Jump to content
Dogomania

NIE POLECAM KARM Wolfsblut !!!!!!!


owczareczka

Recommended Posts

[QUOTE=andromeda;21823199 Tylko na inne dodatki którymi Wolfsblut jest przeładowany.[/QUOTE]
Też mam takie odczucia, troszkę przekombinowana, problem robi się poważny jak pies dorwie się do worka i zje kilka porcji...
I pytanie techniczne jakim cudem sprawdzić, który składnik uczula przy takim np składzie ;)"[COLOR=#000000][FONT=Arial]Bataty, świeża dziczyzna, suszona dziczyzna, ziemniaki, tłuszcz jagnięcy, siemię lniane, groch, zioła śródziemnomorskie, wątroba jagnięca, aronia, owoce dzikiego bzu, czarne porzeczki, czarne jagody, jeżyny, pokrzywy, głóg pospolity, żeń-szeń, ziarno anyżu, kozieradka, mniszek lekarski, tauryna i Spirulina, lizyna, minerały i witaminy (włącznie z DL-metininą, substancjami probiotycznymi typu oligosacharydy fruktozy i oligosacharydy mannanu), wyciąg z juki schidigera, L-karnityna, beta-karoten"

[/FONT][/COLOR]

Edited by wiosenka
Link to comment
Share on other sites

Tak, w Wolfsblucie jest sporo ziół i roslin leśnych, żeń-szeń itp Rzeczywiście widać coś Twojemu psiakowi w tej koninie nie służy.
No cóż, z psami jest identycznie jak z ludźmi, po prostu każdy organizm jest inny. Fajnie że udało się Wam znaleźć odpowiednią dietę. Acana jest na prawdę dobrą karmą, ale specjaliści radzą, żeby nie łączyć suchej karmy z surowym, a nawet gotowanym jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

No tak, wiemy coś o tym, bo to też wciąż przerabiamy. Ale sklepów sprzedających Wolfsbluta jest więcej (np. nasz), wiec jak poszukasz, to myślę że w którymś coś znajdziesz. My wszystkich naszych klientów zawsze informujemy, żeby nie czekali do ostatniej granulki tylko zamawiali wcześniej i tak jakoś dajemy wszyscy radę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Jest tutaj ktoś kto karmił wersją z wielbłądem (Gold Fields ADULT), reniferem (Polar Night ADULT) lub kangurem (Red Rock ADULT)?

Ja karmiłam moją alergiczkę wersją z kangurem i reniferem, kangur OK, renifer nie przypasował.

Brak skutków ubocznych, drapanie ograniczone. Kupowane na zmianę z Canaganem.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja karmiłam moją alergiczkę wersją z kangurem i reniferem, kangur OK, renifer nie przypasował.
Brak skutków ubocznych, drapanie ograniczone. Kupowane na zmianę z Canaganem.

 

Ale w sensie, że ten renifer ie smakował czy źle się przyswajał?
Link to comment
Share on other sites

Renifer jej nie smakował i powodował silniejsze drapanie. Ona była wybredna w Wolfsblucie, bo rybny też nie podchodził a Canagana z rybą uwielbiała.

