Jump to content
Dogomania

Zapomniany język psów - Jan Fennell


Max

Recommended Posts

O wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy.
:lol: :lol:

Czytałam Fennel (pierwszą książkę) i Fischera "Okiem psa".
Teraz czytam blog Zofii Mrzewińskiej na owczarkach i wydaję mi się, że najbardziej przemawiają do mnie jej rady.

Ale każdy wybiera to, co najlepiej jemu pasuje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej!

Zapewne wielu dogomaniaków czytało tę książkę, dlatego pytam:

[B]WARTO KUPIĆ??
DLACZEGO??[/B]

Będę bardzo wdzięczna za pomoc, zamierzam zrobić sobie prezent:p i zastanawiam się właśnie nad tą pozycją:p

Pozdrawiam
Weronika

PS. W dziale "Czaspoisma, książki,TV..." nie znalazłam nic o tej książce:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Książka napisane jest bardzo rozwlekle... Jak masz problemy z psiakiem to możesz sobie zafundować... Ale jak nie to chyba nie warto... Metoda pani Fennell jest skuteczna, opiera się głównie na 4 zasadach obchodzenia się z psem i książka opisuje jak na zastosowanie tej metody reagowaly psiaki, którym pomagała... Wg mnie jakby napisana była sama esencja to czytało by się przyjemniej... Ale to moja opinia oczywiście inni mogą być zachwyceni...
Myśle, że jak się interesujesz psami to wiele rzeczy bedzie dla Ciebie po prostu oczywiste... I możesz się zanudzić...
Pozdrawiam...

Link to comment
Share on other sites

[B]Hmmm...a jaką książkę polecilibyście??
[/B]
Szukam książki, która tłumaczyłaby w sposób prosty, ale jednocześnie "fachowy" zachowania psów, w której znalazłabym również np. ciekawe propozycje zabaw z psem.

Będę wdzięczna za pomoc.:p

Pozdrawiam
Weronika

Link to comment
Share on other sites

Ja przepraszam, ale ja muszę to napisac... I nie podoba mi sie to jeszcze w tej danej książce p. Fennell, tzn irytuje mnie to, że jest pisana dla realiów amerykańskich... Wszyscy mają domy z ogrodami i bardzo częste zalecenie żeby nie wychodzić na spacery przez jakiś czas jest dla mnie (z blokowiska) nierealne. Albo jak oducza się psa niszczenia drzwi jak właściciel wychodzi m.in. przez wychodzenie przez okno... To co z siódmego piętra mają ludzie skakać...:shake: Poza tymi rzeczami metoda OK...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veris'][B]Hmmm...a jaką książkę polecilibyście?? [/B]

Szukam książki, która tłumaczyłaby w sposób prosty, ale jednocześnie "fachowy" zachowania psów, w której znalazłabym również np. ciekawe propozycje zabaw z psem.

Będę wdzięczna za pomoc.:p

Pozdrawiam
Weronika[/quote]

Z propozycjami zabaw z psem zebranymi w książce się nie spotkałam, proponuje za to czasopisma... Czasami można znaleźć coś ciekawego... I nie musza być najnowsze, na placach czy targach często sprzedają starsze egzemplarze za pól ceny...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']Podobno książka "Sygnały uspokajające" Turid Rugaas pomaga zrozumieć język ciała psów. Nie czytałam, ale opinie słyszałam same dobre.[/quote]

Właśnie w jakimś czasopismie były fragmenty tej właśnie książki i powiem szczerze, że ciekawie się zapowiada... Tłumaczy niektóre zachowania psów... np. Jak się zachowują w sytuacjach dla nich stresujących...to było w tym fragmencie...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Udało mi się uzyskać ww. dwie książki w pdf-ie i [B]baaardzo[/B] zainteresowała mnie książka [B]"Sygnały uspokajające".
[/B]Jak narazie zdąrzyłam ją tylko przejrzeć, ale zapowiada się zdecydowanie interesująco:cool1:
Chyba kupię ją przed zakupem "Zapomnianego języka..." .

Jest napisana takim jezykiem, że nawet ja, laik w kwestii zachowań zwierząt, jestem w stanie ją zrozumieć, a to duży plus:p
Dodatkowo-jest tańsza-kosztuje tylko! 16 zł. (porównawczo do "Zapomnianego języka.."-30-38zł.)

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc w wyborze, jeśli znacie jeszcze jakieś ksiązki godne polecenia czekam na propozycje:p
Pozdrawiam
Weronika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Veris'] również np. ciekawe propozycje zabaw z psem.[/QUOTE]
Może Pat Miller "Nasz wierny przyjaciel pies- metody pozytywnego wzmacnienia psów w treningu". Sporo o treningu, dużo propozycji "sztuczek", których można psa nauczyć i trochę o wychowaniu i behawiorze też można tam przeczytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

moim zdaniem to wydawanie pieniedzy w bloto ;) mam te ksiazki i... nie polecam(kiedys to polecalam goraco), ale niestety nie pomogly mi one w wychowie psa. Wrecz przeciwnie, zamiast skupic sie na wyrabianiu posluszenstwa u Tosci jak byla mala, myslalam co zrobic by ja zdominowac:shake:
jak kto woli zreszta ;) jest jeszcze 3 czesc ksiazki tej pani.:diabloti: (ciekawe kiedy bedzie 10?)

Link to comment
Share on other sites

jakie masz argumenty ze ksiazki sa warte przeczytania?
no moze po to je warto przeczytac by dowiedziec sie o innych sposobach myslenia dotyczacych wychowu psa, ale absolutnie nie traktowac tego jako podstawe i grunt do wychowu psa. No moze kazdy cos sobie znajdzie dla siebie w tej ksiazce, jakis dany element odrzucajac calkowicie dominowanie psa.

Zreszta ja nie wiem dlaczego w Polsce jest rozpowszechnione szerzenie wiedzy o dominacji psa, jak zrobic by byl najnizej w hierarchi, natomiast malo kto mysli w nietradycyjny sposob i zajmuje sie prawdziwym wychowaniem psa ktore wiaze sie rowniez ze szkoleniem.

Link to comment
Share on other sites

Każdy powinien sobie wyrabić swoje zdanie na dany temat.
Napewno należy czytać wiele,nie tylko Fennelową,wtedy można sobie wyrobić pewien pogląd i spojrzenie.
Książki w/w są napisane prostym językiem,napewno nie zniechęcają do szkolenia,pozwalają jednak rozszerzyć horyzonty nt psiej psyche.
Osobiście czytam wszystko co wychodzi w j.polskim i te książki polecam,jak już zresztą pisałam nie raz na tym forum.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...