Jump to content
Dogomania

DON-ek ciągle głodny


Recommended Posts

Mam DON-ka bez rodowodu lecz po pięknych rodzicach
Jest naj większy z miotu od braci większy o ok. 5 cm
Karmię go suchą karmą "BELCANDO" - 310g dziennie w 3 porcjach
6:00 - 130g
14:00 - 90g
18:00 - 90g

A Pies chodzi ciągle do kuchni i prosi o jedzenie nie wiem czy te psy maja taki apetyt czy jest głodny co mi się nie wydaje bo bardzo chudy nie jest.
Może mu dawać inaczej porcje lub więcej?

Link to comment
Share on other sites

Taka dawka jest wystarczająca.Moja sucza je trochę mniej 2 razy dziennie+jakieś smakole:p
EDIT:teraz doczytałam,że masz szceniola-moja jest dorosła.
A też jest ciągle głodna.Zwłaszcza jak się otwiera lodówkę:evil_lol:
Pamiętaj,że każdy kilogram to obciążenie dla stawów.ON to kości,mięśnie i skóra.Przejeżdżając otwartą dłonią po boku psa powinieneś wyczuwać kilka ostatnich żeber nie przyciskając ręki.
Jeśli ich nie czujesz pies jest za gruby.
EDIT:tymbardziej uważaj na stawy.ON/DON mają specyficzną budowę aparatu ruchu.Rozwijajace się stawy nie mogą być przeciążane.
Zresztą na forum [URL="http://www.owczarek.pl"]http://www.owczarek.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

stawy ona sa mocniej obciazone ze wzgledu na dlugie poskladane w ostre katy kosci dlugie.jak jest duzy i ma grube lapy tym bardziej.
jak jest glodny a wyglada ok i jest odrobaczony to neich sobie bedize glodny.;)
mozna tezzastapic granulat jednorodny karmieniem tzw.soupem.czyli karma platkowa z dolaczonymi granulkami.

Link to comment
Share on other sites

uważam już teraz bardziej na niego obniżyłem mu dawki bo się spasł trochę
on ma 8 tyg i 8kg trochę dużo zaraz poczytam coś o te chorobie
A do jakiego wieku bede musiał go nosić ze schodów?
EDIT:DOczytałem teraz że można ją rozpoznać jak biega na boki czy robi małe kroki.
Teraz on robi duże kroki ale jak galopuje to ucieka mu "dupa" na bok. To może być objaw?
I JAK CHRONIĆ GO PRZED TA CHOROBĄ

Link to comment
Share on other sites

dysplazja dizedziczy sie poligenicznie."walczy"sie z nia przez dopuszczanie do hodowli zwierzat przeswietlonych orazuzywajac wspolczynnika zw.
pies moze chwiac tylem[w tym wieku]dlatego ze jest niezwiazany jeszcze w stawach skokowych.to o niczym nie swiadczy.
owszem mozna miec podejrzenia ze cos jest nie tak ale u doroslego,zwiazanego juz psa.ale jednoznaczna opinie daje przeswietlenie.mlode ony nalezy przeswietlac u kogos kto ma doswiadczenie z ta rasa.ktos kto nie widzial rozwoju stawow ona i nei ma doswiadczenia natychmiast zaleci np zespolenie miednicze.ot tak na wszelki wypadek.:roll:.nie ma koniecznosci znoszeniaonaze schodow ale dobrze by bylo jakby nie zgalopowywal na leb i szyje ze schodow zwlaszcza jesli sa sliskie.i nie chodzi tu o dysplazje tylko o wywichniecia itp.mlody on zachowuje sie tak jakby kazda noga tylna byla od innego psa a tylek zyje wlasnym zyciem:evil_lol:.trzeba o tym pamietac i nie narazac go na kontuzje.jesli ma dysplazje genetycznie to mozna ja powiekszyc narazajac psa na mocny wysilek stawowy.
trzeba tez pamietac ze niewolno poganiac wzrostu ona ani tym bardziej spowodowac jego otluszczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe'].mlody on zachowuje sie tak jakby kazda noga tylna byla od innego psa a tylek zyje wlasnym zyciem:evil_lol:[/QUOTE]

buhaha :lol: monitor opluty :grin::grin:
ja jak już będę miała tą małą kluchę to będę ją znosić i wnosić ile będzie trzeba, nawet biegusiem :razz: w końcu na 4 piętrze mieszkam, rower wnoszę to i psiurka tym bardziej :)
jedyne co mnie martwi to ta cisza w domu tj... oczekiwanie....... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='macharadza']ja swojego noszę i bede dopuki bedzie na tyle lekki;]
PS. Dzisiaj z nim byłem na długim spacerze ok. 3h zrobił z 2.5km może więcej teraz śpi i już do rana chyba niewstanie:]
Ale pod koniec już nie dawal rady musiałem go nieść[/quote]

w jakim wieku jest twoj pies?
mysle ze taki dlugi spacer chyba nie jest najlepszy dla jego zdrowia jezeli to mdziutki ON

..a juz wiem ile ma - no nie wiem mysle ze to troche duze przeciazenie dla takieo malucha...



mnie powiedziano ze kazdy tydzien zycia to 1 min spaceru czyli moj 25 tyg ON to 25 min spaceru

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ja mojemu donkowi daje PURINA PRO PLAN PUPPY LARGE BREED ATHLETIC
jak mial 2 miesiace weterynarz mowil zebym dawala mu 4 razy dzienie, (dac raz duuuuzo i czekac az skonczy jesc, jak podniesie glowe zabrac i wysypac - tzn ze sie juz najadl - porcja jaka potrzebuje)
powoli schodzilam i obecnie dostaje 1raz duza porcje i spokojnie mu to starcza- ma 5 miesiecy
oczywiscie z micha dostaje duuuza kosc do gryzienia
a pozniej proboje cos wysepic ale jak daje mu karme to nie chce - takze nie jest glodny ;)
mysle ze nie ma co przekarmiac psa, coby pozniej nie mial problemow z otyloscia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...