Mój bokser uwielbia wersję Range Lamb, 3 kg worek z wielbłądem kupiony dla niego dla zmiany smaku okazał się niewypałem nawet go nie tknął, poszedł na smaczki dla reszty stada, wersję z bawołem wodnym zjadł, ale bez szału. Moje psy są jednak bardzo wybredne i rozpuszczone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja was wszystkich podziwiam - wydajecie kupę pieniędzy na suche karmy, ktore nawet najlepsze i najdroższe nie są dla psa tak dobre jak mięso, pies to mięsożerca i karmienie go zbożem i papką  z karmy bo tym się staje jak rozmoknie to tylko rozpychanie żołądka. Poza tym pies od małego tym karmiony nie uczy sie gryzienia i trawienia większych kawałków jedzenia. Moje od szczeniaka dostają nawet kości cielece, mięso, ser, jajka, warzywa, ryz lub makaron i od kilkudziesięciu lat nie wiem co to biegunki, obstrukcje, alergie i inne problemy żołądkowe. I naprawdę naturalne karmienie nawet kilku psów nie zabiera tak dużo czasu jak się niektórym wydaje. A psy też mają prawo do urozmaiconego i smacznego jedzenia i przyjemności z niego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dokładnie tak. Poza tym BARF to konieczność samodzielnego bilansowania, a co do karm suchych, to nie wszystkie zawierają zboża. Co do Wolfsbluta - jest dostępny w zdrowypiesek.pl i zooexpress. W obu wysyłka jest ekspresowa, ale ja zdecydowanie bardziej wolę zdrowego pieska, bo udzielają bardzo fajnych, merytorycznych porad, wiedzą co gadają i widać że to pasjonaci. Przy tej ilości dostępnych formuł i różnic w składach - ja sobie wolę pogadać zanim się zdecyduję na co wydać kasę ;) Przy czym półtora miesiąca temu zadzwoniłam po Wolfsbluta Range Lamb, a wyszłam z Marpem, a teraz z Healthy Doggie ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Marta, na co dzień miałam Marp Holistic Lamb Als, a na ślad sportowy Marp Holistic Salmon Als. Jak się jagnięcina skończyła, to skarmiłam do końca łososia. Pierwotnie chciałam odwrotnie - łososia na co dzień a jagnięcinę na ślady, ale mnie p. Wojtek ze Zdrowego Pieska przekonał, że w przypadku Furii nie tędy droga. Kwestia zawartości białka i tłuszczu oraz stosunku białka do tłuszczu w odniesieniu do jej metabolizmu i aktywności. I wyszło na jego.

 

Moja ocena: super, to wszystko co pisałam na wątku Marpa jako pierwsze wrażenie - potwierdzam. Co ważne - uszy czyściutkie, białka oczu - bielutkie. Jak z karmą coś jest nie tak, od razu widać w oczach i uszach. Zero drapania (co o dziwo miało miejsce po Wolfsblucie z koniną). Zero nieprzyjemnego zapachu psa. Sierść ładna, błyszcząca. Kupa twarda, powiedziałabym że nawet trochę za twarda - chyba trochę za mało błonnika, ale to rozwiązałam podając dodatkowo marchew. Jedno czego mi brakowało i to przy założeniu, że trzeba sie w końcu do czegoś czepić, to zważywszy na Furii metabolizm i obciążenia - minimalnie za mało energetyczna. Ale dosłownie minimalnie. Tzn. tak mi się wydaje, bo żeby utrzymać wagę, musiałam sypać trochę więcej niż w zaleceniach. Z drugiej strony - piszą że zalecenia są tylko orientacyjne, a my jakby nie było byłyśmy na obozie treningowym. Dla porównania - Canagan ma na moje oko za dużo białka i tłuszczu i chyba nie ma formuł z 1 rodzajem białka zwierzęcego, tylko jakieś pomniejsze domieszki. Zadrapałaby mi się i zaraz miałaby tłuszcz we krwi (tzw. surowicę lipemiczną) - wiem, bo badam dość regularnie. Z kolei znajoma też daje Marp Holistic Lamb swojej pracującej maliniaczce i jest OK - nie traci masy. Druga znajoma - niedawno zamówiła Light Senior - pies cholernie wrażliwy, byle co i biegunki. I jest OK. Nie spotkałam się jeszcze ze złą opinią. Na smakowitość też nikt od nas nie narzeka.

 

Healthie Doggie wzięłam teraz do porównania, bo może akurat będzie jeszcze lepsza, a lepsze jest wrogiem dobrego ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Dnia 25.04.2009 o 14:30, owczareczka napisał:

Witam!

Kupilam dwa worki karmy Wolfsblut . Zaczelam podawac Blue Mountain czyli ta z dziczyzna i owocami lesnymi.

Po pierwsze : karma bardzo intensywnie pachnie ZIOLAMI a nie owocami lesnymi i psy samej nie chcialy nawet tknac. Zapach na prawde odrzucajacy!

Mieszalam im ja ze swiezym miesem lub puszka no to od niechcenia zjadaly.

