Jump to content
Dogomania

Jaki pies najlepszy dla początkującego?


Saga200

Recommended Posts

To pytanie dla doświadczonych JH.
W Czerwcu mam w planie zacząć występować w MP. Mam dalmata, z którym ćwiczę od 3 mies. życia. Aktualnie ma 7 miesięcy. Niedawno zaczęłam ćwiczyć ze seterką irlandzką, która ma 3 mies., więc nie było łatwo.
I teraz mam pytanie. Jaka średniej/niskiej wysokości rasa byłaby najlepiej współpracująca? Osobiście myślałam nad sheltie lub jamnikiem. To dobra myśl?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie chcesz wystawiać własnego psa? :roll: Skoro ze swoim dalmatyńczykiem ćwiczysz od dłuższego czasu to z nim chyba byłoby najlepiej zacząć. Psa dobrze znasz, wiesz czego się po nim spodziewać. pies jest do ciebie przyzwyczajony więc stworzylibyście zgrany duet. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paula&Goofi']I jeszcze zależy od gustu wystawcy. Bo jeden lubi jamniory, drugi Molosy.
Myślę, że musiała byś poćwiczyć z kilkoma psami, każdym z innej FCI (najlepiej) i później stwierdziła byś z jakim psem najwygodniej ci się biegało, ustawiało itd.[/quote]

No i trzeba chociaż raz pooglądać ocenę w ringu danej rasy, żeby wiedzieć jak dany pies powinien wyglądać w statyce, jak ustawione psy wygrywają itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dzisiaj moja cócia była pierwszy raz na młodym prezenterze w młodszej grupie i myślałam że zejdzie zniczym bo przecież to pierwszy raz ,a tu takie zaskoczenie dostała drugie miejsce ,a wystawiała pierwszy raz psa i do tego tak ciężką rase jak york:lol: , Jestem z niej dumna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Paatrycja']Coz, skoro masz wlasnego psa, dlaczego by tego nie wykorzystac?[/quote]

Właśnie? :p
Jak ćwiczysz z nim już tyle czasu, to może warto by ćwiczyć dalej, psiak byłby już przygotowany na figury, obroty itp. :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paatrycja']Gratuluje tak udanego startu! ;)
[/quote]
Dziękujemy :lol: ja myśle że gratulacje należą się tylko i wyłącznie mojej suni, w trakcie wystawy była bardzo smutna że nie idzie na ring, jak zakładałąm ringówke mojemu pieskowi tak się patrzyłą na mnie jakby płakała, a jak wychodziła z córka na ring to już nic nie trza było prawie mówić tylko idziemy lub stoimy i sama wykonywała prawie wszystko( była bardzo szczęśliwa że się pokazuje):loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Także mam pytanko do doświadczonego handlera ;) : chciałabym zacząć swoją przygodę z handlingiem. Staram się ćwiczyć z moją psinką, by przynajmniej figury opanować, ale dość powoli nam to idzie... grunt, że do przodu :lol: ... ale dobra, bo nie o to chodzi: mam w okolicy dwie hodowle rasowych psów: labradorów i hovawartów. Nie pisałam jeszcze do nich czy by mi użyczyli psa do MP, bo nie wiem, czy start tam w ogóle wypali (najpierw sama muszę opanować parę rzeczy) i nie wiem która rasa byłaby lepsza na moją pierwszą wystawę ;) ... proszę o pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Także mam pytanko do doświadczonego handlera ;) : chciałabym zacząć swoją przygodę z handlingiem. Staram się ćwiczyć z moją psinką, by przynajmniej figury opanować, ale dość powoli nam to idzie... grunt, że do przodu :lol: ... ale dobra, bo nie o to chodzi: mam w okolicy dwie hodowle rasowych psów: labradorów i hovawartów. Nie pisałam jeszcze do nich czy by mi użyczyli psa do MP, bo nie wiem, czy start tam w ogóle wypali (najpierw sama muszę opanować parę rzeczy) i nie wiem która rasa byłaby lepsza na moją pierwszą wystawę ;) ... proszę o pomoc :)[/quote]

