Jump to content
Dogomania

pies a rodzice


AgguSs

Recommended Posts

czesc.. mam okazje na psa.. bo moja kuzynka chce komuś oddać, ponieważ nie ma warunków i pies sie męczy.. a ona w blokach mieszka (ja w domu)

co prawda mamy juz owaczarka niemieckiego a to jest sznaucer miniaturka, ale ja zawsze chciałam miec swojego psa... raz juz nawet uprosiłam tate ale później mu sie cos odwidziało... ;/ a teraz jest okazja.. i nic nie kosztuje...

wystarczy zeby pies był szczęśliwy...

miałam juz świnke morską (tzn ona była mojego brata ale on sie nią nie zajmował tylko ja.. była u mnie w pokoju i ja wszystko robiłam) tate troche to wkurzało ze ona biegała po pokoju (ale była szczęśliwa) a co dopiero jak by pies był w domu.. ale on jest wychowany... a mi bardzo zalezy ;(

rok temu chodziłam na spacery z psem mojej cioci (a był kilometr ode mnie. to nie daleko ale jednak szłam a tak to bym w domu miała) i go nauczyłam różnych rzeczy i wgl...

co mam zrobić jak przekonac... mama by sie raczej zrodziła. ale tata ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgguSs']on jest nie przyzwyczajony po prostu... jak się mu przypina smycz to się nie chce ruszyć z miejsca.. i nie bardzo lubi obroże . on w dzień jest w kojcu a w nocy biega po podwórku[/QUOTE]Na miejscu rodziców w życiu bym nie pozwoliła dziecku na drugiego psa skoro kompletnie nie zajmuje sie tym który jest juz w domu. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

AgguuSs-przykro napisac,ale Twoj Tata ma racje ,ze nie chce drugiego psa.Wpierw badz odpowiedzialna za jednego psa,poswiec mu czas na zabawe,nauke,naucz go na smyczy chodzic.Przeciez niemiecki owczarek stworzony jest do tzw pracy,zajecia.Gdy juz bedziesz miala dobrze wychowanego psa,moze zamiszkac z wami drugi pies.Wtedy owaczarek bedzie szczesliwy bo bedzie mial kumpla do zabaw i towarzysza na spacerach.Nie zapomnij pobyt w ogrodzie psa to za malo .Pies potrzebuje spacerow,musi poznawac ciagle nowe zapachy i spotykac inne psy.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]a ja myślę że owczarek był kupiony właśnie po to by stróżować i biegać tylko i wyłącznie po podwórku(oczywiście jestem przeciwna)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Napisz może nam ile masz lat i po co Ci właściwie 2 pies? Czy tylko po to, żeby z nim spacerować? Jak chcesz mu poświęcać czas? W jaki sposób go uczyć?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Moim zdaniem nie jest to przeszkoda, żeby się nim zaopiekować, zająć, nauczyć czegoś nowego ;)[/quote]

jak najbardziej się zgadzam jak ktoś ma takie podejście jak Ty cz ja!!!!

Ale nie wiemy co na to tato:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariss'][COLOR=black][FONT=Verdana]a ja myślę że owczarek był kupiony właśnie po to by stróżować i biegać tylko i wyłącznie po podwórku(oczywiście jestem przeciwna)[/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]

Moim zdaniem nie jest to przeszkoda, żeby się nim zaopiekować, zająć, nauczyć czegoś nowego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgguSs']po pierwsze pies nie jest w domu... pisałam to juz. a po drugie ja sie nim zajmuje[/quote]

Jak się nim zajmujesz? Co to znaczy? I co za różnica, czy jest w domu czy nie? Obrożę na szyję, niech się z nią oswoi, nauka chodzenia na smyczy najpierw na posesji, a potem poza nią na krótkie spacery, a potem coraz dłuższe i dłuższe. Każdy krok na smyczy nagradzany smakołykiem, najlepiej całą porcję jedzenia na dany dzień wykarmiać podczas takiej nauki. Zabawa w aportowanie/szukanie schowanej zabawki na posesji, a potem przenoszenie tego w teren, kiedy będziecie na spacerach. Najpierw zajmij się [B]dobrze[/B] jednym psem, a potem chciej drugiego.

I nie rozumiem. Czyli jeden pies ma siedzieć w kojcu, mieć mały kontakt z ludźmi i tylko biegać w nocy samotnie, co dla psa jest średnio atrakcyjne, a drugi mieć luksusy i spacerki? :roll:

Link to comment
Share on other sites

To ,ze psiak nie jest w domu ,nie swiadczy ,zeby nim sie nie zajmowac.
kazdy pies potrzebuje zajecia i kontaktu z opiekunem,Nie rozumiem ,ze jeden ma byc na dworze ,a drugi w domu:shake:
Moja mama ma trzy psy ,owczarka i papilona i jeszcze 40 cm mix, ale psy sa w domu.

