Jump to content
Dogomania

Sajgon - zdrowy, przepiekny, młody owczarek do adopcji


Recommended Posts

SAJGON - PRZEPIĘKNY OWCZAREK NIEMIECKI DO ADOPCJI!!!

Życie pisze różne scenariusze, ze względu na poważną chorobę  opiekuna, poszukujemy domu z ogrodem dla  Sajgona, uroczego półtorarocznego, zdrowego  owczarka niemieckiego. Jest to pies łagodny, uwielbiający kontakt z ludźmi, lubi dzieci i zabawy z nimi, chętnie towarzyszy właścicielowi w wykonywaniu prac w domu i w ogrodzie. Przyzwyczajony jest do zgodnego obcowania z innymi zwierzętami. Mieszkał z kotami, psami, drobiem, kaczkami. Ładnie chodzi na smyczy, w domu zachowuje czystość, daje znać o chęci wyjścia na dwór. 

Sajgon jest  zaszczepiony, niewykastrowany. Przebywa w okolicy Nowego Sącza, pomożemy w organizacji transportu. Poszukujemy dla Sajgona opiekuna świadomego wymagań rasy i chętnego do prowadzenia z nim szkolenia. Ze względu na gabaryty i energię psa, mile widziany dom z ogrodem.

Sajgon na chwilę obecną jest jeszcze w domu, gdzie dokarmiają go sąsiedzi. Niestety, jeżeli nie znajdziemy mu domu, to pojedzie do schroniska, a tam zmarnieje. Szkoda psa i będzie to też tragedią dla opiekuna. Wiem, że na dogo wszyscy są zapsieni po kokardkę, ale może ktoś zna fajną rodzinkę, która zechciałaby przygarnąć takiego fajnego psa.

Oczywiście szukałam wśród znajomych i dałam ogłoszenia na FB.

Sajgon 1.jpg

Sajgon 2.jpg

Sajgon 4.jpg

Sajgon 5.jpg

Sajgon 7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2023 o 19:43, Tyśka) napisał:

Sajgon jest rasowy tzn. pochodzi z jakiejś hodowli? Hodowca wie o psiaku?

Wrzuc link z fb, udostępnię na grupach.

To co wiem na chwilę obecną, bo to dziś zwróciła się do mnie osoba, która pomaga tej rodzinie:

Piesek jako szczeniak został kupiony od kogoś, podobno ma certyfikat i chip ale na razie właściciel jest w stanie kiepskim i nie bardzo wiadomo, gdzie są jego dokumenty. Ktoś z rodziny ma poszukać i dać znać. Tyle tylko wiadomo, że nie ma nikogo, kto chciałby czy ma możliwości się psem zaopiekować. Pies lata luzem po wsi i nikt nie ma do niego głowy.

Dzięki Tysiu, na FB trochę poudostępniałam ale na razie wolałabym poszukać kogoś z polecenia, bo boję się, żeby nie trafił do pseudohodowli lub na łańcuch.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że trzeba podpisać stosowną umowę z domem. Jeśli ma metrykę zkwp to hodowcy z reguły zastrzegają sobie prawo pierwokupu, by pies nie trafił w byle jakie ręce. Może chociaż nazwa hodowli i miejscowość obiła się komuś o uszy.

Psiak wygląda jak owczarek staroniemiecki, jest przepiękny. Wrzucę na grupy owczarkarskie, na których jestem, może ktoś rozróżni swoje psie dziecko. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2023 o 02:35, Tyśka) napisał:

Myślę, że trzeba podpisać stosowną umowę z domem. Jeśli ma metrykę zkwp to hodowcy z reguły zastrzegają sobie prawo pierwokupu, by pies nie trafił w byle jakie ręce. Może chociaż nazwa hodowli i miejscowość obiła się komuś o uszy.

Psiak wygląda jak owczarek staroniemiecki, jest przepiękny. Wrzucę na grupy owczarkarskie, na których jestem, może ktoś rozróżni swoje psie dziecko. 

Umowę już przygotowałam i wysłałam do znajomej. Oczywiście albo właściciel albo ktoś z rodziny ją podpisze. Na razie nie ma chętnych na pieska, co mnie dziwi, bo jeżeli odnajdzie się certyfikat, to pies będzie trochę wart.  Jak tylko odnajdą certyfikat będziemy szukać jego hodowcy. Co do tego, żeby zabrać psa do weta i odczytać chip, to na chwilę obecną nie ma szans.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2023 o 09:54, Zagrodowy pies polski napisał:

 Co do tego, żeby zabrać psa do weta i odczytać chip, to na chwilę obecną nie ma szans.

Szkoda, bo można byłoby sprawdzić nr chipa w związku, byłoby chyba najprościej. Powinien być przypisany do rodowodu.

Pies przecudny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2023 o 13:24, sunnynight napisał:

Cudny jest, no! Dla mnie pies omal jak wymarzony, za duży, czy co?

Bardzo proszę wybaczcie,  że nie odpowiadam od razu ale ze względu na chorobę męża czasami to nie jest możliwe.

Sytuacja na dziś: 

Sajgon został  wykastrowany, czuje dobrze, więc  mamy już pewność, że nie trafi do psudohodowli. Za kastrację zapłacił dom tymczasowy.

Dłuższy pobyt jest niemożliwy. W DT jest duży samiec, który nieakceptuje Sajgona.  Atakuje Sajgona, już się  pogryzły. Przy czym to tamten pies arakował a Sajgon się wycofywał. Na razie są na przemian zamykane, co jak wiadomo, jest uciążliwe. Poza tym DT nie jest w stanie z różnych względów domowych opiekować się dwoma psami.

Na razie nie ma nikt nie pyta o Sajgona.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.01.2023 o 18:56, Sowa napisał:

A hodowla Czarne Wilki? Może porozumcie się z nimi.

Dzwoniłam, niestety też mają swoje owczarki, które z różnych powodów życiowych wracają do nich i  szukają dla swoich psów dobrych domów.

Jest trochę telefonów z FB ale niekonkretne, decydują się a na drugi dzień się wycofują, bo niedoczytali lub ktoś z rodxiny się  nie zgadza. Nie wiem wogóle po co dzwonią.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.01.2023 o 10:53, Alaskan malamutte napisał:

Zagrodowy, a może Wilcze sioło? Marzena M, specjalizuje się w pomocy i adopcji owczarków. Mam do niej tel. 

Sajgon ma domek.  W międzyczasie kontaktowałam się  z Marzeną, znam ją od czasów Dragona. Bardzo pomogła mi Sowa, dając wskazówki. Nie tylko dla Sajgona, ale także dla "cudaka", który trafił do mnie ze schronu. Dzięki  Sowo!

Sajgon pojechał do rodziny z dwojgiem dzieci  7 i 13 lat, dwoma kotami i domu z ogrodem. Mieli wcześniej wiele lat owczarka, który odszedł i tęsknili za psem. Pracują zdalnie, więc w zasadzie są w domu. Zapoznanie z rodziną i kotami poszło bardzo dobrze. Sajgon wybrał od razu Pana za przewodnika.

Okazuje się,  że FB jest bardzo skuteczny. Jeszcze teraz zgłaszają się  chętni po Sajgona. Przekazuję im kontakt do innego, młodego, staroniemieckiego owczarka, który siedzi właśnie w schronie.

Dziękuję wszystkim ciociom, które wspierały mnie w tej adopcji. Niestety u pierwszej rodziny Sajgona jest już bardzo źle. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...