Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Dzieci i Młodzieży Gyula (Węgry) 16-19.07.2009


Felki Ghandi i Jazz

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Było fantastycznie:multi:
Dziekuje Beacie, gdyby nie Beata nie było by mnie na tych zawodach
Andrzejowi, ktory bardzo pomagal mi na zapoznaniach
Team Leaderowi, swietnie sie sprawdził w swojej roli
i calej druzynie Polskiej:multi: Atmosfera była fanstastyczna, a Polacy zostana mocno zapamietani :lol:

Ogolnie upaly niesamowite 34-36 stopni w hali na dodatek duszno
Ja mialam szczescie i zostawiałam Tasje w wynajetym mieszkanku(naliczylysmy ponad 200km samego kursowania pomiedzy hala a mieszkaniem:cool1:)

Zawody, atmosfera, tance, zabawa, fajne torki naprawde jestem zadowolona:p
Tasja spisała sie swietnie, pomimo tych nie samowitych upalow, sliskiej wykladziny, dusznej hali rwala sie do biegania i dawala z siebie wszystko!
Zaliczyla dwa przebiegi na czysto (dwa z pkt karnymi oczywiscie z mojej winy i głupoty) strefy 100%, wejscia w slalom 100%:multi::multi:
Niestety te wszystkie zle czynniki spowodowaly ze nie zmiescila sie w czasie, ale to w koncu lab a nie border :pZajela 27/86 miejsce;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka i haker']no no
a czy to wszystkie drożyny robiły taki marsz czy tak o na spacer poszliście[/quote]

Wszystkie ale tylko polska ekipa kąpała się w fontannach, choć na koniec i inni nabrali ochoty.
W czwartek 16/07, przed zawodami było spotkanie wszystkich ekip pod zamkiem w Gyula, otwarcie mistrzostw przez panią burmistrz i przemarsz wszystkich ekip przez centrum Gyula do hali gdzie rozgrywano zawody. Zrobili to naprawdę z przytupem, p. burmistrz i sędziowie jechali bryczkami, dziewczęta w strojach ludowych z tabliczkami krajów i ekipy pod flagami zasuwały na piechotkę. Policja zamknęła ruch i czuwała nad bezpieczeństwem. A że fontann było kilka po drodze i upał straszny to nasze szalone:bigcool: dziewczyny wpadły na pomysł...W każdym razie nasza reprezentacja od razu została zauważona :lol::lol::lol: i do końca należała do najbardziej popularnych na mistrzostwach sądząc choćby po zaproszeniach do wspólnych fotek, ilości próśb o wymianę koszulek, dresów itd.
I choć nasza ekipa była mała to np. Włosi wiernie nam pomagali w dopingu, krzycząc "Polska, Polonia", my w rewanżu darliśmy się "Italia" przy ich występach.

Polska reprezentacja w Gyula
[IMG]http://www.freeweb.hu/junior-2009/foto2/poland.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że wyjazd udany i wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Pozostaje mieć nadzieję, że więcej dzieci i młodzieży zacznie pojawiać się na naszych zawodach.

Niemniej osobiście mam niesmak patrząc na zdjęcia jak po fontannach biegaliście w strojach narodowych :shake: Ja rozumiem - upał, radość, młodość, ale biało-czerwone barwy naszej reprezentacji chyba do czegoś zobowiązują. Być może innych to nie razi, mnie niestety tak.
No i tak na marginesie - nie wiem jak na Węgrzech, ale np. we Francji za taką inwencję twórczą można nieźle zapłacić ...

Link to comment
Share on other sites

Moniko,
Przewodnim hasłem mistrzostw było "Agility is Fun"
No cóż masz oczywiście prawo do swojego zdania ale zapewniam Cię, ze nikomu w Gyula to nie przeszkadzało. .
I nie chodziło nawet o upał ale właśnie o ten "Fun". Kiedy mają bawić się i szaleć jak właśnie nie teraz kiedy są młodzi i cały swiat przed nimi? Młodość ma swoje prawa.
Być może w innym kraju faktycznie skończyłoby się to słonymi mandatami ale na Węgrzech nie, a policja była na miejscu.
W Niemczech i Holandii trzeba się będzie zastanowić nad formą zabawy ...może jakiś samochód podpalimy:diabloti:? Żartowałem oczywiście:eviltong:

A tak na poważnie
Masz oczywiście prawo do swojego zdania ale zapewniam Cię, ze nikomu w Gyula to nie przeszkadzało. Ludzie śmiali się i bili brawo.

