Jump to content
Dogomania

Co zrobić gdy pies nie chce jeść suchej karmy z miski?


marysia-loria

Recommended Posts

Cześć
Mam kilka pytań dotyczących karmieniu suchą karmą labradora 11 miesięcznego (już prawie 12 ;D )
No więc w tym problem że nie wiem czy dobrze karmię swoja sunie gdyż daję jej około 2 razy dziennie (jak jest głodna) i czasami jeszcze do tego saszetkę pedigree junior z vitaminami w proszku
a te dwa razy jedzenie co podaję to... gotowane porcje rosołowe. W hodowli gdzie kupywałam moją sunię powiedzieli ze to jak najbardziej ich przysmak ale ja sie boję ze mogą one miec mało witamin i moze miec potem jakieś choroby np. stawów

Oczywiście mam suchą karmę gdzieś w szafce ale prawie wogle jej nie wyjmuje gdyż mój labek nie chce jej jeśc. Ponadto jak mój tata karmi ją tymi porcjami rosołowymi to daje jej kawałki z ręki a nie kladzie do miski i znowu est taki problem że gdy daję jej te suche to z ręki troszke zje ale z miski nawet nie ruszy.

Mam prośbe podajcie jakieś przykłady żeby nauczyć ją bardziej z miski jeść i chciałabym własnie zeby ona te suche jadła ale nie mam pomysłu jak ją do tego zachęcić...;/ Prosze o rady
z góry dzięki

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://obywatelpies.pl/index.php?producent=&cat_id=8&&page=4[/URL]

to jest link do sklepu z prawdziwymi karmami.
Mój labek jest na BEST CHOICE i ma świetną sierść, żadnych wzdęć i kup w kolorze tęczy które niestety fundują dyskontowe karmy typu Frolic czy Pedigree lub Chapi.
Te chemiczne świństwa nie mają nic wspólnego z prawdziwymi karmami. Nie ma tam żadnych wartości odżywczych a jedynie sztuczne barwniki i konserwanty. Zapewniam Cię, że pies długo nie pociągnie na takiej diecie. Oszczędnośc na karmie = bankructwo u weta:shake:


Najlepsze jedzenie dla psa to naturalne, czyli mięsko surowe, ewentualnie podgotowane. Jeśli psiak nie chce jeść suchego to można mu polać olejem roślinnym karmę, ale w nie dużych ilościach.

Jeśli psiak nie chce jeść z miski to może będzie jadł z podłogi. Przyzwyczaił się, że dostaje z ręki i jedzenie z miski to dla niego nowość. Można kawałki szynki lub kiełbasy lub parówki kłaść na podłodze i obserwować czy maluch je pozbiera. Kawałki przysmaków można poukładać w pewnej odległości od miski i stopniowo mu je kłaść coraz bliżej miski aż w końcu kiedy będzie je zbierał dotrze do miski i wtedy spróbować wsadzić mu do miski jeden kawałek kiełbaski. Musi przyzwyczaić się do schylania głowy ku podłodze na której też stoi miska. Musisz psiaka uczyć jeść na różne sposoby, nie tylko z ręki.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie miałam się przerzucic znaczy zaczynac dawać jeść dla mojego pieska Royal Canin Labrador ale ostatnio słyszałam ze ta firme przejął jakiś koleś z pedigree i zrobiła sie o wiele gorsza. Czy wiesz cos o tym? Co myślisz o tej karmie RC dla labków? Jak przysłali mi próbki to moja sunia do razu z miski zjadła całą ;);):):)

Link to comment
Share on other sites

Ona je z miski ale czasami i tylko ulubione rzeczy. sucha karme to tylko z ręki lub z podłogi ale zdarza sie tez z miski jak jest maxx głodna :P hehe

spróbuje tych metod co mi mówiłaś hehe
mój tata zazwyczaj karmi ją ale teraz mu powiem ze beznadziejne jedzenie to bankructwo u weta hehe niezła mysl ;]
Pozdrawiam i dzięki

