Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Cieszę się że zaglądacie do Łatusia 🙂 i Łatuś też by się bardzo cieszył, że  ma tyle życzliwych osób wokół siebie :).

Najpierw uzupełnię wpłaty ,wydatki i dokumenty.

Na koncie Łatusia pojawiły się wpłaty niespodzianki od Kate1 ❤️ - 50zł oraz podkłady :), pani Krystyny ❤️ - 100zł z fb która wspiera moich podopiecznych oraz Figuni  ❤️ - 50zł - bardzo dziękujemy :).

Poniżej wklejam fakturę na kwotę 535,00 która obejmuje 3 dni z 4 , na które jeździliśmy z Łatusiem - kroplówki, leki, badania oraz kontrolę i badania w dniu 23.11.2022. Wklejam też kartę wizyty z USG (07.11.). I kilka innych.

 

 

karta wizyty 10112022 - krew - wynik posiew moczu 1z3.jpg

karta wizyty 10112022 - krew - wynik posiew moczu 2z3.jpg

recepta Encorton Krakvet.jpg

taxi dojazd kontrola 23112022.jpg

fa 3_11_2022.pdf

 

karta wizyty 23112022 kontrola.pdf

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o stan Łatusia to na wizycie kontrolnej pani wet poruszyła sprawę prostaty i potrzeby kastracji farmakologicznej, no i zbadania tych cyst koło prostaty - biopsji, czyli kolejne badanie, tym razem pod jakimś delikatnym znieczuleniem, pewnie też trzeba będzie zbadać serduszko, nie ukrywam że martwią mnie te cysty, żeby to nie było nic poważnego. Bo Łatuś tak ładnie się rozkręcił od środy, wczoraj był żywszy, a dzisiaj jest sprawniejszy, więcej sam wstaje, chodzi po domu, wreszcie zaczął zwiedzać dom w którym zamieszkał :). Przyszedł też po raz pierwszy sam do mnie , macha dużo ogonkiem, ciągle jest zainteresowany jedzonkiem, zainteresował się też Tofinką :D, najpierw Tofinka polizała go po nosku ale jak zaczął mieć niecne zamiary to pokazała mu że sobie nie życzy takiej poufałości na tym etapie znajomości ;). Wydaje mi się że robi się bardziej energiczny od Gucia, leżał do tej pory bo był słaby i chronił się przed bólem,  a dziś wcale mi nie wyglądał na 16 staruszka, nóżka już  nie jest taka podkulona niewładna, stara się na nią delikatnie stawać, wszedł nawet na dwa niewielkie płaskie schodki do klatki.

Zamiana miejsc - Łatuś znalazł inne legowisko więc Tofi i Gucio wpakowali się do jego łóżeczka.

2201 zmiana miejsca.jpg

2202 zamiana miejsc.jpg

2203 zmiana miejsca.jpg

Miejsce spacerowe Łatusia

2500 b.jpg

I..czyż nie jestem uroczy  😄 ?

2501.jpg

 

  • Like 7
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2022 o 19:51, Onaa napisał:

Łatulo pozdrawia :).

Dzisiaj jak wróciłam do domu i otworzyłam drzwi to powitała mnie cała trójka :D, Tofinka i Gucio oczywiście przy mnie zaraz ale z pokoju już wychodził do mnie , machając radośnie ogonkiem - Łatuś :).

 

2801.jpg

2803.jpg

Na tych zdjęciach Łatuś wygląda na psiaka, który chciałby powiedzieć: Wreszcie jestem dla kogoś ważny i kochany. A gdyby tylko wiedział ile osób mu kibicuje i dla ilu jest ważny i kochany. Każdy psiak zasługuje na taki ciepły domek. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.11.2022 o 19:51, Onaa napisał:

Łatulo pozdrawia :).

Dzisiaj jak wróciłam do domu i otworzyłam drzwi to powitała mnie cała trójka :D, Tofinka i Gucio oczywiście przy mnie zaraz ale z pokoju już wychodził do mnie , machając radośnie ogonkiem - Łatuś :).

 

2801.jpg

2803.jpg

W tych oczętach jest radość, wdzięczność i chęć życia ❤️ 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Troszkę nas mniej w tym tygodniu tutaj ale właśnie zaczęłam nową pracę od poniedziałku i wiadomo przeżywam, uczę się, stresuję. Towarzystwo na szczęście zostaje ładnie samo w domu.

Ale Łatuś zaczął łobuzować 😎, w ogóle to zaczęłam się zastanawiać czy ktoś mi psa po wizycie u doktora ortopedy nie podmienił ..z każdym dniem Łatuś rośnie w siłę, jest sprawniejszy, silniejszy, oczywiście nadal kuleje i niestety wciąż szczuplutki - to akurat mnie trochę martwi dlaczego tak wolno przybiera na wadze, więc do zbadania , biopsji te cysty przy jądrach, bo nie wiadomo co to, tylko to trzeba w narkozie delikatnej, więc to pani doktor musi powiedzieć kiedy będzie można, i być może trzeba będzie jeszcze wcześniej zbadać serduszko łatkowe.

