Jump to content
Dogomania

~ ZAMYKAMY WĄTEK. Ares - strachulec w schronisku.


malagos

Recommended Posts

Od 3 tyg w gminnym kojcu siedzi pies - tak zwyczajny do bólu, i taki wystraszony...Nie ma szans na adopcję, bo cofa się przed ręką, absolutnie nie zna smyczy, nie jest młodzikiem. Serce walczyło z rozumem, i niestety....serce wygrało 😞 Znów to przekonanie, że jak ja nie pomogę, to nikt nie pomoże...

Obiecuję sobie, ze to ostatni raz, że nie mam już siły, że za stara jestem na szarpanie się z dużym psem, a ceny karmy wariują, a ja mam małą emeryturę...

Nie miał nawet imienia, tylko starą miskę w gminnym kojcu. Próbowaliśmy z Tomkiem wyprowadzić go z kojca, by zrobić zdjęcia. Panika totalna, próba zrzucenia obroży, zapieranie się łapami przed ponownym wprowadzeniem do boksu. 

Nie ma szans na pracę z psem, dobrze chociaż, że  pan Krzysio daje jedzenie i zmienia wodę.

Tak więc Ares od wtorku, 22 listopada, jest w naszym kojcu. To dość duży pies, szczuplutki, taki "szakalowaty" - duże uszy, śliczne oczy, piękny chód. 

Do moich suczek przyjazny, wyraźnie się ożywia, jak podchodzą do kojca. Na człowieka nie reaguje, choć do Tomka i wyciągniętej ręki podchodzi. Nie umie brać z ręki, aż  ugryzł, jak podał smaczek, tak łapczywie go wziął. Podchodzi w przysiadzie, z ogonem na brzuchu, ale absolutnie bez agresji.

20221105_091803.jpg

20221105_091846.jpg

20221116_091227.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Rozliczenie:

Wpływy:

100 zł w spadku po Teri 🙂

p. Arek z fb 8,88 euro 🙂

Konfirm31 50 zł

Poker 30 zł

Aldrumka 40 zł

limonka80 40 zł

Mari23 30 zł

Nesiowata 20 zł

Figunia 100 zł

Mazowszanka z bazarku 100 zł

Nadziejka z bazarku 57 zł + 42,50 zł 

Agat21 20 zł 

Razem - 529,50 zł! 

oraz: puszki - Lukullus i Zooplus-Classic, razem 30 kg od Ludwy!

12 puszek Prize pet food po 850 g od Hani z fb

13 puszek Doliny Noteci i 2 smaczki od Agnieszki z fb

Wydatki:

137 zł Rinti 12 puszek z ZooArt

20 zł słoma do budy

30 zł  badanie kału

Fitmin 15 kg z nieznanego mi dotąd sklepu Animalio (najtaniej, 149 zł),

smaczki w Zooplusie za 70 zł,

porcje rosołowe (gotuję na nich ryż, makaron, warzywa, i obieram z kości), serca wieprzowe, tańsze mięso. 

Dwie obróżki.

No i ogłoszenia!... Wyróżniam na olx kolejny raz Aresa, to 25 zł bez kilku gr, wyróżniam Znaczka i Fafika.

Puszki jeszcze mam, uzupełniam nimi ten gotowany ryżowy "wkład", ekonomiczniej wychodzi. Ale i wożę kojcowym (przy każdej wizycie miseczka), teraz Misia - Molly. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Małgoś, widziałam, że napisałaś o psiaku na wątku u Mazowszanki, nie odezwałam się na razie, bo nie miałam nic na ten moment do zaproponowania, ale w przyszłym tygodniu podeślę grosik, żeby odciążyć Cię z karmą dla niego. Jakbym się zagapiła szturchnij mnie smskiem czy coś.

Psisko śliczne i oczywiście nauczone lęku przed człowiekiem - nihil novi sub sole di Polonia! 😑

Ale u Was na pewno wyjdzie na ludzi 😘

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem zaskoczona i ogromne dziękuję za tyle pomocy! Kurier przyniósł puszki - Lukullus i Zooplus-Classic, razem 30 kg od Ludwy!

Mam też tyyyle wpłat!

Konfirm31 50 zł

Poker 30 zł

Aldrumka 40 zł

limonka80 40 zł

Mari23 30 zł

Nesiowata 20 zł

Figunia 100 zł

Razem - 310 zł!

OGROMNE DZIĘKI! Ares już nie zazna głodu!

Link to comment
Share on other sites

Co słychać? A już są postępy - jak podchodzę do kojca to jest wyraźna radośc 🙂 ogonek, podchodzenie do siatki, daje się pogłaskać po pysiu. Na razie w kojcu sam na sam z człowiekiem jeszcze niepewnośc, jeszcze się cofa. 

W nocy poszczekuje i trochę wyje (sąsiadka mówiła...)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2022 o 08:32, mari23 napisał:

Super, że szybko robi postępy, jest szansa, że wkrótce będzie to adopcyjny przytulasek 😉 

Zrobię co się da 🙂

Ale niestety Ares jest w grupie najmniej adopcyjnych psiaków: czarny, duży, nie szczeniak. Choć w mojej "karierze" nie takie cudaki znajdowały domy 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2022 o 09:16, malagos napisał:

Zrobię co się da 🙂

Ale niestety Ares jest w grupie najmniej adopcyjnych psiaków: czarny, duży, nie szczeniak. Choć w mojej "karierze" nie takie cudaki znajdowały domy 🙂

I tego się trzymajmy. Ludzkie gusty są niezbadane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...