Jump to content
Dogomania

objawy przeziębienia pęcherza u szczeniaka.


Agnieszka76

Recommended Posts

hej!Odnosnie tego siusiania to ze siusial w domu nie znaczy ze ma juz zapalenie pecherza bo to maly szczeniaczek i b.mlody jak na te 3 czy 4 miesiace.Nasz jak przynieslismy go do domu byl tak samo mlody bo mial ponad 2 miesiace prawie 3 i tez czesto siusial w domu i sie zalatwial.Niektorzy mowia ze mlody to jeszcze sie rozwijal i pecherz tez!hihih! z tad to sikanie no i oczywiscie nauka psa to podstawa mlody na poczatku wiecej je pije itd i dlatego tez wiecej siusia z czasem gdy od czestszych spacerow bedziesz 3 lub 4 razy na dobe wychodzic i podawac psu regularnie 2 posilki to sam sie przekonasz ze bedzie swoja potrzebe na spacerze zalatwial.Moj psinka tez w domu robil jak kazdy maly ale teraz ma 8 miesiacy i jest lux.aha i na przyszlosc nie przejmuj sie jak twoj pies na spcerze dyzo siusia to normalne gdyz bieganie,zabawa z innymi psami i inne zachowania powoduja ze pies odczuwa potrzebe ba nawet by zaznaczyc swoje terytorim dajac znac 2 pieskowi.Mozna sie zaczac martwic jak wypija duzo wody niz zwykle i dziwnie sie zachowuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie chcialem pisać nowego postu, więc odmłodze ten.

Grafi ( suka amstaff) ma prawie 7 miesięcy. Od kiedy ją mamy tj. od kiedy skończyla 2 miesiące jak to szczeniak sikala co chwila, bylo coraz lepiej, ale i tak nie wytrzymala np. 2-3 godzin. Kiedy wracam z pracy mam zasikaną całą podloge. Ktoś mowil ze 7 miesieczny pies powinien juz trzymać mocz. miesiąc temu zauwazylem ze zdaza jej sie popuszczac w domu. Nie że sika, ale ze troche jej poleci siurkiem. Od dwóch tygodni ma pierwszą cieczke i teraz jest nieciekawie. Na dworzu niewysikuje sie do konca tylko po pare kropelek. Moze to byc ze zaznacza teren,ale od zawsze zdazalo jej sie posikiwać po trochu. Dziś w nocy juz sie wystraszylem. o 2 w nocy wypuścilem ją na siku. O 5 obudził mnie smród kupy i faktycznie. zrobila na kafelkach malutką wysuszoną kupe. a od legowiska prowadzila scieżka z sików. Nie udalo sie biedaczce dojść do miejsca w ktorym sikala za mlodu. Kiedy bylem przed wczoraj na zabiegu usuwania mleczaka, wet mowil ze to moze byc zapalenie pęcherza ,albo coś z nerkami.( mam sie zglosić za tydzień bo dal tabletki na wzocnienie po zabiegu wraz z dzialaniem na zapalenia). Wet pytał sie czy nie wpadla nam do wody itd. Jedyne co moge poweidzieć ze przez zime sikala kucając troche za nisko. moze od zimnego sniegu ?? sam juz nei iwem. Teraz zaczelem sie zastanawiać nad kolejną rzeczą, bo kiedy byla razem z miotem byly w duzym nieogrzewanym pomieszczeniu. Legowisko bylo specjalnie zadaszone,ocieplone i ogrzewane, ale psy lazily po zimnych nieogrzewanych kafelkach. Teraz staram sie skontaktować z innymi wlascicielami psiaków z tego miotu.
W moim "miescie" jest tylko powiatowa lecznica( :-? masakra) i jeden gabinet prywatny( do ktorego chodze). Nie mam możliwości porówniania diagnoz, dlatego prosze posty. Moze waszym psom zdazylo sie to samo, jakie dostawaly leki co mowil wet itd. Moze przeczyta to weterynarz i wpisze co o tym sądzi.
Pozdrawiam i prosze o posty

Link to comment
Share on other sites

Też mam amstaffa , ale pieska , ma 7,5 msc.Robilismy mu profilaktyczne badania moczu / dość dużo siusiał i pił/ , ale wet. zalecił głównie z tego powodu ze suczka z tej samej hodowli , ale po innej matce choruje na nerki i jest już w trakcie leczenia oraz na specjalnej karmie .
Myślę że podstawą powinne być badanie krwi i moczu /ok.10zł /.Krwi nie robiliśmy bo Ozzy mocz miał prawidłowy .Zrób badanie to daje juz jakis obraz.
Pozdrawiamy Ala i OZZY

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka76']Słuchajcie, czy to noramle- mój 4 miesieczny psiak właśnie chwilę temu wócił z dłuższego sapceru, gdzie sikał z 3 razy no i własnie nasikał w domu...zasatanawiam sie, czy nie przeziębiliśmy jej pęcherza przez dosć częste wychodzenie- to mały piesek o krótkich łapkach (bolończyk)... :cry:
Jakie są objawy przeziebienia pęcherza u psów i co z tym ewentulanie zrobic??[/quote]


3 razy to jeszcze nic..moja seterka jednego dnia mając dokladnie 4 miesiące posikiwała doslownie co.. 5 minut :o ...i nasilalo sie to na tyle ze potem na podworku biedna juz nic innego nie robila tylko przysiadala do sikania..(nie mając juz czym). Po godzinie takich "seansów" i mojego przerazenia, ze jak nic pęcherz ..psa w samochód i do najblizszego weterynarza. Balam sie jednak aplikowac czegokolwiek na własną rękę i jak sie okazalo dobrze zrobilam. Zapalenie gruczołów okolodobytowych. :roll: Po oczyszczeniu ich u veta z sikaniem natychmiast ustąpiło..Dostala antybiotyk w pupę, na 4 dni tabletki i jakas pastę (nie pamietam nazwy).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam.....

