Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

17 godzin temu, elik napisał:

Oby tylko nie dali jej do tego samego boksu, bo może być gorzej :(

Myslę, że będzie w jakimś "szpitaliku" schroniskowym, a już przynajmniej w jakimś oddzielnym kojcu. Tak sobie teraz pomyślałam, że być może ona nie jest nieufna do człowieka, tylko bała się podchodzić, żeby jej inne z zazdrości nie zaatakowały. Chodziła jakby "chyłkiem" tak, może bała się tego, co nastąpiło niestety :(

45 minut temu, Isiak napisał:

Noooo... :(((( Bidulka :( Gdyby hoteliki i portfele były z gumy... Jak jej pomóc?

to spojrzenie mam cały czas przed oczami :( nie wygląda na staruszkę, nie jest duża, może znalazłaby domek szybko

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, mari23 napisał:

jak ta czarna przy siatce patrzy :( :( :( Boże, gdzie jesteś ?????????

 

6 godzin temu, Isiak napisał:

Noooo... :(((( Bidulka :( Gdyby hoteliki i portfele były z gumy... Jak jej pomóc?

Niestety możemy pomóc pojedynczym psom, nie jesteśmy w stanie zmienić życia wszystkim potrzebującym i to jest ta psia tragedia,  a  nasz ból serca:(.

Tak jak napisała Isiak - brak pieniędzy, brak BDT i brak miejsc w hotelikach sprawiają, ze dlatego czujemy się bezradne i wciąż nas prześladują te psie oczy pełne smutku, bólu i braku nadziei:(

 

Link to comment
Share on other sites

W międzyczasie pokażę dwa zamojskie kociaki, które wczoraj pojechały do BDT do p. Justyny do Mysłowic:

 Ptyś, ok. 4 mies. znaleziony w okolicach Płoskiego

IMG-20201205-WA0018.jpg

Stefanka, ok. 4 mies. znaleziona w Lipsku

IMG-20201205-WA0019.jpg

Kociaki wyjechały wczoraj raniutko, a po 2 godz. zadzwoniła pani, ze jest kolejny rudy kocurek, tym razem na ulicy Polnej:(. Na razie nie ma mamy miejsca:(

SAVE_20201205_121829.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Niestety możemy pomóc pojedynczym psom, nie jesteśmy w stanie zmienić życia wszystkim potrzebującym i to jest ta psia tragedia,  a  nasz ból serca:(.

Tak jak napisała Isiak - brak pieniędzy, brak BDT i brak miejsc w hotelikach sprawiają, ze dlatego czujemy się bezradne i wciąż nas prześladują te psie oczy pełne smutku, bólu i braku nadziei:(

Podziwiam Was od dawna, mnie same zdjęcia załamują, Wy patrzycie, słyszycie, czujecie ich ból....

54 minuty temu, Isiak napisał:

Tą biało-czarną sunią zachwycała się moja mama, jak jej pokazałam zdjęcia na wątku... :(

Mnie też trafiła do serca, śliczna. I smutna :(

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, mari23 napisał:

czy ktoś wie ile lat może mieć ta czarna sunia i jak długo jest w schronisku ?

Ja jej nie zczytywalam, chociaż poznaję chyba po oneczce, który to boks.

15 godzin temu, Tyśka) napisał:

Muminek z Zamościa, zabrany ze schroniska kilka miesięcy temu nadal szuka domu:

128629369_3583133705109844_7747210411231274043_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=kQjb_gcNU7AAX-v6tgu&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=0ff6719d50d71b6b2030035f13ad33b4&oe=5FF49C6E

128541068_3583133395109875_3608532546738181392_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=xTcZbxff7s4AX9Q07X-&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=a716608f33ad5f99674541a49948c8cd&oe=5FF3C72D


128254536_3583133958443152_4035230983477340732_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=0mdGKvYW35cAX-CSRNq&_nc_ht=scontent.fwaw7-1.fna&oh=78f9e9e33fc65418e8bf892fec9957b0&oe=5FF533E8

Post na fb: https://www.facebook.com/lidka.wikiera/posts/3583134015109813

 

Piękny pies,ktoś mi już podrzucał link na telefon.

