Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Tolu, masz więcej zdjeć tej cudnej suni? Takie w typie wilczaka mają zainteresowanie. Mogłabym wysłać osobie od wilczaków i pokazać na FB.

Nie,  tylko to zdjęcie; szłam wzdłuż boksów i robiłam...

To jest jakaś nowa suczka, ta  większa obok też.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2019 o 16:46, AlfaLS napisał:

Przeczytałam :-).

I dla mnie jako księgowej jest bez sensu wpisywanie nazwy. Wskazujemy nr KRS, w tym przypadku Fundacji ZEA. I teraz w rubryce cel szczegółowy mam znowu napisać ZEA? Innego miejsca na wpisanie nazwy tam nie ma tylko to pole cel szczegółowy. A tam przecież wpisujemy np. imię i nazwisko dziecka czy chorego na którego konkretnie chcemy przekazać darowiznę a fundacja, której KRS wpisaliśmy wyżej ma kilka czy kilkanaście osób pod opieką. Tutaj, w przypadku tej Fundacji przecież nie wyszczegóławiamy na którego konkretnie zwierzaka chcemy dać kasę tylko ogólnie, że tej akurat fundacji.

Ja w roku ubiegłym wpisywałam całą nazwę ale to raczej żeby osoba, której danego pita robiłam wiedziała na kogo poszedł jej 1 proc. a nie dla wiadomości urzędu.

W przywołanym artykule ten akapit chyba potwierdza moje myślenie:

Co w sytuacji, jeśli organizacja istnieje i posiada status OPP, ale nieaktualny jest cel szczegółowy, bo np. dziecko, na które chcieli przekazać 1%, jest już podopiecznym innej organizacji?

W takiej sytuacji środki z 1% podatku zostaną przekazane na konto OPP wskazanej w PIT. Podatnik może sprawdzić i poprawić dane w zeznaniu udostępnionym w usłudze Twój e-PIT, np. zmienić cel szczegółowy na cel aktualnie wskazywany przez OPP.

Cel szczegółowy nie będzie weryfikowany – Wykaz OPP, które mają prawo do otrzymania 1% podatku należnego nie zawiera informacji o celach szczegółowych. Jeżeli OPP znajduje się w wykazie, to otrzyma środki z 1% podatku należnego, bez względu na to czy cel szczegółowy jest aktualny czy też nie.

 

Dnia 2.02.2019 o 18:59, elik napisał:

Nie będę cytować powyższego postu, bo nie ma potrzeby zajmować pół strony.

AlfaLS ma rację.  W rubryce "cel szczegółowy"  można wpisać:   cele statutowe.

 

Dnia 2.02.2019 o 19:39, Bogusik napisał:

Może faktycznie tak trzeba napisać.Ja się nie bardzo na tym znam i interesowało mnie bardziej to,jaka jest możliwość w ogóle przekazać ten 1%  po zmianie przepisów

 

Dnia 2.02.2019 o 19:53, bakusiowa napisał:

Wpisuje sie  nr KRS bez nazwy fundacji bo po numerze wiadomo jaka to fundacja. W rubryce cel szczegółowy pisze sie dla kogo jeżeli fundacja użycza komuś swoje konto. Np. ja przelewam na Fundację Goldenów a w rubryce cel szczegółowy piszę-Psy I koty ze Skierniewic.

 

23 godziny temu, elik napisał:

Ale tak pisze się tylko, gdy wpłata ma dotyczyć jakiegoś konkretnego psa, kota, wydarzenia.

W zasadzie organizacjom nie wolno zbierać na swoje konto kasy dla innej organizacji nie mającej statusu OPP.  Mogą stracić prawo do zbierania 1%  Lepiej wykasuj komu wpłacasz dla kogo :)

 

21 godzin temu, Anula napisał:

Tak jak napisałam wcześniej w naszym wypadku wystarczy tylko KRS,natomiast jeżeli jakaś Fundacja zbiera pieniądze np.na kilka nazwisk,czy inne cele to wtedy się pisze dla kogo to jest przeznaczone.Można też np.podzielić 1% na różne cele.

 

2 godziny temu, Poker napisał:

Dotychczas nie była potrzebna nazwa tylko sam KRS .

