Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 18.05.2023 o 19:23, Tyśka) napisał:

Piszę tutaj po raz kolejny o transport, bo najwięcej osób tu zagląda. Szukam transportu dla 4-5 kg pieska z Zamościa do Poznania. Jakby ktoś słyszał to proszę o informację. 

Tysiu wysłałam Ci SMS. Jeżeli sprawa aktualna,to dzwoń do mnie 510-302-401.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy pamiętacie Baldo, o pomoc dla niego 7 lat temu  prosiła mnie  Konfirm31. Baldo był kolejnym przygarniętym psem przez p. Krystynę,  która sprowadziła się  na nasze tereny. Baldo bardzo szybko znalazł dom w Złotowie, rodzina cały czas utrzymuje kontakt, przysyła zdjęcia. Dawno psiula tutaj nie pokazywałam, a  wczorajsze zdjęcia dostałam z podpisem - staruszek Baldo - dopiero uświadomiłam sobie, że to już tyle lat... Baldo ma ok. 10 lat, od 2 lat ma padaczkę, jest leczony. Wczoraj piękny dzień spędzał  ze swoją rodziną nad wodą.

IMG-20230520-WA0005.jpg

IMG-20230520-WA0004.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj w schronisku po dłuższej nieobecności i chyba po raz pierwszy od 23 lat, odkąd tam jeżdżę, nie wyjechałam w poczuciu zupełnej  beznadziejności i ogromnego smutku; po raz pierwszy zobaczyłam światełko w tunelu i nadzieję, że u nas też moze być lepiej.

Smutek przy takich wizytach zawsze  jest, bo każdy pies w schronisku to oddzielna historia ogromnego cierpienia i krzywdy zadanej przez człowieka, ale dobrze jest mieć nadzieję...

Przede wszystkim jest dużo większa ilość boksów wolontariackich - było ich 9, teraz jest 17 i są przeniesione w miejsce, gdzie każdy z odwiedzających może psy zobaczyć, poobserwować.

Psy w boksach wolontariackich rozmerdane, czekające na swoją kolej na spacer; w schronisku gwarno, dużo młodych ludzi, uśmiechów. 

Kolejna pozytywna zmiana to wydawanie  szczeniaków już po szczepieniu p/chorobom wirusowym.

Widziałam też miejsce przyszłego wybiegu dla psów - będzie usytuowany naprzeciwko boksów ogólnych suk - nie będą już siedziały samotnie na końcu świata, mając widok tylko na krzaki. 

Wszystko to, czego latami nie mogli osiągnąć ludzie dobrej woli, wymusiły przepisy i starania wolontariuszy. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Wrzucam zdjęcia w nadziei, że znowu jakiemuś biedakowi otworzy się szansa na lepsze życie ...Boksy wolontariackie  - suczki

IMG-20230521-WA0068.jpg

IMG-20230521-WA0070.jpg

IMG-20230521-WA0071.jpg

IMG-20230521-WA0073.jpg

Ta hienkowata  suczka z pierwszego boksu, której robiłam zdjęcia poprzednim razem

IMG-20230521-WA0015.jpg

IMG-20230521-WA0013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Młodziutka, nieduża suczka Mika, gotowa do adopcji - wysterylizowana i zaszczepiona p.wirusówkom. W boksach wolontariackich jest też hej mama, już jest zarezerwowana i niedługo pojedzie do swojego domu. Tutaj z wolontariuszka Lidką 

IMG_20230521_133019.jpg

IMG-20230521-WA0088.jpg

IMG-20230521-WA0087.jpg

IMG-20230521-WA0086.jpg

IMG-20230521-WA0080.jpg

IMG-20230521-WA0078.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to NOWE ZDJĘCIA ZE SCHRONISKA Zamojskie psiaki szukają domów i miłości
Dnia 21.05.2023 o 14:09, Jaaga napisał:

Jak strasznie wychudzony jest ten pies. Miał szeroką klatkę, a teraz wglabienia i gnaty wystające z miednicy 😞

To suczka

Dnia 21.05.2023 o 14:11, Poker napisał:

Cieszy bardzo informacja, że zmiany idą na lepsze.

Może o tym kudłatym m psie powiadomić Aulę i Bogiusik ?

IMG-20230521-WA0017.jpg

Obawiam się, ze dziewczyny nie zabiorą jej, jest wycofana; niby podchodzi do siatki, ale przy byle ruchu ręką odskakuje i ucieka:(

Dnia 21.05.2023 o 16:07, Tyśka) napisał:

Widziałam, że wolontariackie psiaki byly dzisiaj na spacerze socjalizacyjnym w mieście, super! Oby tak dalej!

Kado , dziękuję 🥰 nie sądziłam że będzie tak szybki odzew. 

Tak, wczoraj też były i podobno radzą sobie zupełnie dobrze.

Dzisiaj jak byłam to Lidka szykowała do wyjazdu sunię labciopodobną Fretkę, jest na zdjęciach wyżej.

Będą też 27.05. - z okazji Dnia Dziecka na Rynku będzie  piknik, wolontariusze będą mieli tam swoje stoisko, wybieram się z wnuczkiem, niech od małęgo uczy się pomagać;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...