Teraz coraz częściej będą w schroniskach belgi, tak jak przewidywała  Sowa.

Ludzie kupują,  bo nastała taka moda, nie czytają o rasie, wymaganiach, potem sobie nie radzą, a cierpi oczywiście pies.

Jakiś czas temu zadzwonił do TZa facet z takim właśnie problemem - kupił szczeniaka;  pies rośnie, biega po podwórku bez zajęcia, w domu małe dziecko i stara babcia.

No i jak zaczęły się problemy, właściciel szuka pomocy, chce psa oddać.

Tylko jak teraz pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.12.2020 o 12:42, Tola napisał:

Dziewczyny, ja nie na  temat, ale b. proszę pomoc - potrzebne mi namiary na dobrego pulmonologa - Lublin, albo dalej.

Szukaj może pomocy u kardiologa, oni często zajmują się psiakami z chorymi płucami, bo problemy czy wady serca i płuc sa połączone. Może pamiętasz moją sunie, króra miała bronchoskopię robioną tego dnia, co Baryton operację? Dwa lata jeździłam po lekarzach, robiłam badania i rozkładali ręce, az pogorszył się stan serca i wylądowalismy u kolejnej p. kardiolog. Dopiero ona stwierdziła nieuleczalną chorobę płuc i powiedziała, ze u niej leczy się wiele psiaków z problemami z płucami. Wdrożyła leczenie powodujące zwolnienie postepu choroby i ja już widze efekty.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Szukaj może pomocy u kardiologa, oni często zajmują się psiakami z chorymi płucami, bo problemy czy wady serca i płuc sa połączone. Może pamiętasz moją sunie, króra miała bronchoskopię robioną tego dnia, co Baryton operację? Dwa lata jeździłam po lekarzach, robiłam badania i rozkładali ręce, az pogorszył się stan serca i wylądowalismy u kolejnej p. kardiolog. Dopiero ona stwierdziła nieuleczalną chorobę płuc i powiedziała, ze u niej leczy się wiele psiaków z problemami z płucami. Wdrożyła leczenie powodujące zwolnienie postepu choroby i ja już widze efekty.

A czy przypadkiem nie chodzi o lekarza ludzkiego?  :)  Ale może się mylę.

Link to comment
Share on other sites

Ptyś i Stefanka już w DT u p. Justyny; oba kociaki bardzo miziaste:) 

  Chyba powolutku trzeba szukać domów, bo może nowa rodzina zechce poczekać...

Havaneczka obiecała pomoc - będę wdzięczna, bo i inne koty w potrzebie czekają.

 

Dzisiaj Ptyś - kocurek ma o. 6 mies.  jest odrobaczony, będzie zaszczepiony i wykastrowany, test FIV/FeLV ujemny.

PTYŚ korzysta z kuwety, przyjazny do innych kotów, juz pierwszego dnia bawił się z rezydentem.

 

IMG-20201208-WA0002.jpg

IMG-20201208-WA0003.jpg

IMG-20201208-WA0004.jpg

IMG-20201208-WA0005.jpg

IMG-20201208-WA0007.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.12.2020 o 17:25, Havanka napisał:

Bardzo Eluś dziękuję, to wielka pomoc no i skuteczna, bo dzisiaj było 3 zapytania o kocurka. serce-ruchomy-obrazek-0878.gif.

Na razie nie wiem, czy będzie z tego dom, ale najważniejsze, że Ptyś się podoba.  

Ja już nie będę na razie nic dorabiała, bo Warszawa to trochę za daleko od Mysłowic.

Dzisiaj zadzwoniła pani Justyna, że kocurek ma w książeczce wpisane ma 4 mies., jest więc młodszy, niż  wcześniej podawałam.

 

Dzisiaj miałam też parę zapytań o Szpuleczkę, ale kocia specyficzna, bojażliwa to i domek specjalny potrzebny.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...