Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Zaglądam na wątek, bo wczoraj rozmawiałam z Tolą odnośnie ukraińskich młodzików i wpomniała, ze była w schronisku. Zdjęcia mnie rozwaliły, zwłaszcza, że zima za pasem i częśc z nich zwyczajnie nie przetrwa jej w schronisku.

To cudo wilczaste z trójki domowej ogłoście jak możecie jako mix szpica wilczego. gdyby nie klapnięte uszy, to jak czysty wolfspitz. Jest szpicowa grupa pomocowa na FB. Jakoś  nie potrafię się niestety psychicznie ogarnąć. Jesli ktoś wysle mi fotki pomniejszone i info na FB, to tam wstawię i mogę zrobić olx.Od iluś dni nie włączyłam komputera.

Osobiście rozbiła mnie, chyba podobnie jak Elik smutna ONka o tęsknym spojrzeniu. Czy ktoś zgłosił ja do owczarkowców i ogłosił na grupach rasy na FB? Gdyby tu udało się jej ogarnąć pomoc i nie znalazłaby innego hoteliku, to nadal mamy niezamieszkaną wolnostojącą budę na wybiegu Suvi. Tylko to jedynie opcja hotelikowania na zewnątrz, bo  do domu nie mogę wziąć juz żadnego psa.

Bardzo cieszę się, ze krótkowłosy Borys został oddzielony, bo bałam się, że z powodu zachudzenia zostanie zagryziony. Największy czarny pies jest w typie nowofunlanda. Myslę że warto go pokazać i ogłosić, bo powinien się podobać.

Jeszcze wpadła mi w oko sunia szorściaczka z jasnymi oczami. Ma magnetyzujące spojrzenie, ale pewnie musiałaby wyjść ze schroniska, zeby dostać swoją szansę. Smutne to bardzo, że tak trudno pomóc tym psiakom.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Jaaga napisał:

Zaglądam na wątek, bo wczoraj rozmawiałam z Tolą odnośnie ukraińskich młodzików i wpomniała, ze była w schronisku. Zdjęcia mnie rozwaliły, zwłaszcza, że zima za pasem i częśc z nich zwyczajnie nie przetrwa jej w schronisku.

To cudo wilczaste z trójki domowej ogłoście jak możecie jako mix szpica wilczego. gdyby nie klapnięte uszy, to jak czysty wolfspitz. Jest szpicowa grupa pomocowa na FB. Jakoś  nie potrafię się niestety psychicznie ogarnąć. Jesli ktoś wysle mi fotki pomniejszone i info na FB, to tam wstawię i mogę zrobić olx.Od iluś dni nie włączyłam komputera.

Osobiście rozbiła mnie, chyba podobnie jak Elik smutna ONka o tęsknym spojrzeniu. Czy ktoś zgłosił ja do owczarkowców i ogłosił na grupach rasy na FB? Gdyby tu udało się jej ogarnąć pomoc i nie znalazłaby innego hoteliku, to nadal mamy niezamieszkaną wolnostojącą budę na wybiegu Suvi. Tylko to jedynie opcja hotelikowania na zewnątrz, bo  do domu nie mogę wziąć juz żadnego psa.

Bardzo cieszę się, ze krótkowłosy Borys został oddzielony, bo bałam się, że z powodu zachudzenia zostanie zagryziony. Największy czarny pies jest w typie nowofunlanda. Myslę że warto go pokazać i ogłosić, bo powinien się podobać.

Jeszcze wpadła mi w oko sunia szorściaczka z jasnymi oczami. Ma magnetyzujące spojrzenie, ale pewnie musiałaby wyjść ze schroniska, zeby dostać swoją szansę. Smutne to bardzo, że tak trudno pomóc tym psiakom.

 

 

 

4 godziny temu, Tyśka) napisał:

W sprawie niufka napisałam do: 

- Fundacja Molosy Adopcje

- Fundacja Duch Leona

Bardzo dziękuję, ja jeszcze nie potrafię tak się poruszać po FB i chyba nie będę potrafiła.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Livka napisał:

Czarny olbrzym mnie rozwalił ... 😞

Zresztą nie tylko on 😞

 

1 godzinę temu, Livka napisał:

Patrząc na ząbki to chyba młody jeszcze psiak ...

 

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Zaglądam na wątek, bo wczoraj rozmawiałam z Tolą odnośnie ukraińskich młodzików i wpomniała, ze była w schronisku. Zdjęcia mnie rozwaliły, zwłaszcza, że zima za pasem i częśc z nich zwyczajnie nie przetrwa jej w schronisku.

