Jump to content
Dogomania

Schorzenie kręgosłupa u boksera


andlis

Recommended Posts

Dzień dobry,

Moja bokserka pod koniec marca skończy 4 lata i ostatnio miała problemy z biegunką. Jako, że problem nie ustępował przez ponad 24h, udaliśmy się do weterynarza, gdzie Pani Doktor podała odpowiednie leki i na następny dzień było już dobrze ale niestety pojawiły się inne objawy. Sunia miała problem ze wstawaniem, siadaniem i chodzeniem po schodach, więc ponownie udaliśmy się do lekarza. Weterynarz wykonał zdjęcie rentgenowskie i stwierdził, że moja suczka ma dość liczne zmiany spondylotyczne w odcinku piersiowym i lędźwiowym ale ma prawidłowe odruchy korektury, brak opóźnień w kończynach, a obmacywanie kręgosłupa nie było dla niej bolesne. Dostaliśmy zalecenie ograniczenia ruchu (nie mam pojęcia jak można to "wytłumaczyć" bokserowi :/..) i objawy ustąpiły prawie całkowicie już na następny dzień, a po kolejnym suczka zachowywała się całkiem normalnie - chce biegać, skakać i dokazywać jak małe dziecko, czyli wszystko w normie i nie wygląda, żeby coś ją bolało. Nie wiem tylko czy to moje przeczulenie, czy też może coś w tym być ale mam wrażenie, że częściej udeptuje legowisko zanim się położy, choć zawsze tak robiła, także prowadzę obserwację (sytuacja miała miejsce w poniedziałek). 

Z tego co się orientuje, w takim wypadku jest podobnie jak u ludzi - jedynym ratunkiem jest operacja (przy dużych problemach) lub terapia zachowawcza, pozwalająca na spowolnienie rozwoju choroby i w miarę normalne życie.

Czy ktoś z Was ma stworka z podobnymi problemami? Jak sobie z tym radzicie? Masaże, hydroterapia itp. mają sens przy takim schorzeniu? Osobiście, operacja kręgosłupa byłaby dla mnie ostatecznością, nie chciałbym, żeby ktoś grzebał mi przy kręgach czy rdzeniu i prawdę mówiąc tak samo patrzę na oddawanie mojej towarzyszki pod nóż... Z drugiej strony, przecież nie będę siedział bezczynnie i czekał aż się jej pogorszy.

Będę wdzięczny za wszystkie opinie i porady, chętnie też będę się dzielił swoimi spostrzeżeniami jeśli ktoś ma podobny problem.

Pozdrowienia dla miłośników wszystkich czworonogów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Mam tez bokserke 7 letnia, z ta przypadłoscią, na pocztku przez ponad rok dostawala Cimaglex przeciwbolowy  lek niesteroidowy, gdy przestało działac zastrzyk Librella co miesiac od 1,5 roku, teraz tez i to słabnie, probuje zakwalifikowac sie na terapie komorkami macierzystymi IRAP Orthokine vet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...