Jump to content
Dogomania

Flat coated retriever i agility?


Cindy

Recommended Posts

[CENTER]Witajcie!
[/CENTER]
Noszę sie z zamiarem zakupu małego flacika ;-)
Długo i starannie wybierałam rasę, lecz mam jeszcze pytanie dotyczące agility. Jak te psiaki radzą sobie w tym sporcie?
Czy chetnie biegają?
Jak to ogólnie wygląda?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bumerang']Znam takie które uwielbiaja ten sport, jak każde muszą mieć dobrego nauczyciela:lol:
Myslałam,że chory członek rodziny ostudził twoje chęci posiadania flata?;)[/quote]

To, że jest chory członek rodziny nie oznacza, że ja flatem się przestanę interesować :evil_lol:
Niestety tak jak pisałam nie mogę sobie na razie pozwolić na psa, ale dowiaduję się o rasach, żeby być przygotowaną w godzinie szczytu :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cindy']Niestety tak jak pisałam nie mogę sobie na razie pozwolić na psa, ale dowiaduję się o rasach, żeby być przygotowaną w godzinie szczytu :eviltong:[/quote]
:multi:I życzę Ci tego wymażonego psiaka , mi to się udało po 6 latach . Każdy pies może o ile chce , ma warunki , czas do trenowania agility oraz właściciela. :oops:To napisał już bumerang , ale mój post myślę że też się przyda ;)

Link to comment
Share on other sites

Flaty nie są popularne w agility, nie spotyka się ich w tym sporcie może dlatego, że nie mają powalającego tempa, są mało zwinne i zwrotne. Na kursach które prowadzinmy już częściej zdarzają się nove scotie, mieliśmy też jednego bardzo fajnego chesapeake bay retrievera. Można z flatami oczywiście ćwiczyć choć jeśli chcesz mieć psa typowo do tego sportu to flat moim zdaniem nie jest najlepszym wyborem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Cindy[/B] u nas ćwiczy sobie flat i radzi sobie bardzo fajnie, na razie jeszcze ćwiczy w grupie raczej średnio zaaw/początkujaca, rakietą to on może nie jest, ale ponoć Corso to też nie jest pies sportowy...:razz: a jednak znam taką jedną co to nieźle biega :eviltong: i ma zamiar pobiegać sobie w Łodzi - wszystko zależy od psa nie od rasy :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...