Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

19 minut temu, Bogusik napisał:

O jejku! Jaka ona wychudzona...:(

No niestety nie mogłam jej zabrać zamiast Amber, chociaż miałam taką myśl...

Amber była już oddzielona w innym boksie, nie mogłam jej tego zrobić, żeby wracała do ogólnego.

Link to comment
Share on other sites

Ale są i dobre informacje - nasz Kenzo pojechał wczoraj do swojego domu do Krakowa, pan przyjechał po niego osobiście, z kolegą.

Drżałyśmy tu z Ewą, bo jak pies wróci z adopcji to przy kolejnej jest dwa razy tyle nerwów.

Ale wygląda na to, że na razie jest ok,  zresztą zobaczcie

401303aff8826544med.jpg

62696efd07944a7amed.jpg

0238a65fa26d00camed.jpg

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Pan mówił, że zamierza wymienić tą kanapę, bo pokrycie jest już zniszczone. Poradziłam mu, żeby się wstrzymał, aż ewentualnie Kenzo się zaaklimatyzuje.

401303aff8826544med.jpg

Widzę, że Kenzo dostąpił zaszczytu spania w sypialni  :)    Myślę, że to dobry znak  :)

62696efd07944a7amed.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem dobrej myśli,że Kenzo znalazł właśnie swoje miejsce.Zwroty z adopcji bywają i musimy niestety się z nimi liczyć.Jednakże mamy na dogo przykłady,że taki zwrot nie jest końcem świata,a nową drogą do rozpoczęcia tego nowego,właściwego i szczęśliwego zakończenia.Wierzę ,że i teraz tak będzie!:)

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Pan mówił, że zamierza wymienić tą kanapę, bo pokrycie jest już zniszczone. Poradziłam mu, żeby się wstrzymał, aż ewentualnie Kenzo się zaaklimatyzuje.

401303aff8826544med.jpg

Widzę, że Kenzo dostąpił zaszczytu spania w sypialni  :)    Myślę, że to dobry znak  :)

62696efd07944a7amed.jpg

Pan chyba rewelacyjny i Kenzo od razu to wiedział

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam na te fotki ze schroniska - to niepojęte, że nawet tam muszą być napisy "nie drażnić zwierząt".  Czyli nawet odwiedzający schronisko są zdolni do takich zachowań, rozpacz.

Jedna z tych suk na wybiegu - ruda z czarna maska - bardzo przypomina owczarka belgijskiego - mix tervuerena i malinois. O ile wiem, w schronisku zamojskim są także co najmniej dwa malinois - moda na te psy jest przerażająca. W schronach będzie ich jeszcze więcej -  po każdych wypowiedziach w mediach o "bohaterskich psach" produkcja szczeniąt w rozmnażalniach rusza. 

Proszę, informujcie, kogo się da, że każdemu, kto przygarnie belga z tego schronu oferuję nieodpłatną pomoc w wychowaniu czy przystosowaniu psa do nowych warunków - pomoc informacyjną, ale także pomoc bezpośrednią, szkoleniową, o ile pies trafi w okolice Krakowa. Bo daleko to ja już nie pojadę.

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Tola napisał:

Bogusiu, czasami tak bywa, cieszmy się z tych uratowanych, może i dla innych zaświeci słońce.

Dzisiaj tak na chwilkę pobiegłam do rudej chudzinki, zdjęcia słabej jakości, bo z daleka...

 

e898dd3dc4bc2229med.jpg

 

 

Może odganiana jest od miski?

Tolu wiem ,ze z DT jest krucho ale czy nie dałoby się jej do takiego wyciągnąć?

 

 

22 godziny temu, Tola napisał:

Ale są i dobre informacje - nasz Kenzo pojechał wczoraj do swojego domu do Krakowa, pan przyjechał po niego osobiście, z kolegą.

Drżałyśmy tu z Ewą, bo jak pies wróci z adopcji to przy kolejnej jest dwa razy tyle nerwów.

Ale wygląda na to, że na razie jest ok,  zresztą zobaczcie

401303aff8826544med.jpg

 

 

Trzymam kciuki aby zaiskrzyła miłość, która bez względu na wszystko nie pozwoli na zwrot z adopcji!

 

Nie będę jeszcze usuwać jego ogłoszenia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Sowa napisał:

Patrzyłam na te fotki ze schroniska - to niepojęte, że nawet tam muszą być napisy "nie drażnić zwierząt".  Czyli nawet odwiedzający schronisko są zdolni do takich zachowań, rozpacz.

Jedna z tych suk na wybiegu - ruda z czarna maska - bardzo przypomina owczarka belgijskiego - mix tervuerena i malinois. O ile wiem, w schronisku zamojskim są także co najmniej dwa malinois - moda na te psy jest przerażająca. W schronach będzie ich jeszcze więcej -  po każdych wypowiedziach w mediach o "bohaterskich psach" produkcja szczeniąt w rozmnażalniach rusza. 