Dziękuje za dyskusję kochane, mam nadzieję, że pomimo utrudnień   i w tym roku uda się pozyskać wpłaty z tego 1 %

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.02.2019 o 16:41, Tyś(ka) napisał:

Tolu, mogę wstawić post na grupie transportowej na Facebook'u, ale potrzebuję zdjęcia Alutki, informacji czy będzie w transporterku i namiarów - na Ciebie, tak?

Nie, dziękuję; odezwała się dzisiaj do nas p. Agata, córka pani z Tomaszowa, z którą współpracujemy od wielu lat - wraca jutro do Krakowa i moze zabrać Alutkę.

Na razie kombinujemy, bo kotkę trzeba dostaczyć raniutko do Tomaszowa...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kochani - Bogusik i Anula chcą wziąć pod swoja opiekę 2 szczeniaki, jutro TZ podjedzie i zobaczy, czy jeszcze są w schronisku...

To te maluchy zaznaczone na zdjęciu na czerwono

22c9b6857de12fc0med.jpg

Ale zostaje siostra - zaznaczona  na zielono - być moze będą jeszcze wszystkie 3 - może ktoś jeszcze  wezmie pod opiekę trzecią z dziewczynek  - to puchata maluszka, moze szybko znajdzie domek...

Szkoda, zeby została tm bez sióstr...

One wszystkie bardzo do siebie podobne...

Tz jutro będzie w schronie, jakby ktoś się zdecydował, to bardzo proszę o kontakt do godz. 11...

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam wiadomość od Marty,że 3 czarnulki i puchata kremówka już bezpieczne u nich w aucie.W tej chwili jadą do weta.

Ma być darmowy transport 10 lutego do Wrocławia.Może ktoś dał by radę i pomógł w kosztach utrzymania trzeciej siostrzyczki?

Przypuszczam, że takie maluszki w miarę szybko znajdą domy. Zadeklaruję 30 zł przez 3 miesiące. Mam nadzieję, ze w tym czasie sunia znajdzie domek. Pomogę też w ogłoszeniach.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tola napisał:

Kochani - Bogusik i Anula chcą wziąć pod swoja opiekę 2 szczeniaki, jutro TZ podjedzie i zobaczy, czy jeszcze są w schronisku...

To te maluchy zaznaczone na zdjęciu na czerwono

22c9b6857de12fc0med.jpg

Ale zostaje siostra - zaznaczona  na zielono - być moze będą jeszcze wszystkie 3 - może ktoś jeszcze  wezmie pod opiekę trzecią z dziewczynek  - to puchata maluszka, moze szybko znajdzie domek...

Szkoda, zeby została tm bez sióstr...

One wszystkie bardzo do siebie podobne...

Tz jutro będzie w schronie, jakby ktoś się zdecydował, to bardzo proszę o kontakt do godz. 11...

 

5 godzin temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam wiadomość od Marty,że 3 czarnulki i puchata kremówka już bezpieczne u nich w aucie.W tej chwili jadą do weta.

Ma być darmowy transport 10 lutego do Wrocławia.Może ktoś dał by radę i pomógł w kosztach utrzymania trzeciej siostrzyczki?

 

5 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

A puchata kremówka do kogo jedzie?

4 szczeniaki poza schronem - trzy  czarne siostrzyczki i puchata kremówka !!! :)

Wczoraj póznym wieczorem napisałam tutaj prośbę o zaopiekowanie się  tym trzecim szczeniaczkiem, bo serce mi pękało na myśl, ze dwie dziewczyni beda miały szansę na dobre domy, a ta trzecia może skończyć gdzieś potem na ulicy ze swoimi maluszkami. 

No i wybawieniem okazał się DT Karmelki - nie dość, ze przetrzyma te dwa maluchy, które maja jechać pod opiekę Anuli i Bogusik, ale i przyjmie na DT trzecia dziewczynkę, a jak jej nie będzie , to puchatą kremówkę:).

Na miejscu w schronie okazało się, ze są wszystkie 4, więc telefon do DT Karmelki no i odpowiedz - zabierajcie wszystkie 4!

DT Karmelki - pięknie dziękujemykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Bogusik napisał:

Otrzymałam wiadomość od Marty,że 3 czarnulki i puchata kremówka już bezpieczne u nich w aucie.W tej chwili jadą do weta.

