Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

ojawiło się jego ogłoszenie na stronie schroniska, dostał imię Colt.

To imię pewnie podyktowane jego zachowaniem. Widać, że rwie się do człowieka, do współpracy z nim.

Obraz może zawierać: pies i na zewnątrz

Pewnie jego właściciel nie mógł sobie poradzić z żywiołowym charakterem i wywalił go drań bez serca. A może tylko komuś zwiał w Sylwestra ?   Czy w schronisku sprawdzają czy pies ma czipa ?

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, elik napisał:

Pewnie jego właściciel nie mógł sobie poradzić z żywiołowym charakterem i wywalił go drań bez serca. A może tylko komuś zwiał w Sylwestra ?   Czy w schronisku sprawdzają czy pies ma czipa ?

W naszych okolicach prężnie działają pseudohodowle belgów (oraz owczarków niemieckich starego typu), głównie ukierunkowane na sprzedaż psów do policji, zarówno do Polski, jak i na Ukrainę. Psy jak się nie sprzedadzą to są wyrzucane. Zresztą, regularnie wyrzucane są i "odpady pohodowlane", wycieńczone i wyeksploatowane stare suki :( Ostatnio jak byłam w lecznicy wet. to przyjechała policja z owczarkiem na szczepienia, pies zadbany, ale wypytałam trochę, pies nie ma papierów organizacji kynologicznej, a właśnie pochodzi "z hodowli selekcjonującej psy policyjne" (właśniej z takiej hodowli).  Pytałam dlaczego tak, powiedzieli mi, że psy z ZKwP są "zepsute", a te hodoffle są już sprawdzone do pracy. Innym razem pani wet tłumaczyła właścicielom dorastającego maliny, że ogród to za mało, że to psy do ścisłej pracy (bo kupili z pseudo do pilnowania 2ha działki i prosili o przypisanie psu leków na uspokojenie, bo im wariuje). Panuje moda na te fantastyczne, ale wymagające psy :(

Nie sądzę, aby Colt komuś uciekł, ale może masz rację... ja jak już widzę belgi bezdomne na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu to tylko załamuję ręce. Parę dni temu do schroniska w Nowodworze trafiły nowe szczeniaki w typie malinois. 

W schronisku na pewno sami chipują psa, ale czy sprawdzają czy pies już ma chip - to prędzej wie Tola. Myślę, że sprawdzają.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, elik napisał:

Po przeczytaniu Twojego postu Tysiu cisną mi się na usta same przekleństwa więc wolę nic nie napisać. Policja toleruje, a nawet kupując popiera te okropne miejsca. Straszne to  :(

też jestem w szoku...Sowa kiedyś też o tym pisała 

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, elik napisał:

Po przeczytaniu Twojego postu Tysiu cisną mi się na usta same przekleństwa więc wolę nic nie napisać. Policja toleruje, a nawet kupując popiera te okropne miejsca. Straszne to  :(

Powiem więcej, z jednej tej pseudohodowli szczeniaki chodzą już za 400zł. Jeżeli ludzie bez mrugnięcia okiem więcej zapłacą za buty to rasowy pies (i to takiej, która "sama złapie złodziei i popilnuje dziecka") po takiej cenie brzmi jak super okazja... :( Obserwuję lokalny "psi rynek" od paru lat, jest coraz gorzej. Kiedyś jedna pseudohodowla się reklamowała, teraz ich jest kilka. Wiele szkody wyrządziła nowelizacja ustawy z 2012 roku.  Dla policji ważna jest użytkowość psa, a nie to, co się dzieje potem z matkami - i całe szczęście jak szczenię trafi w ich ręce, a nie szarego Kowalskiego. Problem w tym, że nic z tym zrobić nie można, aby zamknąć te miejsca. Nie ma podstaw. Nikt za rękę nie złapał, kiedy kolejna wyeksploatowana suka w typie belga trafiła do rowu...

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Powiem więcej, z jednej tej pseudohodowli szczeniaki chodzą już za 400zł. Jeżeli ludzie bez mrugnięcia okiem więcej zapłacą za buty to rasowy pies (i to takiej, która "sama złapie złodziei i popilnuje dziecka") po takiej cenie brzmi jak super okazja... :( Obserwuję lokalny "psi rynek" od paru lat, jest coraz gorzej. Kiedyś jedna pseudohodowla się reklamowała, teraz ich jest kilka. Wiele szkody wyrządziła nowelizacja ustawy z 2012 roku.  Dla policji ważna jest użytkowość psa, a nie to, co się dzieje potem z matkami - i całe szczęście jak szczenię trafi w ich ręce, a nie szarego Kowalskiego. Problem w tym, że nic z tym zrobić nie można, aby zamknąć te miejsca. Nie ma podstaw. Nikt za rękę nie złapał, kiedy kolejna wyeksploatowana suka w typie belga trafiła do rowu...