Proszę, informujcie, kogo się da, że każdemu, kto przygarnie belga z tego schronu oferuję nieodpłatną pomoc w wychowaniu czy przystosowaniu psa do nowych warunków - pomoc informacyjną, ale także pomoc bezpośrednią, szkoleniową, o ile pies trafi w okolice Krakowa. Bo daleko to ja już nie pojadę.

Ta suka, o której wczoraj rozmawiałyśmy to ta tutaj, zdjęcia robiłam 25. 09.

f2843e95005694f9med.jpg

Druga suka, ta z filmiku, jest w osobnym nowym kojcu.

Najlepiej byłoby , tak jak wczoraj rozmawiałyśmy, zrobić im ogłoszenia, mam nadzieję ze po Twojej rozmowie z Lidką coś z tego wyniknie.

Jagna próbowała jakiś czas temu ogłaszać na FB  psy ze schroniska, te w typie rasy, ale nic  z tego nie wyszlo:(

Były telefony, pytania, na które  nie potrafiłam odpowiedzieć, m.in o charakter psów...

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Bogusik napisał:

Z mojego świątecznego bazarku przeznaczam 150,00zł dla Fundacji Zea na potrzeby dogomaniackich psiaków.Martuniu,jak pieniążki wpłyną to proszę potwierdź kochana również na bazarku.

https://www.dogomania.com/forum/topic/350895-rozliczam-zakończony-bazarek-magia-świątzapraszam-na-bazarek-do-301119/

Bogusiu, pięknie dziękuję za tak dużą pomoc serce-ruchomy-obrazek-0115.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, b-b napisał:

Może odganiana jest od miski?

Tolu wiem ,ze z DT jest krucho ale czy nie dałoby się jej do takiego wyciągnąć?

 

 

Ja nie mam DT niestety, dlatego Nugat pojechał do szafirki po prawie dwutygodniowym pobycie w garażu:(.

Jutro TZ będzie prawdopodobnie w schronie, żeby wypytać o tą sunię, bo mam zapytanie od Gajowej (dogomaniaczki z dawnego forum na pewno kojarzą), co z tego będzie to zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tola napisał:

Jutro TZ będzie prawdopodobnie w schronie, żeby wypytać o tą sunię, bo mam zapytanie od Gajowej (dogomaniaczki z dawnego forum na pewno kojarzą), co z tego będzie to zobaczymy.

Miała hotelik, nawet trzymałam u Niej psa z fundacji Kastor.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze bardzo dobrą wiadomość dotyczącą naszych kocich maluchów:)

W piątek do DS do Warszawy pojechała Poziomka:).

Tutaj już w nowym domciu:)

f68fa76db7aaf0d1med.jpg.

A dzień póżniej zadzwonił pan z Wesołej, że chętnie zaadoptowałby obie siostry.

Ponieważ została już tylko sama Borówka, zaproponowałam do towarzystwa Bakalię no i pan się zgodził :)

W niedzielę JO37 była na wizycie,  dała zielone światło no i w środę do swojego wspólnego domciu jedzie Borówka i Bakalia:).

Bardzo dziękuję Jo37 za obie wizyty serce-ruchomy-obrazek-0115.gif

Pięknie dziękuję też b-b i Havance za pomoc w ogłaszaniu koteczek, można już  usunąć ogłoszenia:)serce-ruchomy-obrazek-0115.gif

 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, elik napisał:

Pan mówił, że zamierza wymienić tą kanapę, bo pokrycie jest już zniszczone. Poradziłam mu, żeby się wstrzymał, aż ewentualnie Kenzo się zaaklimatyzuje.

 

Widzę, że Kenzo dostąpił zaszczytu spania w sypialni  :)    Myślę, że to dobry znak  :)

62696efd07944a7amed.jpg

Tak, Kenzo śpi z panem w sypialni:).

Pierwsza noc była straszna, bo Kenzo przy każdym pana ruchu budził się i domagał się zainteresowania, wiadomo - stres, nowe miejsce, nowy człowiek;).

Ale dzisiaj było już o wiele lepiej, noc przespana, pan i Kenzo świetnie się dogadują;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeśli ta maliniaczka z wiszącymi sutkami (musiano wyrzucić ją na zbity pysk od 4-5-tygodniowych  szczeniaków - albo tzw. "hodowca" sprzedał takie małe, albo doszedł do wniosku, że suka już mu niepotrzebna, bo nie ma zbytu) trafi do jakiegokolwiek DT, deklaruję 50 zł stałej na nią, do czasu znalezienia domu na zawsze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...