Jump to content
Dogomania

Żywienie, karmy itp.


Ula

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A mam jeszcze takie pytanko;-).
Shi do tej pory jadła tylko suchą karmę 3 razy dziennie po 400g.
Środkowy posiłek od dziś zmieniam jej na gotowane jedzonko. Dziś jej ugotowałam na porcji rosołowej ( z kurczaka) ryż.
Czyli skład obiadku: marchewka gotowana,seler ryż i kurczak.
Czy to dobry obiadek i ile jej ryżu dawać? Puki co mam uszykowane 100g(czyli jeden woreczek).
Co sądzicie o takim posiłku?

Link to comment
Share on other sites

Niezly zestaw, byle sie nie powtarzal stale. Wazne, by dieta byla zroznicowana . Sama jestem przyzwyczajona do Barfu, ale mozna gotowac na podrobach, miesie, dodajac oliwe z winogron, oliwek itp. Rowniez warzywa beda sie zmieniac, mozna starkowac surowe jablka, pietruszki, ogorki, zmiksowac maliny, jezyny.
Do tego, jako urozmaicenie, surowe jajo, twarog, jogurt - sprobuj dawac najpierw osobno, nie wszystkie psy lubia polaczenia nabialu z miesem i wypelniaczami.
PS. Im mniej wypelniacza, a wiecej elementow miesnych, tym lepiej ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Niezly zestaw, byle sie nie powtarzal stale. Wazne, by dieta byla zroznicowana . Sama jestem przyzwyczajona do Barfu, ale mozna gotowac na podrobach, miesie, dodajac oliwe z winogron, oliwek itp. Rowniez warzywa beda sie zmieniac, mozna starkowac surowe jablka, pietruszki, ogorki, zmiksowac maliny, jezyny.
Do tego, jako urozmaicenie, surowe jajo, twarog, jogurt - sprobuj dawac najpierw osobno, nie wszystkie psy lubia polaczenia nabialu z miesem i wypelniaczami.
PS. Im mniej wypelniacza, a wiecej elementow miesnych, tym lepiej ;).[/quote]
Dzięki tak zamierzam tez robić;). I już wiem że ryżu było za dużo łakomczuch zjadł apóźniej cierpiał:mad::shake:. Ale już jest ok i pańcia zadba żeby łakoma bestia jadła mniej :lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies zdecydowanie woli "gotowane".
Więc oprócz garów dla rodziny robię posiłki dla psa. Gotuje codziennie.
Mięso: wół, kurak, indyk lub podroby drobiowe (wątróbki, żołądki serca) - gotuję.
Warzywa: co aktualnie mi strzeli do głowy od marchewki po brokuły, Lola uwielbia zieleninę, zżera nawet pomidory i ogórki kiszone. Więc bukiet warzyw idzie do wywaru.
Na otrzymanym wywarze na części robię dla nas np. zupę (jeśli warzywa mają skład w tonacji włoszczyzny) a na drugiej części gotuje wsad czyli ryż, kaszę lub makaron. Codziennie coś innego.
Dodatki: Raz na 2-3 dni żółtko surowego jajka, czasem biały ser, zawsze oliwę z pestek winogron, jak się skończy i nie kupie nowej to z oliwek.
Owoce: Lola lubi jabłka, truskawki i banany, generalnie chętnie wchłania jako przekąskę.
Pomijając owoce - warzywa, "wsad" i mięso mieszam z dodatkami i pies je aż się kuchnia trzęsie.
Dostaje jeden główny posiłek dziennie plus ewentualnie przekąski owocowe lub nabiałowe. No i dzieciom żarcie podbiera zawsze.
Wcześniej na karmie suchej było bardzo kiepsko, nie chciała jeść, puchy nie wchodzą w grę - w sytuacjach awaryjnych ewentualnie puszka zmieszana z "wsadem", warzywami i dodatkami. Smakosz mi się trafił ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko pozazdrościć takiego apetytu u psa ;)
Mój gotowanym przeważnie gardził... Najbardziej lubi...moje kanapki, których nie zjem w pracy i czasem mu dam... Za nie dałby się pokroić. Warzywek nie lubi. Jedynie marchewkę i ogórki zielone :p
Z racji tego, że spora zawartość gotowanego żarcia trafiała do kosza lub innych zwierząt - zaczęłam młodego karmić suchą karmą Puriną Pro Plan. Oczywiście stopniowo. Na początku strasznie mu smakowała. A potem to różnie.
Na pewno zaletą karmy suchej jest to, że mój pies nie miewa już żadnych sensacji żołądkowych. Po gotowanym bywało różnie. Poza tym suchej karmy wcina mniej, wystarcza mu raz dziennie.

Jak był mały to smakowało mu wszystko, nawet mandarynki ... z czasem jakoś się rozbestwił...:mad:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jeśli daliście nową karmę z dnia na dzień, to normalne że są sensacje ;)
No i nie każdemu psu każda karma służy, jedne psy na Bricie super wyglądają, inne mają kiepską sierść i odchody, ale to samo jest nawet z drogimi dobrymi karmami.[/quote]
Wiem o tym, i brit po prostu mojej Iśce nie sluzy, woli testowane na zwierzętach chrupciaki eukanuby. zaluje tylko ze na probe nie wzialem kilo z zoologicznego, zreszta w mojej wiosce ciezko o cokolwiek, wszystko przez net musze zamawiac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ere77e2']woli testowane na zwierzętach chrupciaki eukanuby[/QUOTE]

A które nie są? :evil_lol:
Moim skromnym zdaniem wszystkie firmy muszą testować swoje karmy na zwierzętach - tylko nie do wszystkich wpakowali się ludzie z ukrytą kamerą. Żadna co lepsza firma nie będzie sprzedawać produktu który nie wiadomo jak wpływa na "konsumenta" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A które nie są? :evil_lol:
Moim skromnym zdaniem wszystkie firmy muszą testować swoje karmy na zwierzętach - tylko nie do wszystkich wpakowali się ludzie z ukrytą kamerą. Żadna co lepsza firma nie będzie sprzedawać produktu który nie wiadomo jak wpływa na "konsumenta" ;)[/quote]
dokladnie, jest tak jak mowisz ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odświeżam temat... może już było, ale nie trafiłem na forum.
Jako że moje psiaki regularnie jedzą suchą eukanubę + wywar z mięsa kurczaka + mięso z kurczka rozglądam się za hurtową dostawą mięsa ( w końcu duża zamrażarka )

Miał ktoś styczność z tym : [url]http://www.miesodlapsow.pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...