To cudo wilczaste z trójki domowej ogłoście jak możecie jako mix szpica wilczego. gdyby nie klapnięte uszy, to jak czysty wolfspitz. Jest szpicowa grupa pomocowa na FB. Jakoś  nie potrafię się niestety psychicznie ogarnąć. Jesli ktoś wysle mi fotki pomniejszone i info na FB, to tam wstawię i mogę zrobić olx.Od iluś dni nie włączyłam komputera.

Osobiście rozbiła mnie, chyba podobnie jak Elik smutna ONka o tęsknym spojrzeniu. Czy ktoś zgłosił ja do owczarkowców i ogłosił na grupach rasy na FB? Gdyby tu udało się jej ogarnąć pomoc i nie znalazłaby innego hoteliku, to nadal mamy niezamieszkaną wolnostojącą budę na wybiegu Suvi. Tylko to jedynie opcja hotelikowania na zewnątrz, bo  do domu nie mogę wziąć juz żadnego psa.

Bardzo cieszę się, ze krótkowłosy Borys został oddzielony, bo bałam się, że z powodu zachudzenia zostanie zagryziony. Największy czarny pies jest w typie nowofunlanda. Myslę że warto go pokazać i ogłosić, bo powinien się podobać.

Jeszcze wpadła mi w oko sunia szorściaczka z jasnymi oczami. Ma magnetyzujące spojrzenie, ale pewnie musiałaby wyjść ze schroniska, zeby dostać swoją szansę. Smutne to bardzo, że tak trudno pomóc tym psiakom.

 

 

Czarny wydaje się młody; nie prosiłam o sprawdzenie wieku, bo było trochę zamieszania w tym męskich boksach, nie chciałam jeszcze bardziej denerwować psów. P. Wiesław bez problemu głaskał go, więc charakter też chyba ok. Szorściaczka  cudna, te małe sunie po sterylce też,tam też jest takie szorstkie cudo i mała, szczuplutka pręgowana, bardzo łagodna. Jakoś będę próbowała to, o czym piszesz Jagna  poskładać, tylko muszę też trochę nadrobić inne sprawy...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję malti za kolejną wpłatę na rezonans kocurka Gutka - 30 zł serce-ruchomy-obrazek-0831.gif

Gutek jedzie do Wrocławia 08.09., koszt rezonansu to 1200 zł.

Wpłaty:

malti - 30 zł (13,09)

Elżbieta S. - 40 zł

Figunia - 50 zł

malti - 30 zł (27.09)

Joanna B.F.  - 50 zł

Jeszcze raz b. wszystkim dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2021 o 05:43, Tyśka) napisał:

W sprawie niufka napisałam do: 

- Fundacja Molosy Adopcje

- Fundacja Duch Leona

Jest jeszcze fundacja PSI RATOWNICY,która pomaga psom ras ratowniczch.Można by spróbować do nich napisać-ja też nie umiem się poruszać na  FB. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opowiadam, pokazuję zdjęcia, rozsyłam mms-y komu się da, w odpowiedzi słyszę słowa współczucia dla psów i oburzenie, na bezdusznych oddających, lub porzucających psy, z których winy biedaki do schroniska trafiły.... to ma być objaw "dobrego serca" adresata... powoli weryfikuję znajomych.... chyba wkrótce przestanę ich mieć..... :( wychodzi na to, że głupia, naiwna jestem jak.... "niewiemco" :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2021 o 05:43, Tyśka) napisał:

W sprawie niufka napisałam do: 

- Fundacja Molosy Adopcje

- Fundacja Duch Leona

 

1 godzinę temu, alma591 napisał:

Jest jeszcze fundacja PSI RATOWNICY,która pomaga psom ras ratowniczch.Można by spróbować do nich napisać-ja też nie umiem się poruszać na  FB. 

Nie znałam tej fundacji, w ogóle niufki to nie moja bajka, wiec i nie ma mnie na grupach miłośników rasy, aby tam pokazać.

Fundacja Duch Leona nie może pomóc. Druga nie odpisała, dzisiaj się przypomniałam.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.09.2021 o 20:36, Isiak napisał:

Jaka ona jest śliczna! Sierść w kiepskim stanie, ale sunia ma potencjał na championa okolicy 🙂 Mądra dziewczynka, widzi, że nikt jej krzywdy nie chce zrobić i nabiera śmiałości.

