Jump to content
Dogomania

~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!


malagos

Recommended Posts

  • malagos changed the title to ~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!

Nasz gminny punkt przetrzymań jest po to, by psiaki miały szansę na odnalezienie przez właścicieli, i jak nie zostaną odebrane, to szukamy im domu. Właściwie, zgodnie z ustawa o ochronie zwierząt, zaraz powinny trafić do schroniska, ale dajemy im ZAWSZE szansę, robiąc ogłoszenia i zabierając do nas. Tu był przypadek, że prosiłam, wręcz błagałam o pomoc - o inny dt, domowy!, nie nasz mały kojec, i może by była szansa na ponowną diagnozę, tym razem u dermatologa (czyli Warszawa) wyzdrowienie, sterylizację (Misia właśnie dostała cieczki). Cóż, na 100 przypadków tu się czułam bezsilna. Schronisko nie jest złe, a  każdej chwili można sunię wyciągnąć, pani Wiesia -właścicielka - przywiezie ją na pierwsze hasło.

W gminnym kojcu siedzi nadal Fafik, już 3 miesiące, bardzo posmutniał, nie wychodzi z budy, jest otyły. Jego kolego z sąsiedniego boksu znalazł dom, chłopak-kopia Misi też. Dzięki ogłoszeniom i mnóstwu plakatów, które rozwieszam po okolicy. I jego czeka schronisko, tylko odwlekam decyzję jak mogę 😞

Link to comment
Share on other sites

Ja tez mogę go ogłosić.

My myślimy powoli o uruchomieniu u nas DT, alee niestety tylko dla małych do 10kg suczek (z samcami nie zawsze nasz sie dogada, a nie mam możliwości izolowania psiaków na dłuższą metę), bez traum większych (bo mamy jednak dziecko) i porządnie odorbaczonych. Dlatego to będzie takie dt niestety tylko dla wybrańców:(. Nie mamy innych możliwości na ten moment. Nie pomogę z Fafikiem, choć wpadł mi w oko.

Link to comment
Share on other sites

No niestety, wszystkich psiaków nie da się uratować. Malagosku, Ty i Tomek mnóstwo psów z Waszej gminy (i nie tylko), wyprowadziliście z bezdomności, wyleczyliście i znaleźliście im dobre domy. Psów bezdomnych przybywa i coraz trudniej, znaleźć im dom, a przecież wszystkich do swoich domów na stałe nie da rady wziąć..... 

Ja się ogromnie cieszę, że od kilku lat w Makowie Mazowieckim, prężnie działa Stowarzyszenie Nasze Cztery Łapy, ale jednocześnie widzę, jak szybko przybywa tam psiaków i jak trudno jest wyadoptować duże psy, a nawet średniaki.....I są to wszystko w zasadzie psy bezproblemowe! 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.02.2023 o 11:12, mari23 napisał:

mam do zagospodarowania wypromowane ogłoszenie - mogę wstawić tekst i zdjęcia

 

Dnia 27.02.2023 o 11:26, Tyśka) napisał:

Ja tez mogę go ogłosić.

 

Sprawa z Fafikiem zaczyna się klarować, jest potencjalny dom dla niego.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...