Link to comment
Share on other sites

Mnie nie razi kąpiel w fontannie - wolny wybór, byle w 'normalnych' ciuchach, a nie w strojach reprezentacji narodowej. Widać, że zabawa była przednia i super. Zgadzam się z Tobą - niech młodzi się wybawią, 'fun' niech będzie 'fun', tylko może następnym razem ktoś z dorosłych jednak delikatnie zwróci uwagę na [URL="http://pl.wikisource.org/wiki/Ustawa_o_godle,_barwach_i_hymnie_Rzeczypospolitej_Polskiej_oraz_o_piecz%C4%99ciach_pa%C5%84stwowych"]szacunek do naszych barw narodowych, do flagi[/URL] ...
Dziękuję za uszanowanie mojego zdania.

Link to comment
Share on other sites

A według mnie to nie ma żadnego znaczenia w jakich ciuchach powłazili do tych fontann :lol:
Zupełnie nie rozumiem dlaczego miałby to być brak szacunku do barw narodowych :crazyeye: Po prostu pokazali, że Polska to może być też bardzo radosny i bezstresowy naród (a nie - jak to się zwykło uważać za granicą - naród pieniaczy i złodziei... )

Zdjęcia super, zwłaszcza Zuzia z narodowymi pazurkami! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ojej, mi to nawet przez myśl nie przeszło. Po tańczeniu na MŚ z polską flagą, barwach narodowych wymalowanych gdzie się da.. no jakoś nie traktuję tego szacunku tak rygorystycznie. I tak jak pisze Bzikowa - myślę że tylko milej mogli nas przez to zapamiętać na świecie :)
Ale to wszystko nasze indywidualne odczucia, dobrze że Monika wyraziła swoje zdanie bo będziemy mieć to może bardziej na uwadze


Wszystkim gratuluje występów, i tych bardziej uhonorowanych lokatami i tych mniej. Cieszę się że mieliście okazję być tam jako nasza Reprezentacja - myślę że strasznie fajne uczucie, od razu jakoś tak dumniej się można poczuć wychodząc na start :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz']Mnie nie razi kąpiel w fontannie - wolny wybór, byle w 'normalnych' ciuchach, a nie w strojach reprezentacji narodowej. ... tylko może następnym razem ktoś z dorosłych jednak delikatnie zwróci uwagę na [URL="http://pl.wikisource.org/wiki/Ustawa_o_godle,_barwach_i_hymnie_Rzeczypospolitej_Polskiej_oraz_o_piecz%C4%99ciach_pa%C5%84stwowych"]szacunek do naszych barw narodowych, do flagi[/URL] ...
Dziękuję za uszanowanie mojego zdania.[/quote]

Moniko, Wendko zapewniam Was, że dawno nie widziałem młodych ludzi tak identyfikujacych się z Polską i barwami narodowymi. Popatrzcie uważnie na te zdjęcia. Ja nie odbieram tego jak brak szacunku ale jako wielką radochę z reprezentowania Polski, z mistrzostw, bycia tu i teraz.
Pomalowane paznokcie (u rąk i u nóg), twarze z wymalowanymi flagami, bialo-czerwone balony przywiezione z Polski, nawet breloczek z orłem przy obroży psa (to chyba nie obraźliwe?), demonstrowanie polskich flag i nazwy Polska na każdym kroku (gardła żeśmy zdarli). [U]Koszulek narodowych oni nie dostali[/U] - sami je sobie kupili.
Tą różnice zdań określiłbym tylko jako kwestię stylu: oni demonstrowali to w sposób spontaniczny i radosny, Wy wolicie demonstrować to z powagą.
Pewnie się strasznie narażę; śmiem twierdzić, że to jest jednak związane z wiekiem i tym co nam latami wpajano w szkołach - ja np. do fontanny nie wlazłem co wcale nie znaczy, że ich radość była nie na miejscu
A co do zwracania uwagi przez dorosłych to zapewniam, że tam gdzie było trzeba uwagę zwróciłem. Mieli w nas wyrozumiałych opiekunów i jak sadzę dobrze się bawili, bo to przeciez była ich impreza:lol::lol::lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...