Jump to content
Dogomania

Ciąża urojona


cockermaister

Recommended Posts

[quote name='cockermaister']Witam:multi:



Moja suczka była dzisiaj u weta, i okazało się, że ma ciążę urojoną:placz:
dostała dużo leków myślę, że jej przejdzie:)

a wasze suczki miały kiedyś ciąże urojoną???[/quote]
Moja miała na szczęście tylko raz, trwała około tydzień.

Nie wiem co wet Ci poradził, ale podstawowe postępowanie w przypadku ciąży urojonej to:
- zabranie wszystkich zabawek, żeby sunia nie miała czego pilnować tak jakby to były jej dzieci,
- wiecej spacerów,
- mniej jedzenia,
- gdy powiększą się jej sutki lub dostanie mleka smaruj cycuszki Altacetem (w żelu jest najwygodniejszy) żeby zmniejszyć opuchliznę.


Skoro sunia ma ciążę urojoną po pierwszej cieczce to bardzo prawdopodobne, że przy nastepnych też będzie miała. Zajście w ciążę nie pomoże uporać się z ciążami urojonymi, wręcz przeciwnie może nasilić ich objawy. Poza tym ciąża urojona może spowodować ropomacicze, które często kończy się sterylizacją, jeśli zostanie zauważone w porę i nie dojdzie do zakażenia organizmu (jeśli nie, to niestety może się to zakończyć tragicznie). :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Wet mi nic takiego nie mówił, o tym smarowaniu :shake:[/quote]
A ma już cycuszki napuchnięte, albo dostała mleko? Jeśli nie, to może dlatego. :roll:

Smarowanie Altacetem to bardzo skuteczna metoda, a masowanie dodatkowo powoduje, że mleko szybciej się wchłania. ;)

Gingerce po kilku dniach takich zabiegów przeszło, opuchlizna zeszła, mleko przestało się wydzielać. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Byłam dzisiaj w zoologicznym i tam sprzedaje żona weta i spytała się co z Koki czy jej już przechodzi ta ciąża urojona i właśnie powiedziałam jej że ma takie duże cycuszki i kazała jej smarować altacetem;)[/quote]
A więc widzisz? :cool3:
Smaruj i masuj kilka razy dziennie, przyniesie jej to dużą ulgę. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Koki od wczoraj się częsie :placz: czy to są normalne objawy ciąży urojonej????:-(:-(:-([/quote]

[quote name='cockermaister']Dzwoniłam do weta i okazało się, że te drgawki to są normalne objawy ciąży urojonej:multi::multi: i mamy do niego przyjechać w poniedziałek lub we wtorek lub w środe, ona miała wizyte na środe jak będzie wszystko dobrze to pojade z nią w środe;)[/quote]
Pierwszy raz słyszę, ale skoro wet twierdzi, że to normalne, to niech tak będzie. :roll: ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...