Narazie widzę że wzmocniło mu się całe ciało, trudno mi to opisać, ja widzę dużą zmianę od miesiąca, od półtora tygodnia zwłaszcza, więcej wstaje chodzi, jak go biorę na ręce a potem stawiam na ziemi, to już nie jest taki bezwładny jak na początku, czasami po schodach sam chce iść a jak go biorę na ręcę to burczy tak mruczy jakby mówił " co mnie nosisz, co ja stary dziad jestem" :D,

stara się stawać na tej łapce, ona nadal tak sobie zwisa, i sama stopa jest taka mniejsza niż inne stopy, to pewnie od nieużywania jej, jest w stanie pokonać dwa trzy małe schodki, jest zainteresowany w domu wszystkim już jak normalny zdrowy piesek, choć nadal dużo odpoczywa i śpi, dopomina się szczekiem o jedzenie, bardzo lubi uszy wędzone, ma już różne miejsca do spania, do leżenia, oczywiście po posiłku kontroluje miski Tofinki i Gucia.

A na spacerach .. to jest normalnie szaleństwo, szczeka dużo i donośnie na wszystkich, potrafi szybko kuśtykać a nawet biec ! kuśtykając, jak coś mu się nie podoba  - to tak leci że boję się żeby kogoś nie ugryzł, bo ma taką energię i siłę i przyspieszenie w sobie, i widać że mu się coś nie podoba i naprawdę nie wiem co by zrobił. Jest uparty, ale taki był od początku. Mam nadzieję że Guciowi nie udzieli się to nielubienie innych , i że Łatuś nie okaże się niegrzeczny dla ludzi, mam go teraz już na smyczy bo nie wiem czy jakby do kogoś nie podbiegł to czy by coś nie zrobił a zęby ma spore, większe od Gucia. Więc uważamy i mam nadzieję że albo to tylko moje wrażenie bo poznałam go jako kaleką bidę a teraz on już zupełnie nie jest nieporadny, albo ma nieprzyjemne wspomnienia od człowieka i jakiś uraz, i będziemy musieli jakoś go oswoić z ludźmi, żeby mu się dobrze kojarzyli albo przynajmniej był dla nich neutralny. Narazie go obserwuję bo wszystko się szybko dzieje, i zmienia codziennie.

Łatuś ma energię i siłę teriera, takiego energicznego, zaciętego, myślę że ma w sobie coś z psa myśliwskiego - trochę przypomina posokowca ze spanielem. To choroba, wiek, wycieńczenie organizmu go osłabiły. Teraz wraca do swojej prawdziwej natury. Gucio to przy nim flegmatyczny stateczny starszy pan.

Muszę zrobić filmik żeby było widać zmianę u Łatusia :).

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.11.2022 o 10:13, Mazowszanka13 napisał:

Wpłaciłam dla Łatusia 100 zł z bazarku. Tak rozdysponowała jego Królowa limonka80.

https://www.dogomania.com/forum/topic/358027-rozliczam-bazarek-spożywczy-z-suszonymi-jabłkami/

 

 

Bardzo dziękujemy - kolejna niespodzianka :).

Łatuś dostał pieniążki od :

Jo37 wpłaty na Zojkę ❤️ - 150zł (na tę kwotę składają się wpłaty : Agnieszka103 - 5,00 z 5.10.22 i 5,00 z 02.11.22; helli - 50,00 z 11.10.22 i 50,00 z 10.11.22 oraz Dulska 20,00 z 17.10.22 i 20,00 z 16.11.22)

Dulskiej ❤️ - 20zł

i już w grudniu

Mazowszanki13❤️ - 100zł

dorota1 ❤️ - 20zł

bardzo dziękuje za wsparcie :).

Dnia 2.12.2022 o 20:47, Aska7 napisał:

A miał być miłym, starszym panem ... 😆

 

Dnia 2.12.2022 o 20:58, uxmal napisał:

a tak poważnie. Czy on ma na pewno 16 lat?

 

No właśnie, jak przyjechał to był bardzo starym pieskiem. Pan ortopeda też powiedział o nim, że to staruszek. Ale ostatnio mam wrażenie że lat mu ubywa :D. Teraz bym mu dała góra 10. Albo ma w sobie taką siłę życia :).

Wydatki łatusiowe - leki - kwota 127,00 (faktura), lampa na podczerwień - 119,00 - będziemy nagrzewać tę chorą łapkę łatusiową - 2x dziennie po 10-12 minut oraz preparat  Flexus booster zalecony przez doktora ortopedę - 39,99.

Musimy jeszcze kupić puszki Dolina Noteci , tym razem kupimy duże skoro apetyt dopisuje 🙂 to będzie na dwa dni jedna puszka.

fa 5_11_2022 leki.jpg

paragon flexus buster.jpg

fa lampa podczerwień.pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...