Jump to content
Dogomania

***** Dogopsy. Można pisać o wszystkim *** Wątek dyskusyjny na różne tematy związane z PwP


rozi

Recommended Posts

 

Post edytowałam, bo zmieniłam zdanie. Nie mam prawa?

Na bazarkach ja np. kupuję coś zamiast w sklepie.  I sądzę, że wiele osób tak robi. Czy pomagając psom nie mamy już własnych potrzeb?

A poza tym to już gruba przesada, żeby się tłumaczyć z zakupów na barakach.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 16:43, Poker napisał:

 

Post edytowałam, bo zmieniłam zdanie. Nie mam prawa?

Na bazarkach ja np. kupuję coś zamiast w sklepie.  I sądzę, że wiele osób tak robi. Czy pomagając psom nie mamy już własnych potrzeb?

A poza tym to już gruba przesada, żeby się tłumaczyć z zakupów na barakach.

Prawo masz 🙂 ale nie jest to w dobrym stylu.
Należy to rozwiązać inaczej.

 

Dnia 6.11.2022 o 17:21, rozi napisał:

W bazarkach chodziło mi o cegiełki głównie. Masz pieniądze wolne, to dołóż do swojego psa, zamiast ciągnąć na niego to samo 10zł od kogoś, kto ostatnią kasę wyciąga żeby ci pomóc.

Nie zrozumiemy się chyba.

Ja się chyba z Wami rozumiem 🙂
Jeżeli chodzi o fanty to zgadzam się z Poker, a jeżeli chodzi o cegiełki to z Tobą 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 17:26, jola&tina napisał:

Prawo masz 🙂 ale nie jest to w dobrym stylu.
Należy to rozwiązać inaczej.

 

Ja się chyba z Wami rozumiem 🙂
Jeżeli chodzi o fanty to zgadzam się z Poker, a jeżeli chodzi o cegiełki to z Tobą 🙂

Dlatego ja unikam cegiełek.Jak ktoś mi ufa sam pisze, że wpłaca.

Link to comment
Share on other sites

Rozpętały się różne dyskusje na różne tematy.Praktycznie po co?

Jestem bdt,z powodzeniem mogłabym być płatnym (emerytura, świetne warunki lokalowe).

Płatnych nie potępiam,wszystko zależy od tego kto w jakiej sytuacji życiowej jest.

Chcemy pomagać to pomagajmy .Zawsze trzeba brać pod uwagę,że pozyskiwanie środków na przygarnięte może się skończyć.

Mam tyle tymczasowych, że gdybym sobie i swojej rodzinie musiała wielu podstawowych rzeczy odmówić to głodować nie będą.Nie byłoby wesoło....

Prosta rada-ocen na ile Cię stać w sytuacji krytycznej.

Co będzie jak zabraknie pomocy,co dasz tym kotom/psom jeść?

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 17:21, rozi napisał:

W bazarkach chodziło mi o cegiełki głównie. Masz pieniądze wolne, to dołóż do swojego psa, zamiast ciągnąć na niego to samo 10zł od kogoś, kto ostatnią kasę wysupła żeby ci pomóc.

Nie zrozumiemy się chyba.

Dlaczego wyciągać? Nikt nikogo nie zmusza. 

Czym się różnią Twoje wirtualne bazarki, skądinąd bardzo pomysłowe i dowcipne, od cegiełek?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 18:14, Poker napisał:

Dlaczego wyciągać? Nikt nikogo nie zmusza. 

Czym się różnią Twoje wirtualne bazarki, skądinąd bardzo pomysłowe i dowcipne, od cegiełek?

widzę różnicę. I nie tylko o bazarki rozi chodzi.

Są np bazarki cegiełkowe, które wyglądają jak skarbonka. Wrzucasz cegiełki i wychodzisz. Mam wrażenie, że wygląda to jak kwesta bezdomnego pod dworcem. To samo jest w sumie z pomagam.pl i innymi zbiórkami.

