Jump to content
Dogomania

Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam. Lukier zamieszkał pod Pszczyną:)


Recommended Posts

Dnia 5.06.2023 o 14:36, Isiak napisał:

Super wiadomość! Kto robił wizytę?

Wizyta będzie poadopcyjna, ta pierwsza była wizytą  wideo  z inicjatywy p. Basi;  bardzo się postarała,  odwiedziłam całe mieszkanie i każdą część ogrodu, rodzinie bardzo zależało na adopcji Lukierka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z panią Basią - Lukierek sprawuje się bez zastrzeżeń - kocha spacery, jest radosny, bez problemu zostaje w domu; zagląda wtedy do do części domu, w której mieszkają rodzice p. Basi. Za pańcią przepada, jak p. Basia wychodzi do pracy, to wyciąga z łóżka jej piżamę i tak zasypia.  Ma jeszcze dystans do pańcia i 20 letniego syna,  ale każdego kolejnego dnia jest lepiej. Pani Basia wzięła tydzień wolnego zaraz po adopcji, żeby być z Lukrem, więc zdążył poczuć się bezpiecznie🙂 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam. Lukier zamieszkał pod Pszczyną:)
Dnia 14.06.2023 o 23:55, Isiak napisał:

Owszem, fajnie. Ale jeżeli już smycz flexi, to raczej do szelek, a nie do obroży moim zdaniem. Niektórzy geniusze to nawet przypinają flexi do kolczatki...

Ja w ogóle nie lubię flexi. Mój pierwszy york mało nie wpadł pod autobus, kiedy mijaliśmy przystanek, bo mechanizm się zaciął.

I już miałam niejedno zapytanie o szczeniaka, bo poprzedni pies skończł tragicznie przez flexi. Albo zacięła się, albo wypadla z dłoni i sploszyla psa. Mam kilka podarowanych w zapasie,  ale preferuje zwykle smyczki. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 11:27, Jaaga napisał:

I już miałam niejedno zapytanie o szczeniaka, bo poprzedni pies skończł tragicznie przez flexi. Albo zacięła się, albo wypadla z dłoni i sploszyla psa.

Takie sytuacje równie dobrze mogą zdarzyć się ze zwykłą smyczą. Bez względu na rodzaj smyczy, na spacerze należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte i przewidywać sytuacje. Dokładnie tak samo, jak podczas jazdy samochodem. Jednemu kierowcy wypadki zdarzają się nader często, a drugiemu, jeśli już, to nie z jego winy.
Używam tego typu smyczy od kilkudziesięciu lat i nic złego z powodu smyczy się nie przytrafiło, a psy mogą swobodnie buszować w trawie nie zmuszając mnie do deptania trawnika. No chyba, że uwali kupala, to wtedy niestety muszę, ale są to rzadkie przypadki. Na pewno przed udaniem się z psem na spacer na takiej smyczy, trzeba poćwiczyć w domu sposób prawidłowego używania mechanizmu smyczy, przy pomocy drugiej osoby, która będzie robić za psa 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2023 o 23:55, Isiak napisał:

Owszem, fajnie. Ale jeżeli już smycz flexi, to raczej do szelek, a nie do obroży moim zdaniem. Niektórzy geniusze to nawet przypinają flexi do kolczatki...

 

Dnia 15.06.2023 o 11:27, Jaaga napisał:

Ja w ogóle nie lubię flexi. Mój pierwszy york mało nie wpadł pod autobus, kiedy mijaliśmy przystanek, bo mechanizm się zaciął.

I już miałam niejedno zapytanie o szczeniaka, bo poprzedni pies skończł tragicznie przez flexi. Albo zacięła się, albo wypadla z dłoni i sploszyla psa. Mam kilka podarowanych w zapasie,  ale preferuje zwykle smyczki. 

 

Dnia 15.06.2023 o 12:50, Poker napisał:

Zdecydowanie zgadzam się z Jaaga. Zawsze na wizytach przedA odradzam używanie Flexi.

 

Dnia 15.06.2023 o 17:25, elik napisał:

Takie sytuacje równie dobrze mogą zdarzyć się ze zwykłą smyczą. Bez względu na rodzaj smyczy, na spacerze należy mieć oczy i uszy szeroko otwarte i przewidywać sytuacje. Dokładnie tak samo, jak podczas jazdy samochodem. Jednemu kierowcy wypadki zdarzają się nader często, a drugiemu, jeśli już, to nie z jego winy.
Używam tego typu smyczy od kilkudziesięciu lat i nic złego z powodu smyczy się nie przytrafiło, a psy mogą swobodnie buszować w trawie nie zmuszając mnie do deptania trawnika. No chyba, że uwali kupala, to wtedy niestety muszę, ale są to rzadkie przypadki. Na pewno przed udaniem się z psem na spacer na takiej smyczy, trzeba poćwiczyć w domu sposób prawidłowego używania mechanizmu smyczy, przy pomocy drugiej osoby, która będzie robić za psa 🙂

Przy każdej adopcji wysyłam ludziom  link do artykułu, dlaczego nie należy używać flexi, a i tak część rodzin nie korzysta z tej porady, szczególnie jak mieli już psa i korzystali z tego typu smyczy, przyzwyczajenia są zbyt duże.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie lubię flexi, ale też z takiej smyczy korzystałam przy ostatniej cavalierce. Nie można jej było puścić luzem, bo nie można jej było odwołać (straciła słuch). Dzięki flexi miała trochę więcej swobody. Ale do SZELEK!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.05.2023 o 19:32, Nadziejka napisał:
 

zapraszam ogromnie serdecznie                                                                                                               na kramik Barytonowi i niespodzianka 💓       

                Tolu poslalam Lukierkowi 25 zl z zakonczonego kramiku
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2023 o 19:58, Tola napisał:

Przy każdej adopcji wysyłam ludziom  link do artykułu, dlaczego nie należy używać flexi,

Czy mogłabym Cię prosić Martusiu o ten link? Może czegoś nie wiem na temat tych smyczy,  dobrze  byłoby wiedzieć, bo jestem ich użytkownikiem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.06.2023 o 00:36, elik napisał:

Czy mogłabym Cię prosić Martusiu o ten link? Może czegoś nie wiem na temat tych smyczy,  dobrze  byłoby wiedzieć, bo jestem ich użytkownikiem.

Tak podeślę Ci na whatsApp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...