Jump to content
Dogomania

Strachliwa bokserka-szkolenie, behawiorysta?? Co robić:(


Moniek193

Recommended Posts

Witam mam 3 letnia bokserke Sare ktora boi sie praktycznie wszytskiego:shake: Wogole nie pomaga powolna socjalizacja itp. Sara kiedy czegos sie boi wpada w panike, niesposob jej wtedy uspokoic:shake: Jednak obserwujac jej zachowania zauwazylam ze duzo odwaznijesza jest w towzrystwie innych psow np. u wterynarza:roll: Nie wiem czy pojsc z nia na szkolenie czy moze tez spotkac sie z behawiorysta:roll:W prawdzie nie wiem kompletnie gdzie takiego kogos szukac, tym bardzij w okolicach Rzeszowa:shake:Moze mozecie mi cos doradzic bo ja juz wiem ze sama sobie nie poradze:shake:

Link to comment
Share on other sites

Wierz mi,że sporo można zrobić samemu i nie zakładaj od razu,że nie poradzisz sobie. Oczywiście możesz skorzystać z pomocy behaviorysty, ale on będzie uczył ciebie postępowania z psem i dalej musisz pracować sama. Można zrobić duzo, wiem bo sama mam ten problem, moze nie aż tak rozległy, ale wiele osiągnęłyśmy szukając pomocy w lekturach, internecie itp. Poszukaj na tym forum i w tym wątku jest dużo podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Powiedz - a czego konkretnie boi się twój pies (przedmioty, dźwięki,ludzie)?Jakie są sytuacje kiedy wpada w panikę i jak się zachowuje (kuli, się, trzęsie, ziaja, czy tylko robi unik), czy agresywnie reaguje w sytuacjach stresowych, jak sobie dotychczas radziłaś, czy stosowałaś jakieś metody?Co lubi twój pies robić-np. aport, czy lubi jeść ?
Czy pies miał jakieś traumatyczne przeżycia np. atak ze strony innego psa, przypadkowe uderzenie przez przedmiot? Czy pies jest z rodowodem, z jakiej hodowli, ile przebywał u hodowcy i jak hodowca socjalizował psy? Czy znasz matkę i ojca szczeniąt?
Mogę wstępnie pomóc na tyle na ile mam doświadczenie ale wizyta behawiorysty na pewno się przyda.
Tak jak pisze Jota praca z psem lękliwym to mozolna i codzienna praca, behawiorysta objaśni być może przyczyny lęku, powie co robić ale na spacery będziesz wychodzić sama. 3 -letni pies ma już niestety utrwalone pewne zachowania lękowe, trudno jest wrócić do punktu zero. Często też stare strachy wyeliminowane chwilowo wracają i pracę zaczynamy od początku.

Link to comment
Share on other sites

Szukałam juz w necie, czytalam ksiazki itp. ale to nie jest zwykly strach tylko panika:shake:My nie oddalamy sie od domu na dluzej niz 2min drogi:shake:
U nas w okolicy jest malo psow a szczegolnie wlascicieli ktorzy chcieliby sie posiwecic i popracowac ze mna z Sara i swoim psem :placz: Do tej pory spotkalam moze 3-4 na tyle zyczliwe i cierpliwe przedewszytskim osoby ktore probowaly zachecic Sare do podejscia do siebie itp. Musze sie rozejrzec wlasnie za jakims szkoleniem czy szkola dla psow ale u nas w Reszowie to nie tak prosto:roll:
Oprocz tego zamawiam tez ksiazke ,,Strachopies" podobno dobra:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...