Jump to content
Dogomania

Inowrocław, 19.04.2009 - National Dog Show (CAC)


Nirse

Recommended Posts

[quote name='basenjifiona']Sędzia : Katarzyna Boryczko - PL

[B]Basenji[/B]: 1sz

suka klasa pośrednia : AMINIA African Elite

Trzymam kciuki :multi:[/quote]

Imię Aminia w tłumaczeniu znaczy "pełna wiary". I z tym nastawieniem jedziemy na wystawę. Na niej okaże się, czy zapewnienia hodowców -związanych z jej pochodzeniem hodowlanym -są zgodne z prawdą tj.czy ma perspektywę wystawową. A ponieważ znam wzorzec rasy, to wiem także jakie są jej mocne i słabe strony. Które przeważą w ocenie sędziego, okaże się w niedzielę.
Zgodnie ze zwyczajem nie dziękuję :)

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basenjifiona']Sędzia : Katarzyna Boryczko - PL

[B]Basenji[/B]:
suka klasa pośrednia : AMINIA African Elite

Trzymam kciuki :multi:[/quote]

suka klasa pośrednia : AMINIA African Elite CWC,BOB

Gratulacje za pierwszy wniosek na Championa !
Mam nadzieję, że rzeczone myśli pomogły ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']suka klasa pośrednia : AMINIA African Elite CWC,BOB

Gratulacje za pierwszy wniosek na Championa !
Mam nadzieję, że rzeczone myśli pomogły ;)[/quote]

Myśli, trzymanie kciuków pomogło. Dziękuję za gratulacje. Sunia bardzo przeżyła wystawę i jest zmęczona. A ja cieszę się z jej b.ładnego opisu:multi:

Pozdrawiam
memsahib

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memsahib']Imię Aminia w tłumaczeniu znaczy "pełna wiary". I z tym nastawieniem jedziemy na wystawę. Na niej okaże się, czy zapewnienia hodowców -związanych z jej pochodzeniem hodowlanym -są zgodne z prawdą tj.czy ma perspektywę wystawową. A ponieważ znam wzorzec rasy, to wiem także jakie są jej mocne i słabe strony. Które przeważą w ocenie sędziego, okaże się w niedzielę.
Zgodnie ze zwyczajem nie dziękuję :)

Pozdrowienia[/quote]

Tym z Państwa, dla których mój poprzedni post zabrzmiał szorstko, chciałam wyjaśnic, że nie było to moim zamiarem. Były rozterki (nie bez przyczyny) i one się rozwiały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memsahib']Myśli, trzymanie kciuków pomogło. Dziękuję za gratulacje. Sunia bardzo przeżyła wystawę i jest zmęczona. A ja cieszę się z jej b.ładnego opisu:multi:

Pozdrawiam
memsahib[/quote]

Jesteś jedną z niewielu osób, króra tak dobrze zna wzorzec i potrafi go interpretować. To, że nie ma idealnego psa to wszyscy wiemy. Cieszę się, że sunia wypadła dobrze, bo od początku uważałam, że warto ją pokazywać.
Ma cudny charakter, jest świetnie przystosowana do życia z rodziną i podrastającą dziewczynką o pięknych oczach...
Jest dowodem na to, że intensywna praca z basenji od początku wprowdzenia do nowego domu, opłaca się bardzo.
Co do eksterieru to też jest na czym zaczepić oko, zawsze jednak powtarzam, jakie jest basenji widać dopiero po 2,5 roku życia do tego czasu można mówić, że rozwija się prawidłowo lub nie.
Przygotowanie psychiczne i fizyczne psa do wystaw też wymaga pracy i korzystania z doświadczeń innych . Wiem, że sobie poradzicie.
Warto jeździć do sędziów, którzy mają coś do powiedzenia i tłumaczą dlaczego oceniają psa tak czy inaczej, można oczywiście się z nimi nie zgadzać, mieć swoje zdanie,ale tak ocenieni czujemy wtedy, że warto było ponieść koszty i poświęcić czas .
Najgorzej jest jak ocena psów przebiega automatycznie.
Wyciąganie wniosków z ocen wystawianych przez specjalistów ma sens. Nie należy się przejmować ocenami osób, które nie bardzo wiedzą o jaką rasę chodzi. Do takich lepiej nie jeździć !
Gratuluję raz jeszcze i życzę dalszych sukcesów.
Pozdrawiam
Grażyna

Link to comment
Share on other sites

memsahib-GRATULACJE !!! A zwłaszcza dla Aminii.Jestem przeszczęśliwa,że suni tak dobrze poszło na pierwszej wystawie:multi:(mam nadzieję,że tych wystaw będzie więcej:cool3:).Szkoda,że nie wiedziałam o waszych planach wystawowych,bo bym przyjechała pokibicować pod ringiem.Ale co tam kibice,wyniki są najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='memsahib']Zgadza się, to mój handler :lol:[/quote]

Moim zdaniem radził sobie świetnie, jak na pierwszy występ AMINII na wystawie.

[IMG]http://basenjifamily.com/inowroclaw/slides/INOWROCŁAW%202009%20478.jpg[/IMG]

[IMG]http://basenjifamily.com/inowroclaw/slides/INOWROCŁAW%202009%20482.jpg[/IMG]

[IMG]http://basenjifamily.com/inowroclaw/slides/INOWROCŁAW%202009%20659.jpg[/IMG]

[I][ zdjęcia z wystawy dzięki uprzejmości D.J.- dziekuję :lol: ][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']memsahib - wreszcie zobaczyłam prawie dorosłą Aminię.Ładna ta "nasza":evil_lol: sunia.Cieszę się,że ją zaczęłś wystawiać i widać daje Ci to wiele radości.Oby tak dalej.Gdzie kolejna wystawa?[/quote]

Udział w wystawie był sporym stresem dla suni. Na razie jej nie zgłaszałam. Ale o planowanych udziałach poszczególnych basenji jest zawsze z wyprzedzeniem informacja na Dogo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...