Jump to content
Dogomania

BRODAWKA U MALAMUTKI :(


alaskanka

Recommended Posts

mojej suni cos wyskoczyło .. na pysku .. szybko polecialam do weta ( prawie 1 , 5 km:))
zamknięty .. lece do weta w mieście ( prawie na końcu ) A on mi mówi że Daisy ma brodawkę i ze można ją usunąc operacyjnie .....
w sumie nie chce Tej brodawki bo z daleka to wygląda jak kleszcz i ktoś sobie pomyśli że o psa nie dbam ...
ale gdzies przeczytalam że Narkoza osłabia serce .. ( dodam ze Daisy była juz raz pod narkozą)
NIE WIEM CO MAM ROBIĆ .. NA CO SIE ZDECYDOWAĆ ?
pisze o rade ! Jak byście postąpili na moim miejscu ?

Link to comment
Share on other sites

troche sie boje tego zabiegu ..........
dlatego niewiem czy sie zdecydować ... Ale czy na wystawie zwracają uwagę na jakąś Tam brodawkę ?
i czy ta "jakaś tam" brodawka może zagrażać w jakiś sposób mojemu psu ?
bo jeśli tak to w poniedziałek ide do weta .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alaskanka']ale czy na wystawach zwracają uwage na takie drobiazgi ?
pozdrawiam : Alaskanka[/quote]

jedna z moich suk miala juz dwa zabiegi... jeden mniej powazny czyli usuniecie guzka umiejscowionego centralnie na czubku glowy( to w ,, glupim jasiu'') i powazny w narkozie czyli usuniecie guza w okolicy pachy
( dwa lata temu gdy miala 10 lat)
mysle ze w przypadku brodawki narkoza nie bedzie potrzebna
a jesli chodzi o to czy na wystawach sedziowie zwracaja uwage na takie ,, defekty"" to nie powinni bo to nie jest wada eksterieru
w/w suka dzien przed wystawa stoczyla krwawa walke ze swoja corka i mimo sporej dziury za uchem nota bene saczacej sie wygrala swoja klase a sedziego zainteresowalo tylko co sie stalo poniewaz wilgotna siersc i z lekka opadajace ucho psulo jej wyglad :-? :-?
zloto w kazdym razie bylo :)
wic powodznia a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

bILLA TEŻ MIAŁA brodawczyce oświadczam że to sie przenosi na inne psy i roznosi sie po całym pysku (moze być nawet w gardle). Usuwane miała operacyjine (pod narkozą) Ale później przezcytałam na dogomanii w dziale weterynaria chyba ze możnato usunąc stosująć zwyczajne tabletki kupione w aptece a nie wypalać. Poszukaj w tym diale tam jest bardzo dużo o brodawczycy!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

mój "mamut" też miał taką brodawkę na głowie nad okiem. nie wiem z jakiej przyczyny mu urosła...miejsce dość niefortunne, ponieważ mój Kovu przy codziennej toalecie pyska zaczepiał o nią łapami i podrażniona zaczęła się powiększać. wet poradził na początku smarowanie preparatami wypalającymi na kurzajki, ale nic nie pomogło więc musiał mieć usuniętą.a też wcześniej wszyscy pytali czy to kleszcz albo nawet nie pytali tylko tak sobie myśleli,bo rzeczywiście z daleka tak to wyglądało.sama nie wiem czy zdecydowałabym się na usunięcie,ale zadecydował o tym fakt jej powiększania się.

pewnie decyzja już parę lat temu zapadła u Alaskanki,ale podtrzymuję wątek...coś mało się dzieje u malamutów.:watpliwy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...