Od wczoraj Emi zaczęła częściej siusiać...tzn wysika się porzadnie raz na poczatku spaceru a potem kuca do siusiania ale lecą dosłownie 2,3 kropelki...Boję sie czy to nie zapalenie pęcherza...Ale nie wiem kiedy i gdzie mogła się przeziębić...w domu jest ciepło na dworze już teraz też ciepło....ktoś w tym wątku napisał że przed cieczką suczki częściej siusiają...Emi teraz ma około 7,8 m-cy. Niedługo powinna mieć pierwsza cieczkę więc moze to to....Dziś wet nie przyjmuje
:(

Link to comment
Share on other sites

Ja bym stawiała na zbliżajcą się cieczkę, ale trzeba zauważyć, że do tzw. "przeziębienia" pęcherza nie potrzebna jest chłodna pogoda. Takie "przeziębienie" to zazwyczaj zwykła infekcja bakteryjna i może się zdarzyć o każdej porze roku, niezależnie od temperatury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Ja bym stawiała na zbliżajcą się cieczkę, ale trzeba zauważyć, że do tzw. "przeziębienia" pęcherza nie potrzebna jest chłodna pogoda. Takie "przeziębienie" to zazwyczaj zwykła infekcja bakteryjna i może się zdarzyć o każdej porze roku, niezależnie od temperatury.[/quote]

Też prawda.......nigdy nie miałam do czynienia z chorym psim pęcherzem a jedynie ze swoim i może stąd te wnioski o niskiej temperaturze :wink:

Dzięki za info... no to czekamy na rozwój sytuacji :fadein:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porthole']Też prawda.......nigdy nie miałam do czynienia z chorym psim pęcherzem a jedynie ze swoim i może stąd te wnioski o niskiej temperaturze :wink: [/quote]Do ludzkich tez nie są potrzebne niskie temperatury, chociaż konkretnie z Twoim nie mam doświadczenia :wink: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Porthole']To za jaki czas powinniśmy się spodziewać cieczki u Emi??[/quote]To bardzo indywidualna sprawa...klika dni do kilku tygodni. U Misi jest ok. 2-3 tygodnie znaczenia zanim zaczyna się cieczka - ale przy pierwszej było mniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rzeczywiście Emi ma cieczkę od 2 dni tak więc przepowiadnia sprawdziła się :wink:
Ile dni trwa cieczka??Miałam kiedyś sunie ale u niej zawsze był problem z cieczką albo nie miała jej wcale albo bardzo krótko :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Już sama nie wiem czy to przeziębienie czy mała po prostu nie wytrzymuje...
Tora ma 13 tygodni. Od półtora tygodnia wychodzimy na spacerki. Zdarza jej się jeszcze czasami nasiusiać w domu, ale czasami wydaje mi się, że sika za często.
Na przykład przed chwilą się zsikała, chociaż 15 minut temu byliśmy na podwórku na siku. Myślicie, że to może być przeziębienie? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Już sama nie wiem czy to przeziębienie czy mała po prostu nie wytrzymuje...
Tora ma 13 tygodni. Od półtora tygodnia wychodzimy na spacerki. Zdarza jej się jeszcze czasami nasiusiać w domu, ale czasami wydaje mi się, że sika za często.
Na przykład przed chwilą się zsikała, chociaż 15 minut temu byliśmy na podwórku na siku. Myślicie, że to może być przeziębienie? :roll:[/quote]

nie, ja mysle ze piesek jeszcze jest mlody i takie rzeczy przez jakis czas moga sie przytrafiac.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ;)
No w sumie jest jeszcze mała, ale jednak jakoś sikanie co 15 minut mnie martwi...W sumie ona dużo wody pije. Nie dość, że michę cała wypije to jeszcze leci do łazienki i wskakuje pod prysznic i z brodzika wylizuje :evil_lol: Może to też trochę dlatego tak często sika.
Poczekamy, zobaczymy, jak za miesiąc, dwa nic się nie zmieni to wybiorę się do weta.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Odświeżam temat..
Dziś Luna zaczęła sikać co 10-15 minut. Od tygodnia wychodzimy na dwór i obawiam się czy to nie zapalenie pęcherza, jeśli jutro też tak będzie pojedziemy do weta, jednak moje pytanie brzmi : Czy możemy wychodzić na dwór, jeśli faktycznie ma zapalenie pęcherza?

Link to comment
Share on other sites

Możecie, ale na krótkie spacerki, siku i do domu, do tego możesz jej ubrać jakąś derkę/ciuszek żeby było jej cieplej, temp oscylują u nas w granicach 4stopni, ale przy zapaleniu pęcherza na pewno jakieś wdzianko jej nie zaszkodzi.
Możesz też zacząć podawać suszoną żurawinę - na pewno nie zaszkodzi, a to zawsze jakaś dodatkowa ochrona dla pęcherza..

Link to comment
Share on other sites

Jednak chyba nie zapalenie pęcherza - Dzieki Bogu :)
Wczoraj byli u nas znajomi z małymi dziećmi i Luna chyba ze stresu tak posikiwała co chwilę.
Dziś już w porządku i noc też spokojnie - gdyby było zapalenie to pewnie by w nocy też biegała co chwilę.
Ale żurawinkę kupię. Dzięki! :)
A kombinezonik wczoraj zamówiliśmy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...