Jump to content
Dogomania

Karmienie 8 tygodniowego Owczarka Podhalańskiego


SP6U

Recommended Posts

Witam. od 8 dni mam w domu nowego lokatora psa owczarka Podhalańskiego(8-9 tygodni). Na chwile obecną waży około 8 kg. Wariat niesamowity, biega po całym domu i ogrodzie, śpi, je i tak wkółko..  Ale o co chodzi... A mianowicie ... nie wiem za bardzo jak i w jakiej ilości go karmić? Tzn przeczytałem w kilku miejscach mniej więcej jaka powinna byc racja żywnościowa ale były pewne odstępstwa i boję się , że przypadkowo mógłbym go przekarmić i utłuczyć...

Teoretycznie z tego co przeczytałem pies jego docelowej masy czyli ok 50..60kg powinien zjadać dziennie ok 510g karmy hmm, czy to jest prawdziwa i pewna informacja??

Podaje mu póki co 5 razy dziennie karmę .. 7:00 , 11:00, 13:00, 16:00, 19:00 ... 4 razy dziennie po ok 125g suchej wysokobiałkowej i dobrej suchej karmy oraz raz dziennie ok 80..100g karmy mokrej.. dostęp do wody ma cały czas.. a karma znika szybciutko, nie wspominając już o mokrej karmie która znika w trybie ekspresowym.

Czy takie racje żywnościowe są poprawne dla tej rasy? Jeżeli nie to co zmienić. Dziękuje za trafne porady

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...