Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Dnia 9.11.2022 o 20:39, Monika z Katowic napisał:

Na wniosek mari23 piesek Łatuś otrzymał 250 złotych bezzwrotnej pomocy od Skarpety im. Talcott.

Proszę o przesłanie numeru konta do wpłaty skarbnikowi Skarpety: asikowska

Obrazek5__zpsjcp6pwef.jpg

Bardzo dziękuję za wsparcie ze Skarpety im.Talcott 🌷.

Dnia 8.11.2022 o 19:13, Jo37 napisał:

Podaj proszę na PW konto na które należy wpłacić za serduszko z bazarku.

Wysłałam Asiu :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Łatuś czuje się lepiej :), kroplówki naprawdę dużo dały. Kolejne dni  w lecznicy były dla niego łatwiejsze bo wiedział już że wracam po niego. Wczoraj i dzisiaj siku było dłuższe, ładniejsze - bardziej przejrzyste. Dzisiaj jak weszliśmy do poczekalni to zaraz za nami wszedł duży seter samiec i  Łatek nawet na niego zaburczał. Przytył troszkę, nawodnił się. Napiszę więcej na spokojnie, bo dużo rzeczy u Łatusia się dzieje, leków ma mnóstwo, dostał Tramal wczoraj  i dziś jeszcze coś na wątrobę. Mam całą rozpiskę żeby się nie pogubić. Zamówiłam Łatusiowi jedzonko - puszki i karmę suchą, ponieważ pani wet powiedziała że teraz trzeba żeby psiak jadł skoro ma apetyt, żeby nabrał ciałka i sił. Ma też zalecony delikatny masaż domowy :).

Poza tym Łatuś został wyprany, ładnie pachnie i ładnie wygląda - to już nie ten psiak co tydzień temu :). Śpi sobie teraz w swoim nowym cieplutkim mięciutkim legowisku od Ellig :), położyłam mu podkład ponieważ troszkę mu się siusiu ulewa. Jak sobie pomyślę że teraz takie zimne noce, mokro  na polu i on by tam taki biedny słaby schorowany leżał w tej swojej budzie ... 

A tutaj jeszcze zdjęcia z dzisiaj u weta : " Pańcia mi jakiegoś majtasa dała " 😄- musiałam na podróż założyć mu pampersa bo bałam się że skoro mu cieknie mocz troszkę to może pobrudzić w taksówce i będzie kłopot.

I jeszcze to co Łatuś dostał - podkłady i paka z legowiskiem. Oczywiście moje stforki zazdrosne, że jak to , wszystko dla nowego ?? - moja malutka Tofinka bardzo lubi wszelkie nowe miejsca do leżenia - czy to legowisko, czy kocyk się położy, to ona od razu leci i musi się tam wymościć. Nie udało mi się zrobić dobrej fotki, jak się wpakowała Łatusiowi do łóżka :D.

1001.jpg

1002.jpg

1003.jpg

1004.jpg

prezent legowisko.jpg

prezent podkłady.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Łatek po kroplówkach będzie więcej potrzebował wychodzenia pod krzaczek.Zapamiętałam to jak wet kazał zaraz wyjść na dwór z moim psiakiem po kroplówce w Klinice.W czasie powrotu do domu stawaliśmy dwa razy i naprawdę za każdym razem sporo sikał.

Dobrze,że psiak lepiej się czuje,to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.11.2022 o 07:26, Ellig napisał:

Cudownie jest czytać takie dobre wiadomości. 

Zdjęcia Latulka przepiękne. ❤️❤️❤️❤️❤️

czytam i ryczę.... z radości, wzruszenia... i ogromnej ulgi! 

teraz odważę się napisać to, czego się bałam....że z Łatuśkiem może być, jak z Fenisiem[*] .... tak bardzo się tego bałam....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 10:23, mari23 napisał:

czytam i ryczę.... z radości, wzruszenia... i ogromnej ulgi! 

teraz odważę się napisać to, czego się bałam....że z Łatuśkiem może być, jak z Fenisiem[*] .... tak bardzo się tego bałam....

