Jump to content
Dogomania

~DO zamknięcie. Starsza chora suczka - nie daliśmy rady...!


malagos

Recommended Posts

Jak zwykle - rolnik zgłosił psa, który siedzi od kilku dni pod jego gospodarstwem i denerwuje jego psy, które mało się z łańcuchów nie urwą, tak szczekają!...

Panowie z gospodarki komunalnej przywieźli psa w czwartek, my z Tomkiem podjechaliśmy go zobaczyć w piątek. Z budy wyszła suczka, średniej wielkości, szorstkowłosa, przyjazna. Na początek rzuciła się w oczy szyja, masakrycznie przetarta sierść ze strupkami, po łańcuchu. Potem szczurzy ogonek, z martwicą na końcu 😞 potem zmiany na pupie - na pośladkach przerośnięta goła skóra z wybroczynami 😞

Dziś zabraliśmy ją do gabinetu na badanie, potem trafiła naszego, awaryjnego małego kojca. Odpchlona, odrobaczona, obcięte pazurki, zakroplone oczko, bo okropne zapalenie spojówek. Na smyczy raczej nie umie chodzić, do samochodu - panika, do gabinetu też, znieruchomienie, czołganie się. Zero agresji!... 

Proszę, tyle dobrego dzieje się na Dogomanii, to może i u nas się zadzieje? Nie mamy warunków do diagnozy i leczenia suczki!

Dom tymczasowy/fundacja, kto pomoże?

Suczka waży około 15 kg, ja nie daję rady jej nosić...

20230129_135707.jpg

20230129_135709.jpg

20230129_135926 (1).jpg

20230129_135942.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Wpływy:

196 zł Mazowszanka z bazarku

20 zł Nesiowata

Wydatki:

leki z lecznicy Maków - 72 zł

witaminy zestaw - 34 zł 

mięso, porcja rosołowe, dodatki - na bieżąco

RAFI KARMA MOKRA MIX SMAKÓW 24 x 800 G PUSZKA (Allegro) - 156,99 zl

 

 

 

 

Proszę o pomoc! nie damy rady zająć się kolejnym tymczasowiczem, wozić do lekarza, diagnozować!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.01.2023 o 20:54, Poker napisał:

Może na początek chociaż zwykły wet by pomógł. 

Tez tak myślę. Przeciez może pobrać zeskrobinę, ew. wymaz, próbkę na badania mykologiczne czy histopatologię. To i tak idzie do laboratorium, a na pewno bedzie taniej u swojego weta.

Wszyscy maja tez lecznicze szampony. Warto suczke porządnie odrobaczyć i  kupić dobra karmę dla alergikow np z owadów.  

Sunia spora, pewnie trudno będzie coś dla niej znaleźć  i to jeszcze z chora skórą. Może po zdiagnozowaniu będzie łatwiej.  Zdrowka życzę suni, bo naprawdę bardzo biedna. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Żeby ją gdziekolwiek zabrać na badania, musi nauczyć się chodzić na smyczy. Dziś próba - wyszła wprawdzie po namowach i smaczkach z kojca, przebiegła ze 3 metry i pędem wróciła do siebie. Z jednej strony to dobrze, nie będzie kłopotów z wypuszczaniem, by pobiegała, bo wraca. Teraz byliśmy z Tomkiem, by zakroplić oczy, puściłam ze smyczą. Tak to jej odpowiadało, pobiegała, wróciła na wołanie. 

Fajna jest... 

Taka ufna...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jej zachowanie wróży dobrze.

Dacie jej lek przeciw życiu wewnętrznemu i zewnętrznemu? Myślę, że Twój małż potrafi pobrać zeskrobiny z sierścią i można zawieźć materiał do badania. Pokazać wetce zdjęcia i chociaż na początek może coś wymyśli.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2023 o 17:01, Poker napisał:

Jej zachowanie wróży dobrze.

Dacie jej lek przeciw życiu wewnętrznemu i zewnętrznemu? Myślę, że Twój małż potrafi pobrać zeskrobiny z sierścią i można zawieźć materiał do badania. Pokazać wetce zdjęcia i chociaż na początek może coś wymyśli.

Odrobaczona, odpchlona, kleszczy nie stwierdzono. Zeskrobiny ze zmian raczej nic nie dadzą - nie jest to grzybica, świerzb, raczej bujanie tkanki nowotworowe. Ale... za kilka dni wsadzimy sunię do samochodu i pojedziemy do dr Magdy na kompleksowe badanko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.01.2023 o 16:10, malagos napisał:

Uczymy się chodzenia na smyczy - jest trudno, biega, szarpie, krąży wokół człowieka jak pies łańcuchowy.

Na fb wysłałam setkę wiadomości z prośbą o pomoc, je fizycznie nie daję rady.

😢

Stajemy się coraz starsze, coraz mniej mamy sił, a psów bezdomnych nie ubywa....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...