Najlepiej napisz/zadzwoń do hodowli, porozmawiaj - przewaznie nie zależy to od rasy tylko od danego psa. Nawet jeżeli jeszcze nie umiesz wszystkich figur, to i tak możesz pojechać, zapoznać się z psem i nauczyć się go ustawiać. Im wcześniej zaczniesz ćwiczyć tym lepiej.
Tylko że labki wystawia się stojąc przodem do psa - ale jeżeli nie jest to problem, to w sumie te obie rasy raczej się nadają (wg. mnie nie ma rasy która sie nie nadaje... no chyba że ONki czy boksery wystawiane na double handling :shake:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Najlepiej napisz/zadzwoń do hodowli, porozmawiaj - przewaznie nie zależy to od rasy tylko od danego psa. Nawet jeżeli jeszcze nie umiesz wszystkich figur, to i tak możesz pojechać, zapoznać się z psem i nauczyć się go ustawiać. Im wcześniej zaczniesz ćwiczyć tym lepiej.
Tylko że labki wystawia się stojąc przodem do psa - ale jeżeli nie jest to problem, to w sumie te obie rasy raczej się nadają (wg. mnie nie ma rasy która sie nie nadaje... no chyba że ONki czy boksery wystawiane na double handling :shake:)[/quote]

Ogromne dzięki :) :lol: Najpierw pooglądam na youtube jak wystawia się labki i pomyśle nad tym by zadzwonić do tej hodowli i umówić się na spotkanie ;), nie lubie omawiać takich spraw przez telefon <lol2>

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Jak się labradora wystawia to wystarczy, by miał przednie łapy prostopadle do podłoża??[/quote]
[I]
"(...) A zatem pies powinien stać w taki sposób, by przednie kończyny i śródstopie tylne były ustawione prostopadle do podłoża. Górna linia, wzdłuż kręgosłupa, powinna być prosta i ułożona równolegle do podłoża. Labrador bardzo efektownie się prezentuje, gdy energicznie machający ogon jest trzymany na wysokości kręgosłupa. Głowa powinna być uniesiona, szyja wyciągnięta, a oczy wpatrzone w wystawcę. Należy zwrócić uwagę, by pies stał na równiej powierzchni; jest to szczególnie ważne, gdy ocena psów odbywa się nierównym trawniku. (...) Ringówka nie może być mocno zaciśnięta na szyi psa, powinna natomiast swobodnie spoczywać na wysokości karku."[/I]

Źródło;
[url=http://www.labteam.pl/?pogodzinach=1&id=4]Labrador Retriever Team[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika9004']Także mam pytanko do doświadczonego handlera ;) : chciałabym zacząć swoją przygodę z handlingiem. Staram się ćwiczyć z moją psinką, by przynajmniej figury opanować, ale dość powoli nam to idzie... grunt, że do przodu :lol: ... ale dobra, bo nie o to chodzi: mam w okolicy dwie hodowle rasowych psów: labradorów i hovawartów. Nie pisałam jeszcze do nich czy by mi użyczyli psa do MP, bo nie wiem, czy start tam w ogóle wypali (najpierw sama muszę opanować parę rzeczy) i nie wiem która rasa byłaby lepsza na moją pierwszą wystawę ;) ... proszę o pomoc :)[/QUOTE]