Tak Marysiu, tez o tym myślałam. ❤️
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo staram się żeby Łatusiowi było u nas jak najlepiej, chociaż przyznam że jak zobaczyłam w jakim stanie jest jak przyjechał to miałam takie przykre wrażenie że on jest między światami .. na szczęście powolutku udaje się poprawiać stan Łatusia, nie tylko taki co ja widzę, jaką zmianę w nim od tych 10 dni , ale też wg wetek i badań widać delikatną poprawę, jesteśmy cały czas w trakcie leczenia, więc na kontroli okaże się jak to będzie wyglądało. Natomiast zaniedbanie i stan po wypadku raczej nie są do całkowitego wyleczenia, chodzi teraz o to, żeby czas który Łatek ma przed sobą był bez bólu, w możliwie jak najlepszym komforcie fizycznym i psychicznym. Łatuś jest cierpliwym poczciwym pacjentem. Głównie odpoczywa, śpi, ożywia się na spacerkach a w domu przy jedzonku 😄 i troszkę przy moich psiakach ale Gucio i Tofinka są grzeczne, nie zaczepiają go, muszę tylko uważać na zazdrość przy karmieniu, no i żeby Gucio przez swoją niezgrabność nie podeptał Łatusia. Bardzo się cieszę, że Łatuś zgromadził tyle dobrych osób wokół siebie 🌷

1101.jpg

1102.jpg

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Po kąpieli i nawodnieniu i dobrym jedzeniu ostatnich dni Łatuś wygląda lepiej, ma już ładniejszą sierść, na pewno teraz lepiej się czuje, choć wychodzi mu ona przy głaskaniu ale musi się pozbyć tej słabej brzydkiej okrywy. Zaraz po kroplówkach zważony przytył  ale myślę że to jest związane raczej z nawodnieniem, bo nadal czuć kosteczki pod skórą :(. Jak go biorę na ręce to zawsze się zastanawiam jak go podnieść, jak trzymać żeby go nie urazić, żeby mu spowodować jak najmniejszy dyskomfort, on nie piszczy, ale nie wiemy jak wygląda tył po wypadku, jak poważny jest uraz. Wszystko okaże się z konsultacją i badaniami u specjalisty ortopedy.

A tutaj jeszcze dwie fotki nocne z wczoraj, nie za wyraźne bo z lampą, ale takie fajne to chciałam Wam pokazać - Łatuś słodziak ❤️ i starsi panowie dwaj :).

1103.jpg

1104.jpg

  • Like 11
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 14:25, Poker napisał:

super starsi panowie dwaj , jeszcze trochę i zaświta u nich maj ...

... i tego nam wszystkim Boże daj! 😉

Dnia 12.11.2022 o 19:37, elik napisał:

Co to za wybrzuszenie ma Łatuś? 

1310620066_atu.jpg.ba023654289b87ec35d525098340ee9b.jpg

to chyba ułożenie ciała i wystająca przy chudości klatka piersiowa, tak mi się wydaje.

Oczka Łatusiowe jakby troszkę weselsze, rześko patrzy i chyba nie zamierza się poddawać ❤️ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Łatuś pozdrawia nocą:). Faktycznie spojrzenie ma żywsze, z nadzieją, ożywia się jak się do niego mówi, i oczywiście na jedzonko :D. Zrobi kilka kroków po mieszkaniu, bezbłędnie trafia do swojego łóżeczka:). Na spacerkach już nie przewraca się, jest w stanie zrobić więcej kroków. Jest ciekawy tego co wokoło. W przyszłym tygodniu mamy kontrolę. 

Na polu noce coraz zimniejsze, cieszę się że udało się zabrać Łatka ze schroniska.  A jeśli chodzi o to zdjęcie co pytała elik, to właśnie ono lepiej pokazuje chudość Łatusia, on to taki worek z kosteczkami, zwłaszcza cały tył 🥺. Mam cichą nadzieję że uda się jeszcze coś zrobić żeby poprawić mu komfort poruszania się.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.11.2022 o 06:33, Aska7 napisał:

On w realu wygladał dużo gorzej niż na zdjęciach. Jeszcze troszkę i może jakiś uśmiech ?

 

Dnia 15.11.2022 o 10:02, agat21 napisał:

Dobre wieści 🙂 Oby tak dalej! Jeszcze Łatuś pohasa wiosną po trawie 😉

I uśmiech, i pohasa ! Inaczej być nie może, jak tyle dobrych serc wspiera staruszka ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie ZEA są wpłaty dla Łatusia: Dominik F. - 201,60zł❤️, Iza R. Pleszew- 20 zł♥️, Daria S. - 15 zł❤️, Beata Sz. Jelenia G. - 50 zł♥️, Grażyna Sz. Lublin- 20 zł❤️, Małgorzata W. Wiśniewo - 20 zł♥️, Danuta S. Bytöw - 50 zł ❤️, Katarzyna S. Bielany Wrocławskie - 200 zł♥️. Wszystkie wpłaty są z  14.11. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...