Znajoma teraz na FB walczy z taką "hodofflą". Mają husky, malinois i maltańczyki. Foto suki malinois z szczeniakami z jakiej stodoły czy coś w tym stylu. Kobieta napisała, że robi maltance cesarkę, bo na następny dzień córcia ma urodziny. Maltanka atakowała swoje szczeniaki, gryzła, uszkodziła łapki, uszy, kobieta karmiła je zwykłym mlekiem. Widziałam screeny z prymitywnymi, wulgarnymi tekstami. Szczeniaki po kolei umierały. Ogłoszenia były na olx, to ceny wiekszych ras 1000-1500 zł. Znajoma dostaje grośby na priv. Publicznie na swojej grupie o tym pisze.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Powiem więcej, z jednej tej pseudohodowli szczeniaki chodzą już za 400zł. Jeżeli ludzie bez mrugnięcia okiem więcej zapłacą za buty to rasowy pies (i to takiej, która "sama złapie złodziei i popilnuje dziecka") po takiej cenie brzmi jak super okazja... :( Obserwuję lokalny "psi rynek" od paru lat, jest coraz gorzej. Kiedyś jedna pseudohodowla się reklamowała, teraz ich jest kilka. Wiele szkody wyrządziła nowelizacja ustawy z 2012 roku.  Dla policji ważna jest użytkowość psa, a nie to, co się dzieje potem z matkami - i całe szczęście jak szczenię trafi w ich ręce, a nie szarego Kowalskiego. Problem w tym, że nic z tym zrobić nie można, aby zamknąć te miejsca. Nie ma podstaw. Nikt za rękę nie złapał, kiedy kolejna wyeksploatowana suka w typie belga trafiła do rowu...

Tysiu,  a czy o zmianę tej ustawy jakaś organizacja postuluje?  Ktoś wtedy nieźle nabroił z tą ustawą. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2020 o 14:44, uxmal napisał:

Tysiu,  a czy o zmianę tej ustawy jakaś organizacja postuluje?  Ktoś wtedy nieźle nabroił z tą ustawą. 

Coś się dzieje.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1492202614272647&id=1200987836727461
https://www.facebook.com/RuchLudziPrawaZwierzat/posts/1499906206842781

Organizacje prozwierzęce miały swój projekt, ale z tego co się orientuję to został zamrożony.
Niestety, oba projekty to... buble, nie wiem przypadkiem czy nie większe niż obecna ustawa... :(  Ale...

EOT.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.01.2020 o 23:16, mari23 napisał:

a ja spać nie mogę przez tego staruszka z zaćmą... i ten dropiaty z tyłu ma jakby obwisły brzuch i wygięty grzbiet :(

 

Dnia 11.01.2020 o 23:28, elik napisał:

Co może być tego przyczyną?

aż się boję napisać tego, z czym kojarzy mi się taka sylwetka u psa :( przy zespole Cushinga brzuch robi się obwisły :( 

piesek jest ślicznie umaszczony, na chorego nie wygląda, może to tylko otyłość i słaby kręgosłup

Link to comment
Share on other sites

Malinois z pseudo są już do kupienia za 200 zl. 

Ciekawam, czy i kiedy wreszcie powszechna stanie się wiedza o koszmarnym życiu psów trzymanych całe życie w klatkach - wszystko jedno czy to pseudohodowla czy klatki z błogosławieństwem ZKwP - i o tym, jak stres prenatalny rzutuje na psychikę szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

Malinois z pseudo są już do kupienia za 200 zl. 

Ciekawam, czy i kiedy wreszcie powszechna stanie się wiedza o koszmarnym życiu psów trzymanych całe życie w klatkach - wszystko jedno czy to pseudohodowla czy klatki z błogosławieństwem ZKwP - i o tym, jak stres prenatalny rzutuje na psychikę szczeniąt.

Chyba niestety dla niektórych  ludzi kupując szczeniaki  z pseudo nic nie ma znaczenia, chcą tylko mieć "rasowego" szczeniaka.

Znam taki przykład, psiak z pseudo, jest już w domu od kilku miesięcy, a wszystkiego się boi. Zupełnie nie zachowuje się, jak szczeniak.

A "pańcia" twierdzi, że psa ze schroniska by nie wzięła, bo one są głupie i agresywne

Link to comment
Share on other sites

Właśnie niedawno próbowałam uświadomić, tu na forum osobę, która bardzo zachwalała hodowlę malinois i onków na Lubelszczyźnie, w jakimś stowarzyszeniu. Psy stamtąd ponoć idą do policji. Stamtąd i ona ma psa. Nie wiem sama, czy to niewiedza, czy niska cena, nie pozwala zmienić sposobu myślenia ludzi,  Prawdą jest, że skoro są nabywcy, to jest i podaż, interes kwitnie, a psy często cierpią. Bo wiadomo,  jak ktoś jest ustawiony na zysk tylko, to patrzy na zwierzaki jak na towar. A towar sprzeda się, nieatrakcyjny lub zużyty, poprostu się wyrzuci,

Smutne to bardzo, najgorsze, że nic z tym zrobić nie można, bo takie niby hodowle działają legalnie.

Link to comment
Share on other sites

Warto podpisać aby pomóc zwierzakom!