Są też bazarki tematyczne: imienny, transportowy jakieś inne. I takie bazarki obieram jak widowisko, mini stand up. Tu chętnie się wchodzi, jest ciekawie a przy okazji wrzuca się grosik.One wymagają więcej energii i zaangażowania przez prowadzącego. Jest takim wodzirejem.

 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 18:14, Poker napisał:

Dlaczego wyciągać? Nikt nikogo nie zmusza. 

Czym się różnią Twoje wirtualne bazarki, skądinąd bardzo pomysłowe i dowcipne, od cegiełek?

 

Dnia 6.11.2022 o 20:11, uxmal napisał:

widzę różnicę. I nie tylko o bazarki rozi chodzi.

Są np bazarki cegiełkowe, które wyglądają jak skarbonka. Wrzucasz cegiełki i wychodzisz. Mam wrażenie, że wygląda to jak kwesta bezdomnego pod dworcem. To samo jest w sumie z pomagam.pl i innymi zbiórkami.

Są też bazarki tematyczne: imienny, transportowy jakieś inne. I takie bazarki obieram jak widowisko, mini stand up. Tu chętnie się wchodzi, jest ciekawie a przy okazji wrzuca się grosik.One wymagają więcej energii i zaangażowania przez prowadzącego. Jest takim wodzirejem.

 

Uxmal, bardzo dobrze wyjaśniła, na czym polega różnica.
Być "wodzirejem" na takim bazarku to jest sztuka!!
Pamiętam wiele takich bazarków na dogo i ich autorów/gospodarzy też pamiętam 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 16:43, Poker napisał:

Na bazarkach ja np. kupuję coś zamiast w sklepie.  I sądzę, że wiele osób tak robi. Czy pomagając psom nie mamy już własnych potrzeb?

A poza tym to już gruba przesada, żeby się tłumaczyć z zakupów na barakach.

Ja tez robię podobnie. Kilka lat nie wchodziłam na wątki psów, ale i tak kupowałam na bazarkach na dogo i miau. Sa rzeczy jak np. ciuchy, kosmetyki, artykuly szkolne, które kupować muszę sobie i dziewczynom, a moge jednocześnie pomóc zwierzakom. Sama wiem, jaka dużą pomocą sa środki z bazarków. Na niektórych bazarkach kupuję nawet dla mamy i jej przyjaciółki, bo tez je przekonałam, że lepiej kupić na bazarku, gdzie pieniądze pomagają. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Przypomniało mi się (nie wiem czemu akurat teraz), jak próbowałam walczyć z Kaliszem, bo czułam, że przewalają nasze pieniążki.

Dziewczyna wprawiona w akcjach powiedziała mi daj im w cholerę te pieniądza, nie wnikaj, będzie spokój i wszyscy zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

Czipowanie to dopiero mały krok - jak ktoś nie zaczipuje i wyrzuci na zbity pysk, to i tak nie będzie wiadomo czyj to pies. Aby pies był dobrem szanowanym i cenionym, trzeba by ograniczyć  rozród -  opodatkować wszystkie niewykastrowane/niewysterylizowane psy. Wszystko jedno, czy są własnością emeryta czy pilnują płotu na wsi.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...to, że wejście na cudzy teren z wetem? No niestety zdarzały się przypadki bezpodstawnego odbierania psów. Gdybym nazwała grupę swoich znajomych np "Help" i w statucie zapisałabym ratowanie zwierząt, to nie daje mi prawa do wchodzenia na cudzy teren. Ratownicy z organizacji społecznych poszukujący zaginionych ludzi też nie mają prawa przeszukiwać zabudowań bez zgody właściciela. Zawsze, nawet przy zgodzie, powinien być obecny policjant.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

inspekcje weterynaryjne nie będą odbierać żadnych zwierząt interwencyjnie to raczej bardziej niż pewne ... raz że nigdy nie widzą zaniedbań (albo nie chcą widzieć...) dwa że nie mają do tego ludzi i wątpię że dostaną specjalne etaty do takich działań...

wejście w asyście policji organizacji prozwierzęcych nie jest złe a nadużycia są były i będą to się nigdy nie zmieni 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...