Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Dnia 5.02.2023 o 08:54, agat21 napisał:

Pięknie sobie radzi Łatul. Dziarski i sprytny. 😁

Chamskich sąsiadów współczuję. 

Kochany Łatuś wspaniale sobie radzi.

Co do sąsiadów - współczuję, sama przeżywam teraz stres, bo po sąsiedzku dom będzie sprzedany.... boję się, kto tam zamieszka.... czy będzie tolerancyjny dla sąsiedztwa dużej gromadki psiaków?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pierwszy spacerek nad zalewem - dużo wrażeń, zapachów, Łatuś jak pies gończy z nosem przy ziemi :). Mimo że to był dłuższy spacer to Łatuś bardzo zadowolony, cały czas mocno zainteresowany otoczeniem, szczekał tylko trochę - po prostu za dużo było i nowych rzeczy i ludzi i piesków naokoło. Myślałam że padnie w domu zmęczony albo będzie spał ale nie, uzupełnił tylko zapasy w brzuszku - wiadomo po spacerze zawsze trzeba coś zjeść , nawet gdyby się wychodziło kilka razy dziennie :).

Łatuś na zalewem weekend.jpg

Łatuś na zalewem.jpg

  • Like 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.02.2023 o 21:24, Onaa napisał:

Pierwszy spacerek nad zalewem - dużo wrażeń, zapachów, Łatuś jak pies gończy z nosem przy ziemi :). Mimo że to był dłuższy spacer to Łatuś bardzo zadowolony, cały czas mocno zainteresowany otoczeniem, szczekał tylko trochę - po prostu za dużo było i nowych rzeczy i ludzi i piesków naokoło. Myślałam że padnie w domu zmęczony albo będzie spał ale nie, uzupełnił tylko zapasy w brzuszku - wiadomo po spacerze zawsze trzeba coś zjeść , nawet gdyby się wychodziło kilka razy dziennie :).

Łatuś na zalewem weekend.jpg

Łatuś na zalewem.jpg

Cudowny Łatuś. ❤️

Link to comment
Share on other sites

  • Onaa changed the title to 16 letni - Łatuś ,po urazie, wyniszczony,w tymczasowym DT, w trakcie leczenia - szukamy miejsca w dobrym hoteliku, zbieramy deklaracje.

Gdy wzięłam Łatusia do siebie na dt bo  to było mi go żal i wiedziałam że w jego stanie nie ma szans na przeżycie  wschronisku. Na szczęście mimo wieku i ogromu zaniedbań dochodzi do siebie, zrobił się z niego nawet  szczekający łobuz. Ma przed sobą jeszcze trochę czasu może nawet kilka lat, więc chcę mu szukać dobrego domu stałego.

Nie planowałam trzeciego psiaka, być może czeka mnie kolejna przeprowadzka, nie mam na dłużej warunków.

Dlatego myślę żeby go umieścić w jednym z naszych dobrych hotelików, może u kikou albo u Szafirki. Może macie jakieś miejsce jeszcze do polecenia ?

 

I w miarę niedrogie bo nie będzie łatwo zdobyć deklaracje miesięczne, zwłaszcza że utrzymanie Łatka to też leki które co miesiąc musi zażywać - na wątrobę , na tarczycę i leki na swoją chorą łapkę - stan zapalny po urazie.

Chciałabym, żeby miał zapewnioną troskliwą opiekę , miłość, dobre spędzanie wolnego czasu. Bardzo więc proszę i będę wdzięczna za każdą  deklarację stałą dla Łatulka.

 

Link to comment
Share on other sites

Gdyby Łatek nie przyjechał wtedy do mnie to już by nie żył i odchodził w bardzo przykry sposób. Jak tylko udało się go odratować i okazało się że całkiem nieźle się trzyma jak na "16-latka" to pomyślałam żeby mu szukać domu ale wiadomo adopcja starszego kalekiego pieska to minimum szans. Zwłaszcza w obecnych coraz trudniejszych czasach.

Każda zmiana to są emocje, stres dla psa. Tak samo jak z dt idzie do ds. Dlatego szukam dla niego domowego miejsca gdzie będzie mógł szczęśliwie przeżyć tyle czasu ile jeszcze ma przed sobą, kochany i zaopiekowany, Obecnie Łatuś nie jest przypomina psiego dziadka, jest ciekawy , choć zaniedbanie i uraz pozostawiły ślad na jego sprawności. Chciałby biegać a nie może tak jakby chciał. Zupełnie mu to nie przeszkadza na szczęście.

Na ten moment czeka Łatka badanie serca,  a potem kontrola u ortopedy. Mam nadzieję że w marcu uda się znaleźć miejsce i deklaracje dla niego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.03.2023 o 09:44, Tyśka) napisał:

 A Moli@ albo katakka? 

Napisałam do kikou, katakka, do pdt w Krakowie. Do Moli nie bo nie wiedziałam że prowadzi takie miejsce. Łatek jest o tyle problematyczny że wyrywa się na spacerach do ludzi i innych psów, i ma zapędy do polowania, dlatego o pdt czy hotelik w którym są kotki, ptaki  - będę mieć obawy czy w ogóle zechce Łatka przyjąć. W domu jak ktoś przyjdzie i dla swojego stada jest łagodny, poza tym można go brać na ręce, robić przy nim, byle tylko uważać na kaleką łapkę.

Jeśli ktoś z deklarowiczów chce zmienić swoją deklarację na Łatka w związku ze zmianą jego sytuacji to proszę o info, żebyśmy wiedzieli na czym stoimy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...