Petycja przeciwko zlikwidowaniu prawnej ochrony zwierząt w Polsce.

https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce?fbclid=IwAR09oYqtKKpNO0yXE2rGN3cMVioe_kfApuuPhrTm4nxONYb-cYFlSdOyU6s#share

 

Po prawej stronie na dole jest :

 

Podpisz petycję

Pokaż formularz do podpisania

 

 

Można również udostępnić na 

Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

 
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, b-b napisał:

A TUTAJ propozycja projektu, przeciwko której jest protest - jakby ktoś był wnikliwy i chciał się zapoznać przed podpisaniem.
 

==================================================================

Na FB zamojskiego schroniska pojawił się post o starszym psie w typie labradora. Tolu, czy myślisz, że to ten sam, którego nam pokazałaś na wątku?

<<OGŁOSZENIE STARUSZKA NA FB>>

Cytat

Kochani, jest wśród naszych psów taki oto Dżentelmen - Staruszek
Trafił do schroniska i do tej pory nikt o niego nie pytał. Jest staruszkiem, który ze względu na czas spędzony w schronisku może być również adoptowany.

Jest uroczy i spragniony kontaktu z człowiekiem, uwielbia być rozpieszczany przysmakami... dopomina się o nie jak tylko zobaczy człowieka

 Czy jest wśród Was jego właściciel? Lub osoba, która chciałaby zapewnić mu dobre miejsce na wygrzanie starych kości? 
Udostępnijcie proszę... pomóżmy Staruszkowi 


Obraz może zawierać: pies i tekst

 

I POST TOLI:

Dnia 12.01.2020 o 22:21, Tola napisał:

W sobotę  znalazłam jeszcze takiego biedaka, przywieziony z podzmojskiej wsi,  porzucony - stary labrador, niedołężny, ledwo chodzi:(

ba8d372c3e1eebb7med.jpg

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, b-b napisał:

Warto podpisać aby pomóc zwierzakom!

Petycja przeciwko zlikwidowaniu prawnej ochrony zwierząt w Polsce.

https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce?fbclid=IwAR09oYqtKKpNO0yXE2rGN3cMVioe_kfApuuPhrTm4nxONYb-cYFlSdOyU6s#share

Po prawej stronie na dole jest :
Podpisz petycję

Pokaż formularz do podpisania

Można również udostępnić na 

Udostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Cooooo  getattach,mid,370907,mpid,16,min,1,uid,8bacb883c6065602.jpg  Nie wierzę własnym oczom. Ktoś chce całkiem zlikwidować ochronę prawną zwierząt?  I nie bał się wystąpić z taką propozycją, że go zakrzyczą, wyśmieją et cetera?  To ze zwierzętami można byłoby wówczas robić, co się komu żywnie podoba, podobnie jak z szafą, czy ziemniakami?

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, elik napisał:

Cooooo    Nie wierzę własnym oczom. Ktoś chce całkiem zlikwidować ochronę prawną zwierząt?  I nie bał się wystąpić z taką propozycją, że go zakrzyczą, wyśmieją et cetera?  To ze zwierzętami można byłoby wówczas robić, co się komu żywnie podoba, podobnie jak z szafą, czy ziemniakami?

elik, warto zapoznać się z projektem (podrzuciłam wyżej), bo sam tytuł petycji jest niestety dość... przesadzony moim zdaniem.

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

elik, warto zapoznać się z projektem (podrzuciłam wyżej), bo sam tytuł petycji jest niestety dość... przesadzony moim zdaniem.

Czemu ludzie wymyślają tytuły nie adekwatne do treści?    Przeraziłam się.
Na razie lecę z psiakami na spacer, jak wrócę to zrobię przelewy z bazarku i potem poczytam.   Nieco mnie uspokoiłaś  :)

Link to comment
Share on other sites

Tytuł petycji nie jest w ani 1% przesadzony. W majestacie prawa będzie można zakatować zwierzaka

i żadna organizacja społeczna nie będzie mogła odebrać  zwierzaka z prywatnego terenu. Tylko lekarz powiatowy wet.

A to jest urzędas pracujący w określonych godzinach.

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Jo37 napisał:

Tytuł petycji nie jest w ani 1% przesadzony. W majestacie prawa będzie można zakatować zwierzaka

i żadna organizacja społeczna nie będzie mogła odebrać  zwierzaka z prywatnego terenu. Tylko lekarz powiatowy wet.

A to jest urzędas pracujący w określonych godzinach.

 

Czyli jednak, zwierze ma być rzeczą?  Przecież to niemożliwe.  To byłoby cofnięcie się w rozwoju do czasów średniowiecza. Z jakiego ugrupowania wyszedł taki projekt?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, elik napisał:

Czyli jednak, zwierze ma być rzeczą?  Przecież to niemożliwe.  To byłoby cofnięcie się w rozwoju do czasów średniowiecza. Z jakiego ugrupowania wyszedł taki projekt?

PSL, Kukiz 15,organizacje rolników i hodowców (również zwierząt futerkowych) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...