Jump to content
Dogomania

Chappi


lilia1983

Recommended Posts

Zdaje się, że problem nie dotyczy tylko karm supermarketowych. Raz, że nigdy nie ma gwarancji CO tak na prawdę trafiło do środka (bo to, że napisane jest na opakowaniu to jedno, a drugie jak by tak na własne oczy zobaczyć te kurczaki, jagnięta i świeże warzywa...). Dwa - ZAWSZE dodaje się do takiego jedzenia środki bakterio i grzybobójcze. Owszem, niby w małych procentach, wręcz promilach, ale jeśli piesio albo kocio wcina to przez całe życie... To nie może z tego wyniknąć nic dobrego... :-( Niestety, mądry Polak po szkodzie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja na początku, gdy nie miałam dośiwdczenia z psami, podawałam różne karmy Puriny, czasem Chappi i Pedigree. Teraz nie podaję żadnej z karm powyższych, gdyż po tym, co się stało z psem mojej koleżanki [pożeracz Chappi] aż mnie rzuca na widok tej chemi...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Przeciez ta karma prawie w ogóle mięsa nie ma w składzie...

Chappi i inne marketówki to tragedia. Zapychacze a nie jedzenie. Jasne, że żywienie taka karmą wychodzi odrobine taniej (odrobinę bo tej karmy pies musi zjeść znacznie więcej niż porządnej ze wzgledu na niska przyswajalność), tylko później całe zaoszczędzone pieniądze wraz z nawiązka zostawi u weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']Zna psy co żrą całe zycie chappi a do weta chodzą tylko na szczepienia.[/QUOTE]

Znałam psa, który żywiony był skamieniałym spleśniałym chlebem i zlewkami z cienkiej zupy z surowymi obierami z kartofli - przeżył 20 lat i poza zapaleniem uszu nic mu nie dolegało, ale to nie znaczy, że takie karmienie psa jest ok.
Rozumiem, że znasz wiele psów karmionych Chappi przez całe życie, mają obecnie naście lat i cieszą się dobrym zdrowiem? ;)

Link to comment
Share on other sites

olekg89 oczywiście, że są psy które będą jadły tę karme przez całe życie i nic im nie będzie dolegało. Chodzi mi o to że karma niskiej jakości bardzo zwiększa ryzyko wystapienia chorób. Tak jak juz tu któs napisał o paleniu - też są ludzie którzy palą i dożywaja setki, ale jednak wiele osób ma problemy wynikające z palenia. Dodatkowo nie mówię że pies po Chappi zejdzie, ale na pewno pierwszym efektem podania tej karmy będzie kiepska sierść, a to już oznaka że karma nie zawiera potrzebnych substancji odżywczych.

Wczoraj pokusiłem sie i policzyłem ile w ogóle wychodzi najtańsze karmienie psa 25kg. Znajomi których nie mogę przekonać do lepszej karmy zasuwają na puszkach Tesco i Chappi. Dla takiego psa można kupić 15kg worek suchej przyzwoitej karmy za około 100zł, lub bardzo dobrej w granicach 150-200zł. Wystarczy on mniej więcej na 50 dni karmienia. Jadąc na puszkach Tesco i Chappi na 50 dni potrzeba około 25 puszek 1,2kg i dwa worki 3kg Chappi. Koszt puszek to 25 x 3,26zł = 81,5, koszt Chappi 2 x 15zł = 30zł. W sumie 111,50zł. Także za cenę odpadków z Tesco i Chappi można kupic przyzwoitą karmę Dog Chow, Bosch, Brit lub zwiekszając wydatek o 20-35zł na miesiąc na żywienie psa kupić pożądną Husse, Acane, Pro Plan

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Mój pies uwielbia chappli. Ogólnie dostaje Pro Plan, ale jak mu się skończy a nie kupie wcześniej przez dwa dni je tę karmę.
Czasem daję mu, tak żeby się ucieszył.
Tak szczerze powiem, uważam że te niby dobre karmy wcale nie są dobre. Ok, lepsze od chappi itp., jednak to jest chodzenie na łatwiznę.
Zdrowiej dla psa jest, jak dostaje normalne jedzenie.
Zdarza przecież się tak, że słoiczki, czy kaszki dla dzieci bywają kiepskiej jakości (a kontrola większa), albo parówki czy pasztety dla ludzi, to naiwne jest myślenie, że w tych suchych kulkach np. nie ma pleśni, albo mięsa ze zdechłego kota.

Niestety karmię suchym zazyczaj i również usprawiedliwiam swą wygodę, tym że przecież kupuje DOBRĄ KARMĘ. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja osobiście nie polecała tej karmy, znałam psa, która całe życie się na niej żywił, to nie dosyć, że był gruby, to niedawno został uśpiony, bo miał kilka nowotworów. Mój pies niby ją lubi, ale wolę jej dawać trochę lepsze karmy. HILL's czy ACANA.
Nawet porównując już skład można zauważyć wielką różnicę "ile jest mięsa w mięsie", CHAPPI i PEDIGREE mają po jakieś 10- 15% mięsa, a reszta to zboże, które zapycha żołądek psa, raczej taka dieta jest nieodpowiednia, i nie dostarcza składników do zdrowego rozwoju psa, a ACANA ma prawie 80% mięsa, niby jest trochę droższa, ale jeżeli kocha się swojego psa, to lepiej żeby miał dobre jedzenie niż potem pełno chorób i wydać jeszcze więcej na weterynarza lub może to się skończyć uśpieniem. :(
Jakbyście popatrzyli na producenta, to zauważycie, że jest produkowany przez firmę MARS Sp. z o.o., która produkuje takie karmy jak: WHISKAS, PEDIGREE czy nawet ROYAL CANIN, ale niestety produkują oni także jedzenie dla ludzi np. M&M's, ORBIT, MARS, SNICKERS, TWIX.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='sergi']Mój [URL="http://www.szpilkuj.pl/tablice/390/ulubione-zwierzeta"]psiaczek[/URL] Bokser bardzo lubi własnie Chappi, próbowałem go karmić innym żarciem i w ogóle, ale on nie chciał. Chappi mu odpowiada więc mu ją kupuje.[/QUOTE]

A mojemu psu "odpowiadają" na przykład menelskie kupy znalezione w krzakach. Myślisz, że powinnam jej to serwować, bo lubi?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

haha evel bedzie chodzic na polowanie menelskich kup po dzielni :eviltong: chyba bym wolala kupowac royala sesese :D
a'propos chappi...sasza zezarla teraz nad morzem chappi z michy Reji (tak tej kochanej parsonce w mojej galeri :-() i zasrala caly ogrod ale dzieki temu zajsciu uswiadomilam wlascicielom reji ze od roku karmia swoja kochana suczke gownem i to dzieki temu ona rowniez sra na rzadko (bo jak zobaczyli normalne klocki saszy to stwierdzili ze reja od kiedy u nich jest -rok- to nie widzieli takich klockow a raczej zupe :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Kiedyś skończyła nam się karma, wszystkie "psie sklepy" pozamykane i musiałam kupić Chappi. Nakarmiłam psiaka i... to był błąd. Straszne rozwolnienie i problem z załatwieniem. Czegoś takiego się nie spodziewałam. :shake: Do tego 4 % mięsa...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...