Ma być darmowy transport 10 lutego do Wrocławia.Może ktoś dał by radę i pomógł w kosztach utrzymania trzeciej siostrzyczki?

Prośba nadal aktualna ...

Link to comment
Share on other sites

Szczeniorki były u weta -  zostały odrobaczone, będą odpchlone (a jest co), bo najpierw trzeba je wykąpać.

Potem TZ odwiózł je do DT Karmelki. Zdjęć nie mogłam zrobić, bo maluchy wymiotowały w drodze, bardzo się zabrudziły.

Ale DT Karmelki na pewno pokaże nam sunie:)

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tola napisał:

Ma być darmowy transport 10 lutego do Wrocławia.Może ktoś dał by radę i pomógł w kosztach utrzymania trzeciej siostrzyczki?

Przepraszam bardzo, nie śledziłam wątku, zabrakło czasu, czy jest ktoś, kto zdecydowałby się przygarnąć sunię i szuka wsparcia finansowego? Jeśli tak, to deklaruję 20,00 zł miesięcznie i uwzględnianie w bazarkach.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna bardzo dobra informacja  - Bronia ma dom,  wspaniały dom:)

Blok, parter (Bronia ma króciutkie łapinki), rodzina dwupokoleniowa, bez dzieci. Stracili właśnie pieska, zabranego 14 lat temu z Palucha

Z panią bardzo dobrze mi się rozmawiało - świadoma, emptyczna, Bronia zawsze będzie miała kogoś w domu.

Pani przyjedzie  po malutką w środę:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, elik napisał:

Przepraszam bardzo, nie śledziłam wątku, zabrakło czasu, czy jest ktoś, kto zdecydowałby się przygarnąć sunię i szuka wsparcia finansowego? Jeśli tak, to deklaruję 20,00 zł miesięcznie i uwzględnianie w bazarkach.


Ja pytałam o osobę, która mogłaby wziąć pod swoje skrzydła maluszkę - do DT albo do hoteliku...

U nas teraz 3 dorosłe suczki z tej interwencji, 3 szczeniaki w lecznicy i teraz te 2 w Dt Karmelki...

Nie wiem, co Bogusik miała na myśli, na pewno napisze.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tola napisał:


Ja pytałam o osobę, która mogłaby wziąć pod swoje skrzydła maluszkę - do DT albo do hoteliku...

U nas teraz 3 dorosłe suczki z tej interwencji, 3 szczeniaki w lecznicy i teraz te 2 w Dt Karmelki...

Nie wiem, co Bogusik miała na myśli, na pewno napisze.

Niestety z różnych powodów na razie nie mogę opiekować się więcej niż jedną sunią, a już mam pod opieką Lunę po ciężkiej operacji ze sterylką na karku. Dopóki nie znajdę jej domu mogę jedynie wspierać finansowo psiaki, którymi ktoś się zajmuje.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Niestety z różnych powodów na razie nie mogę opiekować się więcej niż jedną sunią, a już mam pod opieką Lunę po ciężkiej operacji ze sterylką na karku. Dopóki nie znajdę jej domu mogę jedynie wspierać finansowo psiaki, którymi ktoś się zajmuje.

Rozumiem Elu, zobaczymy jak to dalej będzie.

Bardzo dziękuję w imieniu suni za oferowaną pomoc:)

dziekuje-ruchomy-obrazek-0035

Najważniejsze, ze dziewczynka jest poza schroniskiem!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Havanka napisał:

Przypuszczam, że takie maluszki w miarę szybko znajdą domy. Zadeklaruję 30 zł przez 3 miesiące. Mam nadzieję, ze w tym czasie sunia znajdzie domek. Pomogę też w ogłoszeniach.

To mamy już 50 zł ...

Bardzo Elu dziękuję w imieniu dziewczynki:)

dziekuje-ruchomy-obrazek-0035

Zobaczymy, może ktoś zechce wziąć małą pod swoja opiekę z tymi deklaracjami...

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tola napisał:

To mamy już 50 zł ...

Bardzo Elu dziękuję w imieniu dziewczynki:)

Zobaczymy, może ktoś zechce wziąć małą pod swoja opiekę z tymi deklaracjami...

Dorzucę też 20 zetów od "mojej Agnieszki" :) to razem już 7 dyszek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...