Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY. Dodane roślinki od Poker! Ekspresowy-kwiatkowy bazarek dla kociaków ze Szczebrzeszyna od DORA1020 do 04.12.22 r. godz. 20.00


AlfaLS

Recommended Posts

  • AlfaLS changed the title to Dzisiaj koniec. Przecena o 50 %. Dodane roślinki od Poker! Ekspresowy-kwiatkowy bazarek dla kociaków ze Szczebrzeszyna od DORA1020 do 04.12.22 r. godz. 20.00
Dnia 4.12.2022 o 11:02, AlfaLS napisał:

Google mówią, że to Mandevilla laxa, powszechnie znana jako chilijski jaśmin :).

O ja, jak to znalazłaś?

Kwiaty są różnego koloru, łodygi niezbyt grube, ale mocne. Zakochałam się niej.

.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo podobna jest też mandevilla sanderi, w Polsce pod nazwą dipaldenia lub sundavilla. Świetna roślina na balkony lub tarasy, rośnie jak na drożdżach i kwitnie do mrozów. Wymaga podpór, bo to pnącze.

U nas na targu i w kwiaciarni można je dostać bez problemu każdej wiosny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2022 o 11:16, Poker napisał:

O ja, jak to znalazłaś?

Kwiaty są różnego koloru, łodygi niezbyt grube, ale mocne. Zakochałam się niej.

.

Kiedyś na FB tłumaczyli jak po fotografii szukać z googlach i odkąd znam ten sposób  to chętnie z niego korzystam.

Dnia 4.12.2022 o 11:29, Isiak napisał:

Bardzo podobna jest też mandevilla sanderi, w Polsce pod nazwą dipaldenia lub sundavilla. Świetna roślina na balkony lub tarasy, rośnie jak na drożdżach i kwitnie do mrozów. Wymaga podpór, bo to pnącze.

U nas na targu i w kwiaciarni można je dostać bez problemu każdej wiosny.

Tego już nie doczytałam :). Skupiłam się na szukaniu nazwy dla Poker ale  rzeczywiście w kwiaciarniach są te roślinki i są dokładnie takie jak piszesz :).

Link to comment
Share on other sites

Pod nazwą sundevilla są sprzedawane przez firmę Plantpol z Zaborza koło Oświęcimia, to niezbyt daleko od nas i ogrodnicy tam zapewne zaopatrują się w sadzonki. Nazwą sundevilla określa się serię odmian i pochodzi ona od nazwiska japońskiego hodowcy. Ale i dipladenia, i sundevilla to jeden gatunek: po łacinie mandevilla. Namieszane z tym nazewnictwem.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2022 o 11:42, Poker napisał:

Nigdy u nas nie widziałam,ale poszukam . We Włoszech rosła w ogromnych donicach jako zwisająca.

Zdradź ten sposób.

Na komórce w googlach masz miejsce gdzie wpisujesz adres albo to co chcesz wyszukać. Masz tam też miniaturkę aparatu fotograficznego. Jak klikniesz na tą miniaturkę to Ci wskakuje obiektyw google. Klikasz na niego. Pokazujesz telefonowi co Cię interesuje  i naciskasz przycisk migawki jakbyś robiła fotkę a to Ci szuka tego co mu pokazałaś w necie :).

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam :).

 

Podnosimy! Zapraszamy!

Link to comment
Share on other sites

Pięknie dziękujemy wszystkim kupującym!

Jeszcze dziś postaram się zrobić rozliczenie i bardzo poproszę o adresy do wysyłki.

Konto i kwoty do przelewów podam po wysyłkach bo, przyznam szczerze, pierwszy raz będę wysyłała paczki inaczej niż przez Pocztę Polską. Nie mam zielonego pojęcia jak to kosztowo wygląda i w ogóle jak to wygląda. Jednak myślę, że wszystko da się ogarnąć i tak poniedziałek-wtorek wszystkie paczuszki ruszą w świat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...