Link to comment
Share on other sites

AgguSs-Nie rozumiem twojego problemu. Czemu pies w dzień siedzi w jakimś kojcu? Niech sobie pobiega, wtedy możesz założyć mu obroże i niech sie przyzwyczaja. Przecież dla niego nie ma żadnej radości z biegania samemu po ciemku w nocy. Nie wiem czy wiesz ale pies, który ma mały kontakt z ludźmi dziczeje. Ale to w końcu twoja sprawa, zrobisz co uważasz.

Link to comment
Share on other sites

Otwarta brama??????:crazyeye:to co ma zaginac,albo samochod przejechac??Nie po to mamy psa ,zeby sobie latal :shake:Czy pies jest kastrowany?Jezeli nie to ile suczek w cieczce pokryje jak sobie tak polata?Pies powinien chodzic na spacery ,a nie ma sobie po okolicy latac.Poza tym o ile to psiak socjalny dlaczego musi siedziec w kojcu,a nie byc glaskany przez odwiedzajacych?

Ps Prosze mnie napisac w jakim wieku jestes?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgguSs']przeciez napisałam wyraźnie ze w dzien jest brama otwarta a pies w ten czas siedzi w kojcu . ! a biega w nocy jak jest pozamykane....[/quote]

No to tłumacz, JAK on ma kontakt z ludźmi, skoro w dzień siedzi w kojcu, a biega w nocy? Co to za kontakt? Mówisz mu "hej piesku" przez kraty? Albo bawisz się z nim w nocy?

To w dzień bierz go na spacery na smyczy POZA bramę. Baw się z nim. Szkol go. To jest KONTAKT. Dawanie żarcia i głaskanie nie zastępuje psu kontaktu z opiekunem polegającym na wykonywaniu konkretnych zadań (szkolenie, spacer, zabawa np. w aportowanie). Chciałabym też zobaczyć jak on "biega" w nocy. Pewnie drze się na wszystko, co się rusza za bramą, a tak to leży i obserwuje, bo co ma robić... Sam ze sobą się nie pobawi.

Przecież może być w kojcu i na podwórku, a przy okazji mieć trochę rozrywki, czyli spacery czy zabawę. A co będzie jak weźmiesz tego drugiego psa i się nie polubią? Pogryzą? To który wyleci pierwszy, bo nie wierzę, że zainwestujecie w behawiorystę, żeby psie problemy rozwiązać, skoro pierwszego psa nawet nie nauczyliście chodzić na smyczy...

Wybacz za ostre słowa, ale naprawdę nie rozumiem. Zajmij się pierwszym psem - jak już będzie niebojaźliwy, wyszkolony, chętny do kontrolowanej zabawy i znośny na spacerach, to pomyśl o drugim.

Link to comment
Share on other sites

Nie naskakujcie tak na nia.
Moze nie do konca dobrze robi ale gdy pies przez kilka lat jest przyzwyczajony ze w nocy jest wypuszczany a w dzien bezpiecznie siedzi w kojcu psa nie da sie tak szybko nauczyc czegos wiem to trzeba duzo czasu i jeszcze wiecej cierpliwosci.Jesli jest to pies srozujacy to nie da sie tak hop siu wyszkolic go na przytulanke.A tak wogole widac ze nie chce psa na tzw 5 min skoro chodzila do cioci zeby jej psa wyprowadzac dosc daleko.
Co do tych przekonań....powiedz ze bedziesz sie psem zajmowac,popraw sie w nauce,nie pyskuj rodzicom,pomagaj wicej w domu,albo ciagle mow ze teraz mi sie nudzi a jakbym miala psa to by bylo cos tam utp.Zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

paulinka12344 - nadal nie rozumiem, po co brać drugiego psa, skoro jest już jeden i wymaga pracy. Oczywiście, że nie da się tak szybko zmienić psa "dziamający na wszystko histeryk" na "opanowany towarzysz spacerów", ale na miłość boską, po co tu drugi pies? Żeby się pogryzły albo nienawidziły, bo tamten będzie widział "intruza" tylko poprzez kraty? Lepiej najpierw wyszkolić pierwszego, żeby mieć pewność, że nie będzie żadnych kłopotów, gdy przyjdzie drugi.

Link to comment
Share on other sites

palinka-nie znam ras psow typowo strozujacych ,sa owczarki niemieckie co leza tylko na kanapie,ale np.mam sznaucerke miniature ,a moja mama ma papilona .te nasze psy wrzeszcza jak ktos jest za drzwiami, a nie sa ponoc strozujacymi.Sa psy ktore lubia pieszczoty ,nie zalezy to od rasy,ale kazgy pies potrzebuje kontaktu z czlowiekiem spacerow,nagrod ,granic,dobrego wychowania.
Najlepszym strozem ogrodow sa gesi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...