Jump to content
Dogomania

BLANKA MA DOM I CUDNĄ RODZINĘ! KCIUKI NADAL POTRZEBNE! Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .


Recommended Posts

Dziewczyny, wiem doskonale co przeżywacie. 

Stałej na razie nie zadeklaruję, bo nie dam już rady, szczegółów nie będę opisywać, nie o to chodzi i nie chciałybyście pewnie wiedzieć. Sprzedaję znajomym właśnie wspaniałe przetwory, które dostałam od kochanej Mazowszanki, żeby zasilić moje psiaki, część pieniędzy przeleję na Blankę. Za kilka dni będę wiedzieć ile uda mi się sprzedać i ile kasy uzbieram, to podzielę to jakoś. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 19:34, Alaskan malamutte napisał:

Tysiu, dziękuję za podpowiedź ❤️

Zadzwoniłam. Koszt pobytu dla bezdomniaka pod opieką Fundacji to 900zł przez pierwsze trzy miesiące, kolejne po 800 plus karma.

Hotelik jest domowy. W pokojach boksy i klatki kenelowe. 

Pet House Domowy Hotel dla Zwierząt | Jastrzebie Zdroj | Facebook

Pani pomaga w adopcjach, wystawia opinię. 

Z jej doświadczenia czarne "spaniele" są łatwiejsze w obsłudze. Pani ma sprawdzić, czy byłoby miejsce jeszcze w tym roku. Oddzwoni ok 21

 

Byłam tam osobiście z 3 lata temu jakoś. Pani na żywo mi się bardzo spodobała. Widziałam warunki i psiaki, jakie akurat miała pod opieką (a ma ich niedużo). Na mnie wywarła wtedy bardzo dobre wrażenie, warunki przemyślane wg mnie.

Trzymam kciuki.

 

Jeszcze w Poznaniu jest Fundacja OdNowa trenerki Małgo Bekas (prowadzi też profil w Social mediach @Mam psa i co teraz). To psia szkoła i hotel.  Też znam, głównie z webinarów. Psiaki, które mają pod opieką własnej fundacji to psy problemowe. Wspolpracują z Fundacją OhBelgON (ratując owczarki belgijskie) oraz Fundacją Tymczasem u Magdy. Możecie zapytać o cenę, miejsce, a ,może przejmą Blankę?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 20:46, Jo37 napisał:

Zapiszcie ode mnie 20,00 zł stałej na 6 miesięcy od grudnia.

Bardzo Ci serdecznie dziękujemy!!! zaraz wyślę nr konta

Dnia 15.11.2022 o 21:01, agat21 napisał:

Dziewczyny, wiem doskonale co przeżywacie. 

Stałej na razie nie zadeklaruję, bo nie dam już rady, szczegółów nie będę opisywać, nie o to chodzi i nie chciałybyście pewnie wiedzieć. Sprzedaję znajomym właśnie wspaniałe przetwory, które dostałam od kochanej Mazowszanki, żeby zasilić moje psiaki, część pieniędzy przeleję na Blankę. Za kilka dni będę wiedzieć ile uda mi się sprzedać i ile kasy uzbieram, to podzielę to jakoś. 

Dziękujemy z całego serca Agatko!

Dnia 15.11.2022 o 21:04, elficzkowa napisał:

Poproszę o numer konta. Wpłacę jednorazowo 30 zł.

Bardzo pięknie dziękujemy, zaraz wyślę numer konta 🙂

 

Chyba zasnę dzisiaj spokojnie, bo widać światełko w tunelu dla Blanki...

 

Link to comment
Share on other sites

Nie widziałam zachowania suczki na żywo więc to takie gdybanie, ale zastanawiam się, czy ta agresja nie jest jednak wynikiem niepewności/strachu. Wiele lat temu moja rodzina adoptowała ze schroniska maleńką, starutką pekinkę Mrówkę. W schronisku miała ksywę „Babcia Pitbul”, bo rzucała się z zębami na wszystkie psy dookoła. Po przywiezieniu do domu przez jakiś czas każde przejście obok jej posłanka (czy to człowieka, psa czy kota) powodowało, że wyskakiwała z jazgotem i wyszczerzonym zębami żeby odgonić intruza. Doprowadziła do tego, że wielokrotnie większe od niej rezydentki bały się jej jak ognia. Potrafiła też ni stąd ni z owąd wyskoczyć z zębami podczas zabiegów pielęgnacyjnych czy głaskania, choć początkowo wydawała się zadowolona. Choć miała trzy zęby na krzyż i ważyła jakieś 2kg, ugryzła do krwi dwie osoby. Ale po pewnym czasie (nie pamiętam już teraz niestety ile to trwało), kiedy poczuła się bezpiecznie wszystkie te zachowania zniknęły. Po prostu przestała się bać i nie musiała już atakować na wszelki wypadek. Niektóre zachowania Blanki opisane przez Jagę bardzo przypominają tą naszą staruszkę Mrówkę, dlatego zastanawiam się, czy przyczyna tych zachowań nie jest podobna. 
Trzymam kciuki, żeby w nowym miejscu udało się znaleźć przyczynę i zapanować nad jej problemami.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 23:02, Marysia R. napisał:

Nie widziałam zachowania suczki na żywo więc to takie gdybanie, ale zastanawiam się, czy ta agresja nie jest jednak wynikiem niepewności/strachu. Wiele lat temu moja rodzina adoptowała ze schroniska maleńką, starutką pekinkę Mrówkę. W schronisku miała ksywę „Babcia Pitbul”, bo rzucała się z zębami na wszystkie psy dookoła. Po przywiezieniu do domu przez jakiś czas każde przejście obok jej posłanka (czy to człowieka, psa czy kota) powodowało, że wyskakiwała z jazgotem i wyszczerzonym zębami żeby odgonić intruza. Doprowadziła do tego, że wielokrotnie większe od niej rezydentki bały się jej jak ognia. Potrafiła też ni stąd ni z owąd wyskoczyć z zębami podczas zabiegów pielęgnacyjnych czy głaskania, choć początkowo wydawała się zadowolona. Choć miała trzy zęby na krzyż i ważyła jakieś 2kg, ugryzła do krwi dwie osoby. Ale po pewnym czasie (nie pamiętam już teraz niestety ile to trwało), kiedy poczuła się bezpiecznie wszystkie te zachowania zniknęły. Po prostu przestała się bać i nie musiała już atakować na wszelki wypadek. Niektóre zachowania Blanki opisane przez Jagę bardzo przypominają tą naszą staruszkę Mrówkę, dlatego zastanawiam się, czy przyczyna tych zachowań nie jest podobna. 
Trzymam kciuki, żeby w nowym miejscu udało się znaleźć przyczynę i zapanować nad jej problemami.

Marysiu..tylko Blanka w schronisku była grzeczna..przynajmniej tak mowili pracownicy. Tam w tym boksie są dwie takie dominujące suki...może dlatego nie podskakiwała. 

Przy Andżeli też potulna jak baranek. Tak przynajmniej pisała Jagna. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 23:39, Alaskan malamutte napisał:

Marysiu..tylko Blanka w schronisku była grzeczna..przynajmniej tak mowili pracownicy. Tam w tym boksie są dwie takie dominujące suki...może dlatego nie podskakiwała. 

Przy Andżeli też potulna jak baranek. Tak przynajmniej pisała Jagna. 

 

Tak wiem, zastanawiałam się nad tym, ale może po prostu w sytuacji kiedy zagrożenie jest realne i duże (obecność większych, dominujących psów) działa jednak instynkt samozachowawczy i dlatego nie prezentuje tych zachowań - bo nic by dały a mogłyby być dla niej niebezpieczne. 
Ale oczywiście to tylko teoria.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 23:50, Jo37 napisał:

Pokazujcie znajomym mój bazarek z kominami i mitenkami ( link w podpisie). Zrobię jeden komplet po za bazarkiem

i cała kasa pójdzie na konto Blanki.

Bardzo dziękujemy. Zaraz odszukam Twój bazarek.

Dnia 16.11.2022 o 05:47, Tianku napisał:

Poproszę nr konta dorzucę też coś do skarbonki

Bardzo serdecznie dziękujemy, zaraz wyśle numer konta.

Link to comment
Share on other sites

  • Alaskan malamutte changed the title to BŁAGAMY O WSPARCIE FINANSOWE NA HOTEL ZE SZKOLENIOWCEM DLA BLANKI. KAŻDY GROSZ NA WAGĘ ZŁOTA!!Blanka – zabrana ze schroniska, musi opuścić hotel. .

Dogadujemy w tej chwili sprawę podpisania umowy z hotelem przez Fundację. Tylko w takiej sytuacji ta cena pozostanie na poziomie 900 zł plus karma. 

Tola ma zadzwonić do Pani i poprosić o wzór umowy. Trzymajcie kciuki, żeby to wszystko udało się dograć. Bardzo stresujemy się, czy uda się uzbierać taką kasę, ale to jedyna szansa dla Blanki. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2022 o 17:46, elficzkowa napisał:

Od mojej siostry będzie 30 zł stałej dla Blanki. Numer konta już podałam a siostra za chwilę zrobi wpłatę.

Ale super! Jesteśmy Ci bardzo wdzięczne. Siostrze oczywiście też 🙂 Podziękuj jej od nas bardzo mocno 🙂

 

Blanka ostatnie dwa dni była miła. Przy głaskaniu i pobudzaniu powarkiwała i szykowała sie do chapnięcia. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...