Moim zdaniem jesli masz do wyboru tylko te 2 rasy to lepszym rozwiązaniem będzie Labrador, a miły i wyrozumiały hodowca napewno także pomoże ci w przygotowaniach :) Wystarczy odpowiednie opanowanie psa, ringówki, dobranie ringówki no i wprawa, którą możesz nabrać tylko przez występy i ćwiczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka'][I]
"(...) A zatem pies powinien stać w taki sposób, by przednie kończyny i śródstopie tylne były ustawione prostopadle do podłoża. Górna linia, wzdłuż kręgosłupa, powinna być prosta i ułożona równolegle do podłoża. Labrador bardzo efektownie się prezentuje, gdy energicznie machający ogon jest trzymany na wysokości kręgosłupa. Głowa powinna być uniesiona, szyja wyciągnięta, a oczy wpatrzone w wystawcę. Należy zwrócić uwagę, by pies stał na równiej powierzchni; jest to szczególnie ważne, gdy ocena psów odbywa się nierównym trawniku. (...) Ringówka nie może być mocno zaciśnięta na szyi psa, powinna natomiast swobodnie spoczywać na wysokości karku."[/I]

Źródło;
[URL="http://www.labteam.pl/?pogodzinach=1&id=4"]Labrador Retriever Team[/URL][/quote]

Shetanka, to jest Dziewczyna która zaczyna przygodę z Mp, i sądzę że takie referaty ściągnięte z pierwszej lepszej strony nie są potrzebne.. :shake: Szczerze mówiąc nie mogę sobie wyobrazić postawy labka wzorując się na tym :roll::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biutka']Shetanka, to jest Dziewczyna która zaczyna przygodę z Mp, i sądzę że takie referaty ściągnięte z pierwszej lepszej strony nie są potrzebne.. :shake: Szczerze mówiąc nie mogę sobie wyobrazić postawy labka wzorując się na tym :roll::lol:[/quote]

ale ja jestem typowe beztalencie i 'na sucho' wytłumaczyć nie umiem :oops: dla mnie ten tekst jest zrozumiały, ale jak coś mogę zapodać kilka fotek labków;

[url]http://www.labrador-algrom.pl/galeria/bondi/bennekom08.jpg[/url]
(tutaj ringówka 'spadła' trochę za nisko)

[url]http://www.labrador-algrom.pl/labrador/15-03-09-klusek1.jpg[/url]
[url]http://www.luna-labrador.pl/swietochlowice1.JPG[/url]

ale najłatwiej to po prostu zobaczyć NA ŻYWO ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biutka']Shetanka, to jest Dziewczyna która zaczyna przygodę z Mp, i sądzę że takie referaty ściągnięte z pierwszej lepszej strony nie są potrzebne.. :shake: Szczerze mówiąc nie mogę sobie wyobrazić postawy labka wzorując się na tym :roll::lol:[/quote]

Czytając co drugie słowo trochę zrozumiałam :grin: A tak serio dopasowując tekst do obrazu który mam przed oczyma po oglądnieciu paru filmików z youtube staje się trochę bardziej przystępniejszy, ale tak jak mówisz osobiście wole jak ktoś specjalnie dla takich laików jak ja trawi taki tekst przez siebie i pisze mi to w że tak powiem polskim języku :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']

[URL]http://www.labrador-algrom.pl/galeria/bondi/bennekom08.jpg[/URL]
(tutaj ringówka 'spadła' trochę za nisko)

[URL]http://www.labrador-algrom.pl/labrador/15-03-09-klusek1.jpg[/URL]
[URL]http://www.luna-labrador.pl/swietochlowice1.JPG[/URL]

ale najłatwiej to po prostu zobaczyć NA ŻYWO ;)[/quote]

Za foty jestem strasznie wdzięczna :lol: ale jeśli chodzi na żywo to jasna sprawa że lepiej tylko, że nie którzy nie mają takich możliwości ...ale się poprawiam i chcę się wybrać do Wawy 12-13 września, jest wystawa klubowa :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dość przystępnym psem do wystawiania jest golden retriever...chociaż to też zależy w dużej mierze od psa bo na przykład moja sunia jest bardzo trudna do wystawiania,a w MP jak jest wymiana psów to ktos kto dostaje Masze ma z góry przechlapane,bo ona tak się cieszy,że nie sposób jej po prostu wystawić,żeby stała spokojnie. Ale widziałam też goldeny które totalnie nic nie ruszało...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...