Jump to content
Dogomania

Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam. Lukier zamieszkał pod Pszczyną:)


Recommended Posts

Rozmawiałam dzisiaj z Kasią; Lukierek zaskakuje, nie sprawia żadnych problemów - jest wielkim pieszczochem, lubi kontakt z człowiekiem;  dobrze dogaduje się też z innymi psami, na koty nie zwraca uwagi.

Pozostawiony sam nie szczeka, zachowuje czystość; jeszcze trzeba dopracować chodzenie na smyczy i powolutku trzeba będzie myśleć o pierwszych ogłoszeniach.

Przygotowałam siebie i Kasię na problemy, a tu jednak miła niespodzianka.

Oby tak dalej.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.03.2023 o 20:13, Murka napisał:

U nas też masakra, deszcz i śnieżyca. Z popołudniowego spaceru wróciliśmy zmarźnięci i przemoczeni. Myślałam, że na weekendzie zdjęcia porobię, ale muszę poczekać na lepszą pogodę.

Twoje i w śnieżycę wyjdą śliczne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lukier to bardzo wesoły piesek, ma trochę terrierkowatą naturę, np. instynkt pogoni za czymś co się porusza.

Jak widać jest pieszczochem nastawionym na kontakt z człowiekiem, bardzo dobrze współpracuje, błyskawicznie się uczy. Ma jeszcze trochę lęków i np. zapinanie obroży zawsze jest poprzedzone miniunikami, podskokami radości itd. ale nie próbuje już gryźć, po prostu widać, że to dla niego dyskomfort. 

Na smyczy chodzi bardzo ładnie, gubi się jeszcze jak jest więcej niż jedna osoba, nie wie przy kim ma iść i trochę się plącze. Zachowuje czystość, nie niszczy nic. Z psami bardzo fajnie się dogaduje, ale jak pojawia sie nowy pies to już włącza mu się instynkt obrony terytorium.

Jeśli chodzi o koty, to nie robi im nic złego, ale próbuje czasem zmusić do pogoni i nakręca się jak kot jest np. na rękach. Podobnie bardzo interesują go koty na ogrodzie. Ogólnie: jak kot będzie się bał i uciekał to Lukier będzie miał frajdę, żeby go gonić, a takiego, który się go nie boi, będzie olewał. Te niewłaściwe zachowania są z cała pewnością łatwe do skorygowania.

lukier8.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2023 o 18:32, Tyśka) napisał:

Piękniś! Postaram się dzisiaj go ogłosić. Murko, ile Lukier ma cm w  kłębie i ile waży? 

Myślę, że waży mniej niż 10 kg, może ok. 8-9 kg. 

Wys. w kłębie podam później, jak go zmierzę.

Link to comment
Share on other sites

Jaki  cudny, uśmiechnięty, prawdziwy Lukierek;)

Siedzę i nie mogę się napatrzeć, uśmiecham się do każdego zdjęcia:);

Niesamowita zmiana, taki był z niego smutas.

Dziękuję Tysiu za propozycję pomocy w ogłaszaniu:)

Ja dzisiaj już chyba nie dam rady, Nugacika  i Lukierka zostawię na jutro.

Zrobiłam olx Pusi po operacji oczu, czekam na akceptację olx Artura.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.03.2023 o 07:44, Nadziejka napisał:

  💓

        Tolu z kramku zakonczonego Lukrowi i Nugacikowi
 
  Dla Lukra poslalam 67 zl
 pieniazki przeslalam na konto fundacji
: z dopiskiem,,Dla Lukra Nadziejka baz,,
  Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA  22-400 Zamość

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700 

 
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...