Jump to content
Dogomania

On , don?


Recommended Posts

ON-owczarek niemiecki
DON-długowłosy owczarek niemiecki,póki co, wersja niehodowlana
we wzorcu rasy długi włos jest wadą dyskwalifikacyjną
Nieuznawana za hodowlaną przez SV(Niemiecki Klub Owczarka Niemieckiego)a co za tym idzie również FCI

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Jofka']Jak dla mnie DON jest piękniejszy i dla mnie wybór jest oczywisty:razz:
Myslę,że juz zasłuzył,aby go docenili:loveu:
DON wydaje się większy,jeszcze bardziej dostojniejszy dzieki włosom. Mój to mega gigant:loveu:[/quote]
Wygląd to nie wszystko:shake: Cechy psychiczne, wady genetyczne, to wszystko się nie liczy?
Dlatego wybrałam Onka...

Link to comment
Share on other sites

Oj liczy sie liczy i to przede wszystkim,wcześniej miałam 3 ONKi i z tego 2 chore na dysplazję.To nie jest powiedziane.A poza tym DONki są jeszcze niby kundelkami,czyli niby najzdrowsze(ja w to nie wierze).
Stawiam na profilaktyke:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']Jak dla mnie DON jest piękniejszy i dla mnie wybór jest oczywisty:razz:
Myslę,że juz zasłuzył,aby go docenili:loveu:
DON wydaje się większy,jeszcze bardziej dostojniejszy dzieki włosom. Mój to mega gigant:loveu:[/quote]



To wejdź w galerie mojego on ma 4 miesiące a wygląda jak jego koledzy co maja 6 miesięcy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jofka']Oj liczy sie liczy i to przede wszystkim,wcześniej miałam 3 ONKi i z tego 2 chore na dysplazję.To nie jest powiedziane.A poza tym DONki są jeszcze niby kundelkami,czyli niby najzdrowsze(ja w to nie wierze).
Stawiam na profilaktyke:lol:[/quote]
No cóż czasami nawet psy z najlepszej hodowli mają dysplazję.. Ale przynajmniej u Onków kilka hodowli jest zrzeszonych w SV i tam robi się HD, ED, próby pracy, IPO... A u donków? Naprawdę rzadko kiedy widzę, żeby jakiś donek miał ED lub IPO 3.
Jeśli masz psa z porządnej hodowli, po przebadanych rodzicach i odpowiednio się opiekujesz onkiem, to ryzyko dysplazji jest niewielkie. A co masz powiedzieć o donach, które powiedzmy sobie szczerze, są hodowane ze względu na ich wygląd(jesli nie to po co im długi włos?), rzadko kiedy rodzice są przebadani, to jaką masz gwarancję, że pies nie będzie miał dysplazji?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...