Jump to content
Dogomania

Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam. Lukier zamieszkał pod Pszczyną:)


Recommended Posts

W sprawie braci zadzwoniła do mnie wolontariuszka z Kozienic; bardzo prosiła o pomoc, bo w przytulisku nie ma czasu na regularną  pracę z psami, a bracia tego wymagali.

Dzięki pomocy Poker, która wzięła pod opiekę ciemniejszego piesia, można było próbować szukać dla chłopaków miejsca w hoteliku.

Ponieważ wolontariuszka zgłaszała, że bracia rywalizują ze sobą i dobrze byłoby szukać im osobnych domów, padła propozycja, aby pojechali też do 2 różnych hotelików.

I tak dzisiaj, dzięki pomocy niezawodnej Aska7, bracia opuścili przytulisko w Kozienicach i zaczęli kolejny etap swojego życia, już oddzielnie.

Lukier na swój nowy dom będzie czekał w hoteliku u Murki i mam nadzieję, że już niedługo uda się pokonać jego strach.

 

Lukier ma ok. roku, waży ok. 10 kg.

Jest zaszczepiony, wykastrowany.

Na pewno będzie mu łatwiej, jak nie zostanie tutaj sam.

FB_IMG_1677609911611.jpg

FB_IMG_1677609925173.jpg

Lukierek u Murki

lukier15.jpg.050981a53b5cd6882b7e25f45308703b.jpg

lukierr6.jpg.e65d08af0ae002507ff92238b6188947.jpg

lukierr.jpg.515932eefb9514a359f86ec15a9a8edb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koszt pobytu w hoteliku u Murki to 18 zł/doba.  Jeśli ktoś chciałby nas wesprzeć, poproszę wpłaty na konto ZEA

Zamojska Fundacja dla Zwierząt i Środowiska ZEA

Konto: 97 2030 0045 1110 0000 0200 1700

Z DOPISKIEM "Lukier"

 

Pomoc dla Lukierka, bardzo dziękujemy serce-ruchomy-obrazek-0210.gif

100 zł - Figunia (20.02. ) serce-ruchomy-obrazek-0815.gif

15 zł - Nesiowata (06.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł  - Filipki (06.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - MikAga (07.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - Figunia (01.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

67 zł - Nadziejka bazarek (20.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

195 zł - b-b bazarek (21.03.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

100 zł - Figunia (03.04.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - Jo37 (12.04.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

100 zł  - Mik Aga (20.04.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

100 zł - Figunia (04.05.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - MikAga (05.05.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - Jo37 (ł10.05.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

100 zł - Grażka123 (15.05.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

50 zł - MikAga (05.06.) serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

25 zł - Nadziejka bazarek (16.06.)serce-ruchomy-obrazek-0819.gif

Razem: 1152 zł

 

WYDATKI:

522 zł hotelowanie, profilaktyka (faktura str. 4)

540 zł - hotelowanie (faktura str. 5)

Razem: 1062 zł

Stan konta 06.06.23. - 40zł

 

 

Ogłoszenia Lukierka:

Kraków:  https://www.olx.pl/d/oferta/malenki-przekochany-cukierek-roczny-zadbany-domowy-CID103-IDTBXQu.html (Tyśka)

Katowice: https://www.olx.pl/d/oferta/mam-na-imie-ciastek-i-czekam-na-nowy-dom-CID103-IDTO4uf.html?bs=olx_pro_listing (Tola)

Warszawa: https://www.olx.pl/d/oferta/lukier-w-typie-cairn-szorstki-slodziak-do-adopcji-CID103-IDUCumr.html?bs=olx_pro_listing (Tola)

Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, ale to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam.
  • Tola changed the title to Jestem Lukier, mam tutaj na forum brata Nugata. Dzisiaj nas rozdzielono, to podobno dla naszego dobra. Boję się samotności, bo zawsze byliśmy razem, ale obiecano mi, że tutaj już nigdy nie będę sam.

Większe zdjęcie zaraz po zakwaterowaniu oraz parę fotek z pierwszego spaceru. Ogólnie jest dobrze, wieczorem już trochę pochodził. Nie załatwił się niestety (popuścił tylko trochę siku przy pierwszym wyjściu), mam nadzieję, że jutro do tego etapu dojdziemy. Ogólnie psiak proludzki i z każdą godziną otwiera się coraz bardziej. Zaraz po przyjeździe jak go na chwilę zostawiłam i wróciłam to już machał ogonkiem na mój widok ☺️ a teraz na wieczornym spacerku już się wtualał jak przykucnęłam 🥰 nie ma problemu z braniem na ręcę.  Ze smyczką się spokojnie oswoi, nie ma szaleństwa, gryzienia, wierzgania, tylko po prostu ma opory, żeby chodzić na niej. Ale już jest plus bo wieczorem nie było problemu przy zakładaniu (po południu musiałam jeszcze trochę pokombinować, bo nie chciał współpracować). Ma apetyt i jest bardzo łasy na jedzonko 🙂

lukier.jpg

lukier1.jpg

lukier2.jpg

lukier3.jpg

lukier4.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Lukier już daje radę na smyczy, nawet nie przypuszczałam, że tak szybko ogarnie. Już cały ogród obeszliśmy wzdłuż i wszerz. Ładnie idzie wraz z człowiekiem, nie ciagnie ani się nie zapiera. W domu porusza się sprawnie, schody to dla niego żaden problem. Potrzebuje tylko zachęty do przekroczenia drzwi wejściowych jak wracamy ze spaceru.

Rano była koopka na spacerku.

Póki co jest mega grzeczny i przytulak z niego. Na razie nie reaguje na koty, mam nadzieję, że mu się nie odmieni jak trochę się ogarnie w sytuacji.

Ma śmieszny ogonek, jak świnka 😄

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Lukier dzielnie spaceruje, załatwia się już regularnie na spacerach. Jeszcze ogonek nie zawsze podniesiony, ale z każdym spacerem jest lepiej. Myślę, że na dniach zrobię mu fotki pod ogłoszenia, bo chłopak choć bywa jeszcze niepewny to jest tak fajny i niesamowicie szybko wszystkiego się uczy, że nie ma na co czekać i trzeba go ogłaszać.

lukier5.jpg

lukier6.jpg

lukier7.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fajnie się Likierek prezentuje na spacerach, tylko może jak wychodzi poza posesję zakładać mu jednak szeleczki? On szybko się stresuje, coś go może przestraszyć, a  z obroży to moment i będzie poza nią. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.03.2023 o 20:27, Tola napisał:

Fajnie się Likierek prezentuje na spacerach, tylko może jak wychodzi poza posesję zakładać mu jednak szeleczki? On szybko się stresuje, coś go może przestraszyć, a  z obroży to moment i będzie poza nią. 

Z dobrze zapiętej obroży nie wyjdzie, z szelek tak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...