Ale - i tu pojawia sie najwaznieszy problem- obie suczki zaczely miec straszne zaparcia- zamiast wyprozniac sie jak zwykle raz dziennie probowaly nawet po 4-5 razy dziennie! U owczarki zaparcia byly tak silne ze zdarzylo sie ze odchody byly z krwia.:shake:

Po incydencie z krwia zaczelam im ta karme namaczac najpierw 15 minut przed posilkiem potem pol godziny- zero rezultatu! Karma pozostawala dalej twarda jak kamien!
Nie pozostalo mi nic innego jak wrocic do starej sprawdzonej karmy. Moze ma mniejsza zawartosc miesa bo 30% ale psy sie nie mecza i jedza z ochota!

Ciekawe tylko co ja teraz zrobie z dwoma workami tj prawie 30 kg tej cholernej karmy Wolfsblut ? 500 zl wyrzucone w bloto! Szlak by czlowieka trafil :angryy:

DOGOMANIACY NIE POLECAM!

To  przez jagody, kupiłam małą paczkę i u mojej suni było podobnie z tym, że jadła z apyetyem, ale zaparcia były straszne. Zmeiniłyśmy na wolfsblut atlantic tuna, i je ją odłuższego czasu, to bardzo dobra karma, a teraz jak na złość wszędzie ją wycofują... grr  jak już się znajdzie coś dla swojego psa co jest dobre i mu służy to nie trwa to zbyt długo :( wie ktoś może gdzie moge kuoić Wolfsblut atlantic Tuna 15 kg, mam Rottweilerkę i mix teriera irlandzkiego oboje ją jedzą, dlatego zupełenie nie opłaca mi się kupowac po 2 kg. 

Link to comment
Share on other sites

A ja nie karmię suchymi karmami tylko mięsem oczywiście z dodatkami i mam psy zdrowe bez problemów żołądkowych, zadowolone i ja tez bo kosztuje mnie to to dużo mniej - uważam że najgorsze mięso choć takiego nie daję jest lepsze od najlepszej suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, dwbem napisał:

A ja nie karmię suchymi karmami tylko mięsem oczywiście z dodatkami i mam psy zdrowe bez problemów żołądkowych, zadowolone i ja tez bo kosztuje mnie to to dużo mniej - uważam że najgorsze mięso choć takiego nie daję jest lepsze od najlepszej suchej karmy.

Sucha jest u nas dodatkiem, mam psa kprzynjamniej po dwóch wypadkach, taką ją adoptowałam, dostaje mięso i dodatki - taki jakie może, a że ze względów żołądkowych  musi jeść przynajmniej 4 razy dziennie w małych porcjach, sucha karma dobrej jakości dobrana tak aby jej nie szkodziła a ta karma nam słuzyła dobrze jakodwa z 4 posiłków, każde zwierzę jest inne z tego co piszesz masz psy od szeczniaka, ja zawsze adoptuję te już dorosłe i przeważnie z problemami, bo takich przeważnie nikt nie chce.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli musisz dawać i suchą karmę to poszukaj jakiejś dobrej byle nie Royal Canin. Ja faktycznie większość swoich psów miałam od szczeniaka ale mam też adoptowanego w wieku 5 lat bo chciano go uśpić a u mnie jest już ponad 6 lat i żyje. Też był na byle jakiej  suchej karmie bo poprzedni właściciele  nie umieli postępować z psem, u mnie jest karmiony normalnie jak pozostałe moje psy i na szczęście jest bardzo zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

ta jest dobra, sprawdzaliśmy wiele karm przeważnie te niby lepsze... i tak dobiliśmy do Wolfsblut Atlantic Tuna, bez zbożowa i jako dodatek u naszej suni bardzo dobrze się sprawdziła, jak jej nie będzie znów nas czeka sprawdzanie, zmiany i sensacje żołądkowe, szlak mnie trafia. Podejrzewam, że producent wycofał tą karmę z naszego rynku, bo nagle ze wszystkich znanych mi sklepów ją wywiało, a inne smaki są...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...