Jump to content
Dogomania

BLANKA MA DOM I CUDNĄ RODZINĘ! KCIUKI NADAL POTRZEBNE! Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .


Recommended Posts

Dnia 19.11.2022 o 13:34, Poker napisał:

A jak poznać po psie , że chce być głaskany?

Blanka daje wyraźnie znać. Jak pisałam, potrafiła się wpychać cala pod dłoń, kładzie łapę na ręce, jak się da, to wchodzi na człowieka.  Tylko jak się rozdokazuje, to się pobudza.

Cieszę się, że wszystko idzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2022 o 15:37, wiolhelm170 napisał:

Przepraszam za dygresje, ale może ktoś wie jak to opanować?

Jaka to sunia. ile ma lat? Można dać więcej zajęcia, męczącego psychicznie, żeby rozładowala emocje (szkolenie w domu - to dobry sposób), albo nauczyć odchodzenia na wskazane miejsce i tam pozostawania, póki właściciel nie podejdzie i nie zaprosi do towarzystwa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2022 o 15:37, wiolhelm170 napisał:

A moja chce być ciągle głaskana i wtedy nas liże.Kazdy ma tego dosyć i nikt już nie chce jej głaskać bo ciągle mało, jak się zacznie głaskać, to potem wskakuje na człowieka i domaga się więcej, więcej .Przepraszam za dygresje, ale może ktoś wie jak to opanować?

Miałam taką namolną, liżącą labradorkę. Wreszcie zaczęliśmy ją głaskać BEZ PRZERWY, mój syn w kółko ją łapał, przytulał, nie puszczał, całował itp. Codziennie w kółko. Długo to trwało, nie przypomnę sobie, ale jakiś miesiąc, zanim miała już kompletnie dość tych czułości i przestała podchodzić po głaskanie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2022 o 17:34, rozi napisał:

Miałam taką namolną, liżącą labradorkę. Wreszcie zaczęliśmy ją głaskać BEZ PRZERWY, mój syn w kółko ją łapał, przytulał, nie puszczał, całował itp. Codziennie w kółko. Długo to trwało, nie przypomnę sobie, ale jakiś miesiąc, zanim miała już kompletnie dość tych czułości i przestała podchodzić po głaskanie.

Zabiliście jej czułość. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2022 o 20:08, Alaskan malamutte napisał:

Blanka dostała 90zł od pań A (spoza dogo) z całego serca dziękujemy!!Zobacz obraz źródłowy

Kochany skarbniczku, przelewam na konto Blanki 110zł (90 zł od pań A plus 20zł od p. Moniki)

Baaardzo mnie to cieszy 🙂 Kaska dotrze pewnie w poniedziałek i od razu dam znać. Bardzo zbieramy na opłacenie transportu. O resztę będziemy się martwić później. Tykle dobrych ludzi wokół, jakoś musimy dać radę

Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna za Waszą pomoc, każdą złotówkę, każde dobre słowo nie tylko tu na wątku. Również w rozmowach. To bardzo dużo dla nas znaczy❤️

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.11.2022 o 18:36, Poker napisał:

Braszka może jest zazdrosna o swoją młoda pańcię i w taki sposób chce zwrócić uwagę na siebie. 

Jak reaguje na słowo " koniec" albo " dość" ? Moje rozumieją i idą na swoje miejsce.

Sowo, Braszka to kundelek, lat 6. Reaguje tak również na kota, nie można go pogłaskać, bo też podbiega i trzeba ją.Reaguje na słowa,idź do siebie,ale ma wtedy taki smutny wzrok...

A Blance życzę powodzenia w nowym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2022 o 06:52, wiolhelm170 napisał:

Reaguje na słowa,idź do siebie,ale ma wtedy taki smutny wzrok...

No to można dać jej tam coś pysznego? A i kundelki szkolą się aż miło = w zaprzyjaźnionej organizacji ratowniczej szkolił się pies z azylu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2022 o 12:40, wiolhelm170 napisał:

Nie chce zabierać Blance miejsca, więc ostatni wpis mój.Moja suczka jest bardzo mądra i dostaje wtedy smaczki ale wydaje mi się że ona teraz widzi w tym sposób żeby dostać je. 

Nie zabierasz miejsca, zapraszamy serdecznie do rozmów 🙂

 

Jest oczywiście za wcześnie, żeby stawiać jakąkolwiek diagnozę, dlatego możemy przekazać tylko pierwsze wrażenie na gorąco z pobytu Blanki w nowym miejscu.

Blanka zachowuje się bez zarzutu przebywając w domu z kilkoma różnej wielkości psami. Do Pani Violi nie startuje. Reaguje jedynie na dotyk w okolicach uszu. Prawdopodobnie te uszy ja bolą, a może bolały i jest wyczulona na ich ruszanie. Pani Viola nie chce na razie wypowiadać się, obserwuje sunię, sprawdza w różnych sytuacjach, ale jej zdaniem Blanka czuje dyskomfort, jest niepewna, bo za dużo ostatnio miała zmian.

Nie naciskamy, czekamy. Nie nastawiamy się na nic, powierzyłyśmy Blankę w jej ręce z pełnym zaufaniem, że wspólnie znajdziemy jej najlepszy dla niej dom. Nie dziś, nie jutro, może nawet nie za miesiąc, ale znajdziemy.

Zostańcie z nami i z Blanką. Coś nam podpowiada, że Blanka nas jeszcze pozytywnie zaskoczy 🙂

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Opłaciłyśmy transport Blanki do hotelu. W tej chwili Blanka jest na dużym minusie, ale z nadzieją patrzymy na bazarek z losami.  Wiemy też, że agat21 ze sprzedaży przetworów Mazowszanki wpłaciła Blance 60 zł, Alaskan zdobyła 90 zł poza dogo, więc staramy się nie panikować. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.11.2022 o 13:30, Ewa Marta napisał:

Nie zabierasz miejsca, zapraszamy serdecznie do rozmów 🙂

 

Jest oczywiście za wcześnie, żeby stawiać jakąkolwiek diagnozę, dlatego możemy przekazać tylko pierwsze wrażenie na gorąco z pobytu Blanki w nowym miejscu.

Blanka zachowuje się bez zarzutu przebywając w domu z kilkoma różnej wielkości psami. Do Pani Violi nie startuje. Reaguje jedynie na dotyk w okolicach uszu. Prawdopodobnie te uszy ja bolą, a może bolały i jest wyczulona na ich ruszanie. Pani Viola nie chce na razie wypowiadać się, obserwuje sunię, sprawdza w różnych sytuacjach.

Nie naciskamy, czekamy. Nie nastawiamy się na nic, powierzyłyśmy Blankę w jej ręce z pełnym zaufaniem, że wspólnie znajdziemy jej najlepszy dla niej dom. Nie dziś, nie jutro, może nawet nie za miesiąc, ale znajdziemy.

Zostańcie z nami i z Blanką. Coś nam podpowiada, że Blanka nas jeszcze pozytywnie zaskoczy 🙂

 

Blanka na pewno jest mądrym i wrażliwym psem. Już samo to, jak wchodzi w nowe sytuacje pokazuje jej mądrość. Potrzebuje chyba odpowiedniej uwagi ze strony człowieka i wtedy wszystko jest super. Trzymam kciuki, żeby znalazła swojego człowieka, i chyba wcale nie musi to być jakiś extra ekspert. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...