Link to comment
Share on other sites

Osobiście nigdy nie kupowałam Royala, bo wiem z relacji znajomych ,że po tej karmie psy mają wzdęcia i biegunki. Royal to przereklamowany produkt, a tani nie jest. Jednym słowem Royal nie jest zbyt dobrze przyswajalny przez psie żołądki. Co prawda labek to taka rasa, która zje generalnie wszystko, ale trzeba obserwować jaki wydala kał. Jeśli nie jest zbyt rzadki, ani zbyt zbity i czarny i w zbyt dużych ilościach to znak, że karma jest dobrze przyswajalna. Pozatym niewskazane są zbyt duże ilości gazów. Jeśli pies wydziela je zbyt często i mają bardzo intensywny zapach to znak ,że raczej trzeba zmienić karmę.
Ja bardzo cenię sobie BEST CHOICE chociaż tani to on też nie jest, ale widzę,że Diego robi ładne kupki i najważniejsze też ,że nie zanieczyszcza powietrza w domu:-)
Przetestowaliśmy też BRITA, ale niestety nie zdał egzaminu bo psiak mi kopcił w domu niesamowicie i już zamierzałam uzbroić się w maskę tlenową. Ma bardzo przystępną cenę, ale nie ona tu jest najważniejsza tylko zdrowie psiaka.
Eucanuba i Purina też słyszałam, że się popsuły. Ale tak naprawdę trzeba samemu przetestować niektóre karmy i zaobserwować jak psiak się po nich zachowuje. Ja uważam, że metoda obserwacji jest niezawodna.

Aha, jak nagradzasz psiaka za dobrze wykonaną komendę to staraj się dawać mu w nagrodę też tą karmę na której jest karmiony lub żółty ser pokrojony w małe kawałeczki albo kiełbaskę, ale nigdy przysmaków z pedigree czy innych takich dziwnych, bo pies później ma wzdęcia gdyż żołądek jest rozregulowany.

Zachęcaj psiaka, żeby zbierał karmę z różnych miejsc. Np. z twojego kolana, albo ze stołka, musisz wykazać się inwencją twórczą. I od czasu do czasu do miski mu wkładaj jakiś smakołyk. Jak w końcu zje z miski to bardzo entuzjastycznie się uciesz i go pochwal, mówiąc np."dobry pies, super pies!" ale reakcja musi być natychmiastowa, żeby pies skojarzył tą pochwałę z sięgnięciem po smakołyk do miski.

Nigdy też nie zostawiaj karmy w misce dłużej niż 20 minut, pies musi mieć określone godziny posiłków. Gdy zauważysz,że ma już dość, poprostu wyrzucasz resztę karmy i odrazu myjesz miskę. Każdy posiłek ma być w czystej misce.Młody psiak powinien do póltora roku jeść trzy- cztery razy dziennie.

Powodzenia;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marysia-loria']uuu no to robiłam wielki błąd. Bo u mnie sucha karma leży przez nawet kilka dni aż ją mała zje..... hehe będę jej dawała jak nie bedzie chciała to będę ją do worka wspypywać (no bo chyba nie wyżucać no nie) i zobaczymy jakie będa efekty hehe Dzięki. Pozdrawiam[/quote]

Suchej karmy nie musisz wyrzucać do śmieci no chyba, że ją rozcieńczysz olejem i zrobi się z tego papka. Miałam na myśli gotowaną karmę, ta nie może stać długo w misce.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='marysia-loria']Właśnie miałam się przerzucic znaczy zaczynac dawać jeść dla mojego pieska Royal Canin Labrador ale ostatnio słyszałam ze ta firme przejął jakiś koleś z pedigree i zrobiła sie o wiele gorsza. Czy wiesz cos o tym? Co myślisz o tej karmie RC dla labków? Jak przysłali mi próbki to moja sunia do razu z miski zjadła całą ;);):):)[/quote]



Mówisz że Royal teraz ma facet z Pedigree?

Aha świetnie bo mój Labcio na nic innego się nie przeżuci :-o
On Kocha Royal !!!!?:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...

A ja kiedyś znalazłam coś takiego na pewnej stronie;

Mój jamnik, gdy był jeszcze szczeniakiem, nie przepadał za suchą karmą. Nawet kiedy już był dużym jamnikiem, to też jej nie lubił. Ale wpadłem na pomysł: brałem garść suchej karmy i rzucałem pojedyncze kulki karmy. I to właśnie poskutkowało! Tofik biegał za kulkami jak zwariowany. Dlatego polecam tę metodę :)

[źródło: świat jamnika]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='I♥Torro']A ja kiedyś znalazłam coś takiego na pewnej stronie;

Mój jamnik, gdy był jeszcze szczeniakiem, nie przepadał za suchą karmą. Nawet kiedy już był dużym jamnikiem, to też jej nie lubił. Ale wpadłem na pomysł: brałem garść suchej karmy i rzucałem pojedyncze kulki karmy. I to właśnie poskutkowało! Tofik biegał za kulkami jak zwariowany. Dlatego polecam tę metodę :)

[źródło: świat jamnika][/QUOTE]

Bardzo fajnie, gorzej jak pies bez rzucania po jednej kuleczce nie będzie chciał jeść w ogole. No i wykarmienie labradora rzucając mu po jednym granulku to chyba zajęcie dla osoby, która nie pracuje i nie ma zadnych obowiązków ani zainteresowań poza rozpuszczaniem psa jak dziadkowski bicz. Warto się zastanowić, zanim bezmyślnie skopiuje się coś z internetu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...