 

10 godzin temu, Gabi79 napisał:

Melduję się u cudnej Jeżynki

 

9 godzin temu, Anula napisał:

Jeżynka otwiera się małymi kroczkami idzie do przodu i to jest najważniejsze.Wierzę,że zaufa człowiekowi.Jej ciekawość przezwycięży nieufność, strach.

Przy dobrym żywieniu brązowa sierść na grzbiecie powinna zniknąć.Tak było u moich tymczasików,przeważnie przyjeżdżały właśnie z zaniedbaną sierścią w wyniku złego żywienia,braku witamin.

 

10 godzin temu, elik napisał:

Może 8.10. ?

No pewnie, ze 08.10.

9 godzin temu, alma591 napisał:

Jest jeszcze fundacja PSI RATOWNICY,która pomaga psom ras ratowniczch.Można by spróbować do nich napisać-ja też nie umiem się poruszać na  FB. 

Dziękuję za podpowiedzi, może uda się pomóc chociaż jednemu...

9 godzin temu, mari23 napisał:

Opowiadam, pokazuję zdjęcia, rozsyłam mms-y komu się da, w odpowiedzi słyszę słowa współczucia dla psów i oburzenie, na bezdusznych oddających, lub porzucających psy, z których winy biedaki do schroniska trafiły.... to ma być objaw "dobrego serca" adresata... powoli weryfikuję znajomych.... chyba wkrótce przestanę ich mieć..... 😞 wychodzi na to, że głupia, naiwna jestem jak.... "niewiemco" 😞

Mari, też pokazuje te psy od lat i też najczęściej słyszę podobne słowa współczucia, a czasami zdarza się zdziwienie, że ja wciąż to samo... Bardzo rzadko w ostatnich czasach ktoś pomógł, dając dt lub ds takiemu biedakowi. Ale prawda jest też taka, ze większość znajomych zapsiona, a ci co nie mają zwierząt to i tak już nie wezmą.

Link to comment
Share on other sites

Od paru miesięcy przy okazji wielu spotkań i rozmów pokazuję zdjęcie tej suni, mnie pokazał  ją p. Wiesław...

Jest cicha, nieśmiała no i niemłoda, w schronisku nie ma szans.

Siedzi najczęściej w budzie lub wewnątrz boksu, bo tak próbuje przeżyć ten straszny czas, ostatni raz widziałam ją na wiosnę i potem długo, długo nie - dopiero w sobotę. 

Przez ten czas nie znalazłam ani jednej osoby, która na dłużej niż chwilę zainteresowałaby się jej losem. 

Wydaje mi się, że coraz gorzej będzie pomagać, niestety:(

1632656172744.jpg

1632656181915.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.09.2021 o 22:16, CZETKA napisał:

Pomoge finansowo (tylko tak moge) gdyby udalo sie sunie wyciagnac. Taki cudny szorsciak ...

Bardzo dziękuję  serce-ruchomy-obrazek-0539.gif. Na razie nie udało mi się nic wynaleźć, aby sunia miała jakąkolwiek szansę wyjścia ze schroniska. Na początku szukałam DT lub DS, bo sunia niemłoda, łatwiej byłoby jej w kameralnych warunkach, a DS to byłby już cud. Nic takiego się nie zdarzyło,  psów w zamojskim schronisku przybywa, a miejsc w hotelikach coraz mniej:(

Dnia 1.10.2021 o 17:14, Murka napisał:

Może proponować Negri z gratisem w postaci Migdała 🙂

negg.jpg

negg1.jpg

negg2.jpg

Cudne kociaki, taki wspólny DS to na pewno marzenie, ale jak na razie to zupełny brak zainteresowania Negri:(.

Zadzwoniła bardzo sympatyczna pani z Warszawy, Negri bardzo się im podobała, ale jest prawdopodobnie za temperamentna do ich rezydentki:(

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Coś jakby drgnęło w kocich adopcjach...

Jest zapytanie z Warszawy o Hankę, w następnym tyg. Jo37 ma podjechać na wizytę...

Pani Kasia rozważa możliwość adopcji od razu 2 kotów...

Prosimy o kciuki, bardzo.

Mocno trzymam kciuki!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie chcę zapeszać, ale jak wszystko ułoży się dobrze, to malutka Pippi w środę opuści  lecznicę i pojedzie do Jagny:). Prosimy o kciuki, żeby już nic nie przeszkodziło w realizacji tych planów.

Stan Pippi poprawił się na tyle, że w piątek została zaszczepiona i teraz aby wytrwać do środy...

1631631683166.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...