Jump to content
Dogomania

agresja czy nie???????????


Recommended Posts

heh to znowu ja chce was sie poradzić mianowicie w takiej sprawie:

Moja sunia staffika często rzuca kiedy mnie widzi rzuca się na mnie jak szalona i na początku skacze a później gryzie mnie za noge i spodnie.CZy to taka zabawa dla niej czy agresja???????????JAk myslicie .Jak skończy już gryźć to merda ogonkiem hehe.Oczywiscie ja jej się nie daje gryźć.

No więc czy z tego wyrośnie o to jest pytanie??????

Link to comment
Share on other sites

Próby dominacji,pies przez zabawę sprawdza na ile mu pozwalasz,to w przypadku stafiików bardzo ważne,gryzie ci spodnie bo cię prowokuje,potem macha ogonem,bo się obawia co jej zrobisz,trzeba oduczyć skakania na właściciela,najpierw ustaw hierarchię w domu,zacznij ignorować jak na ciebie skacze,przy próbie skakania odwróć się tyłem i wyprostowany na moment znieruchomnij,jest to sygnał dla psa,że to co robi ci się nie podoba,hierarchia,nie pozwól jej siadać na kanapę,ani na fotele i to respektuj,pies musi wiedzieć kto tu rządzi,usiąć czasem na jej legowisku,najlepiej idż do behawiorysty,pamiętaj złe wychowanie psa,grozi pogryzieniem w przyszłości

Link to comment
Share on other sites

Próby dominacji,pies przez zabawę sprawdza na ile mu pozwalasz,to w przypadku stafiików bardzo ważne,gryzie ci spodnie bo cię prowokuje,potem macha ogonem,bo się obawia co jej zrobisz,trzeba oduczyć skakania na właściciela,najpierw ustaw hierarchię w domu,zacznij ignorować jak na ciebie skacze,przy próbie skakania odwróć się tyłem i wyprostowany na moment znieruchomnij,jest to sygnał dla psa,że to co robi ci się nie podoba,hierarchia,nie pozwól jej siadać na kanapę,ani na fotele i to respektuj,pies musi wiedzieć kto tu rządzi,usiąć czasem na jej legowisku,najlepiej idż do behawiorysty,pamiętaj złe wychowanie psa,grozi pogryzieniem w przyszłości

Chryste, Johny, czegoś Ty się naczytał? :o :o :o

przecie to staffik i on inaczej nie umie!!!!!!

Oczywiście nie można sobie pozwolić wejść na głowę, ale żeby od razu tak rygorystycznie???

To, że pies zabawowo "napada" człowieka w pewnym wieku jest normalne... Pewnie, że trzeba psu wytłumaczyć, że niekoniecznie lubimy, jak nas podgryza i że to raczej MY wybieramy czas zabawy, a nie dostosowujemy sie do psich zachcianek, ale spokojnie, bez histerii, z czasem delikatna perswazja doprowadzi do ustalenia stałych zasad.

Ale to z czasem!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_dingo_']Staffior9, tak się wita młody staffik.
One jak są młode to mają źle w głowach, a jak są już starsze - to tym bardziej ... 8)
[/quote]

Moja Ayka ma rok, a jak mnie wita to potrafi podskoczyć tak wysoko, że aż daje mi buzi, wywijając przy okazji saldo w powietrzu. Istny kangur... A moje uwagi pt. "nie skacz" zupełnie ignoruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']Moja Ayka ma rok, a jak mnie wita to potrafi podskoczyć tak wysoko, że aż daje mi buzi, wywijając przy okazji saldo w powietrzu. Istny kangur... A moje uwagi pt. "nie skacz" zupełnie ignoruje.[/quote]

Może staffiki nieźle skaczą, ale słuch chyba mają nienajlepszy... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...