczekał tego transportu 20 września?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 22:08, Tola napisał:

To jest ten piesek, jest bardzo długo w schronisku, masywny, na krótkich łapkach, podobno bardzo wycofany

1644846489926.jpg

 

A ten czarny, o którego pytałaś to wg mnie jest ten - jego kiedyś Jagna chciała zabrać.

Też bardzo długo czeka, ale zawsze przy siatce, zawsze podchodzi blisko do człowieka.

IMGP2760.JPG

One mają takie oczy jak miał Graf Pręgusek zanim opuścił schron. 😥

Czy byłoby dla nich miejsce gdzieś? I tego pieska z drogi? 

Dnia 5.09.2022 o 22:05, Tola napisał:

Tak, wszystkie. Mogłyby jechać tuż przed 20.09. lub zaraz po 20.09.

Zapytam znajomego czy nie będzie jechał w tamtych okolicach. Jak duży samochód potrzebny?

A Aska za zwrot paliwa nie pojechałaby? Pytałyście? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 23:05, Onaa napisał:

Ja pytałam o takie dwie niskie parówki, jedną większą a drugą mniejszą. Ten to jeszcze jakiś inny, ma wysokie łapki, a wcześniej pokazywałam jeszcze takiego ale bardziej szorściaka. 

Ale jak pojawił się ten piesek z drogi to nie wiem, 😔, chyba dla niego ratunek najpilniejszy. A czy ktoś może go zabezpieczyć żeby doczekał tego transportu 20 września?

Nie mogłam spać, myśląc o tym piesku przy drodze....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 23:05, Onaa napisał:

Ja pytałam o takie dwie niskie parówki, jedną większą a drugą mniejszą. Ten to jeszcze jakiś inny, ma wysokie łapki, a wcześniej pokazywałam jeszcze takiego ale bardziej szorściaka. 

Ale jak pojawił się ten piesek z drogi to nie wiem, 😔, chyba dla niego ratunek najpilniejszy. A czy ktoś może go zabezpieczyć żeby doczekał tego transportu 20 września?

Ten, którego teraz Marta wstawiła to pies w typie labradora. Miał do mnie przyjechać, ale Tola omyłkowo zabrała z tego boksu Solara i dopiero na miejscu wg książeczki okazało się, ze to inny młody pies, a ten z wieloletnim stażem schroniskowym został i niestety siedzi tam do dzisiaj 😞 

Szorstkowłosy czarny z białymi znaczeniami to kolejny, o którego kiedyś pytałam Tolę. Też spory.

Wydaje mi się, że przyjaciel Wiktora, czyli większy niskonożny z klapniętymi uszami niesprawiedliwie jest oceniony jako bardzo wycofany. Tak samo stał zawsze z nim Wiktor, a to przecież bardzo przyjazny pies sie okazał w domu. Ten zawsze siedzi spokojnie i obserwuje. Jest tak na większości zdjeć. Teraz jeszcze został sam. Gdyby bazować na opinii, to Szymek nie wyjechałby pewnie ze schroniska, gdyby miał trafić w inne miejsce po tym, co Tola usłyszała.

Może pieska z drogi poreklamuje ktoś na FB i Instagramie? ładny, nieduży i może ktoś mu zechce bezpośrednio pomóc? Wydaje mi się, ze ma spore szanse na dom, tylko ludzie go musza zobaczyć. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chciałam jeszcze podziękować tutaj Bogusik za podkłady, jakie nam przysłała w czasie walki z chorobą,  Fundacji ZEA również za zakup podkładów i dużego zapasu Domestosu, Poker za paczkę z rzeczami na legowiska, Aska7 za pożyczenie ozonatora a Limonce za zakup igieł i strzykawek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 23:13, agat21 napisał:

One mają takie oczy jak miał Graf Pręgusek zanim opuścił schron. 😥

Czy byłoby dla nich miejsce gdzieś? I tego pieska z drogi? 

Zapytam znajomego czy nie będzie jechał w tamtych okolicach. Jak duży samochód potrzebny?

A Aska za zwrot paliwa nie pojechałaby? Pytałyście? 

Nie pytałam, bo nie mam odwagi, Aśka i tak już się najeździła, nigdy nie chciała zwrotów. Teraz faktycznie szukam kogoś, kto pojechałby za zwrot paliwa, bo inaczej suczki nie wyjadą z Zamościa, na żadnym bazarku nie nazbieramy na transport 1600 zł albo i więcej  😥 Może faktycznie spróbuję zadzwonic wieczorem Aska7.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.09.2022 o 18:01, Tola napisał:

Dzisiaj dostałam prośbę o pomoc z jednej z gmin: Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc.  Został
porzucony młody pies -  jest młody, nieduży, nie sięga do kolana. Jest ufny, podszedł do mnie bez wahania.
Jest bardzo wychudzony, ja go dziś nakarmiłem, rano pojadę go nakarmić.
Niestety przebywa na poboczu szosy😥
Czy ktoś może pomóc ? 

IMG-20220905-WA0009.jpg

IMG-20220905-WA0008.jpg

IMG-20220905-WA0007.jpg

IMG-20220905-WA0006.jpg

 

Dnia 5.09.2022 o 20:11, Onaa napisał:

Jaki biedny słodziaczek. Czy on tam nie zginie pod kołami przy tej drodze 😞 ?

 Dzisiaj rozmawiałamnl z p. Maćkiem z tej gminy - dzisiaj osa nie było, jutro jest próba wyłapania.  Jest podobno niewielki, długowłosy ( na zdjęciach tego nie widać), ok. 10 kg, strasznie wychudzony, na szyi ślady po łańcuchu. Dam znać jutro.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.09.2022 o 12:30, Tola napisał:

 

 Dzisiaj rozmawiałamnl z p. Maćkiem z tej gminy - dzisiaj osa nie było, jutro jest próba wyłapania.  Jest podobno niewielki, długowłosy ( na zdjęciach tego nie widać), ok. 10 kg, strasznie wychudzony, na szyi ślady po łańcuchu. Dam znać jutro.

Piesek waży ok.10 kg, nie zauważyłam, że źle napisałam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...