Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Reniu, na wątrobę podaj Łatkowi Sylimarol. Mam przetestowane chyba wszystkie weterynaryjne leki łącznie z zastrzykami i najlepsze oraz najszybsze efekty były po zwykłym Silimarolu. To czysty ostropest plamisty i  działa lepiej, niż te drogie niby super, hiper środki. Kupiłam ostatnio na allegro po 7 zł za opakowanie. Wystarczy to mniejsze steżenie. Skoro podajesz leki a wyniki nadal są poza normą, to nie zaszkodzi spróbować, to naturalny środek.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.03.2023 o 11:46, Jaaga napisał:

Reniu, na wątrobę podaj Łatkowi Sylimarol. Mam przetestowane chyba wszystkie weterynaryjne leki łącznie z zastrzykami i najlepsze oraz najszybsze efekty były po zwykłym Silimarolu. To czysty ostropest plamisty i  działa lepiej, niż te drogie niby super, hiper środki. Kupiłam ostatnio na allegro po 7 zł za opakowanie. Wystarczy to mniejsze steżenie. Skoro podajesz leki a wyniki nadal są poza normą, to nie zaszkodzi spróbować, to naturalny środek.

A mniejsze stężenie to ile? Może być dla psa 100 mg?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.03.2023 o 11:46, Jaaga napisał:

Reniu, na wątrobę podaj Łatkowi Sylimarol. Mam przetestowane chyba wszystkie weterynaryjne leki łącznie z zastrzykami i najlepsze oraz najszybsze efekty były po zwykłym Silimarolu. To czysty ostropest plamisty i  działa lepiej, niż te drogie niby super, hiper środki. Kupiłam ostatnio na allegro po 7 zł za opakowanie. Wystarczy to mniejsze steżenie. Skoro podajesz leki a wyniki nadal są poza normą, to nie zaszkodzi spróbować, to naturalny środek.

Takie opakowanie  stężenie 100mg to wystarczy jedna tabletka dziennie dla pieska 13kg ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.03.2023 o 12:12, Nesiowata napisał:

A mniejsze stężenie to ile? Może być dla psa 100 mg?

35 mg

Dnia 22.03.2023 o 21:33, Onaa napisał:

Takie opakowanie  stężenie 100mg to wystarczy jedna tabletka dziennie dla pieska 13kg ?

 1 tabl. 35 mg, lub połówka 70 mg. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 16:04, Poker napisał:

Nie powinno się dzielić Sylimarolu. Żadnych tabletek bez rowka nie powinno się dzielić.

a co zrobić jak np. kot nie zje za nic całej? rozdrobnić? to chyba wychodzi na to samo. Podawalam sylimarol i za nic nie dało się wcisnąć całej.

Może pies ma inaczej bo wydaje mi się że łatwiej łyka "zamaskowane" tabletki

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 18:54, rozi napisał:

Bez jaj, o co chodzi?

Czasem lek ma otoczkę taką chroniącą przewód, no trudno, nie będzie ochroniony, przecież to nie kwas solny...

Zawsze rozgniatałam tabletki, jeśli całej nie dało rady podać. Swoje też gryzę.

Nie chodzi o rozdrobnienie, tylko podział.

Substancja czynna może nie być rozłożona w tabletce jednolicie i jeśli podzielisz na dwie dawki może w nich być znacząco różna ilość rzeczywistego leku.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Są tabletki, które muszą dotrzeć w całości do jelit, więc pogryzione nie będą właściwie działać, tzn. gorzej albo w ogóle nie.

Tabletki bez rowka stanowią mieszaninę niejednorodną i np. w jednej połówce może być cały lek, a  w drugiej wypełniacz. I może dojść do przedawkowania albo nie podania leku.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2023 o 22:42, Poker napisał:

Są tabletki, które muszą dotrzeć w całości do jelit, więc pogryzione nie będą właściwie działać, tzn. gorzej albo w ogóle nie.

Tabletki bez rowka stanowią mieszaninę niejednorodną i np. w jednej połówce może być cały lek, a  w drugiej wypełniacz. I może dojść do przedawkowania albo nie podania leku.

Zawsze dzielę Sylimarol i działa, a efekty widac w wynikach badań kontrolnych juz po tygodniu podawania. Mam małe psy, więc nawet najmniejsza tabletka jest za duża, a wypełnienie to przeciez tylko ostropest, a nie np antybiotyk czy psychotrop. Doradziłam, co u mnie skuteczne, ale oczywiście kazdy zrobi, jak uważa. Nawet moja neurolog dzieli kapsułki czy tabletki dojelitowe, bo mówi, ze lepiej zeby cokolwiek się wchłonęło, niz nic nie podać, a na małe pieski nie ma takich dawek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.04.2023 o 19:10, sunnynight napisał:

Dobrze, że się udało. Łatuś to super psiak, dałaś mu taki pozytywny ładunek energii, że na pewno szybko i świetnie się przystosuje. Kiedy jedzie?

W tygodniu po Świętach. Dokładnie jeszcze nie mam ustalonego dnia. Z ciężkim sercem , ale już nic więcej nie jestem w stanie mu dać. Będziemy za nim bardzo tęsknić. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...