Jump to content
Dogomania

16 letni - Łatuś , zaniedbany i po urazie, teraz w hoteliku, już po zabiegu, wraca do sił :). Prosimy o pomoc w ogłaszaniu !!!


Onaa

Recommended Posts

Dziękuję że zaglądacie do Łatusia 🙂 , za Wasze dobre myśli, słowa :).

Przyszły pieniążki dla Łatka ,

Aldrumka ❤️ - 80zł

skarpeta im. Talcott ❤️ - 250zł

bardzo dziękuje za wsparcie :).

A Łatuś jest przekochany, widać że się już zadomowił, wciąż głównie śpi i odpoczywa, ale uczestniczy też w życiu rodzinnym :D.  Ostatnio usiłuje wywalić się kołami do góry, to dobry znak, bo oznacza że psiak czuje się dobrze i bezpiecznie tam gdzie jest. U Łatusia biednego tylko jest taki problem, że tylna część ciała słabiutka, na zdjęciach tego nie widać ale można mu kości policzyć :(. Ale udało mu się na chwilkę wszystkimi czterema łapinkami do góry wystawić :). Trenował w nocy ;).

1601 nocne wygibasy.jpg

1602 nocne wygibasy.jpg

1603 nocne wygibasy i foka zamojska.jpg

1604 nocne wygibasy.jpg

  • Like 9
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o spacerki to czasami ma ochotę pospacerować a czasami zrobi kilka kroków , siku kilka razy i już chce do domu. Czasami jak wychodzi z Guciem, i Gucio gdzieś dalej od niego obsika drzewo to Łatuś tam "galopuje" ile sił żeby też nie być gorszy. W domku bardzo polubił swoje legowisko, jest szyte jak na miarę dla niego, od razu po spacerze , idzie do siebie :D. Na szczęście jest gościnny. Dzisiaj Tofinka miała potrzebę ciągle mu towarzyszyć w łóżeczku :). Najpierw Łatuś nie wiedział za bardzo jak ma się zachować a potem w końcu poszedł spać. Jeszcze trochę i będzie pewnie mu chciała dawać buziaki. Gucio nie jest na to chętny, Łatuś też jeszcze nie. Chłopaki bardziej się interesują sobą nawzajem niż malutką Tofinką. Po spacerze się czasami obwąchują :).

A to jeszcze kilka fotek, zimny jesienny poranek - i słodziak :).

1701 jesienny leniwy poranek.jpg

1702 jesienny leniwy poranek.jpg

12112022 zaduma.jpg

15112022.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.11.2022 o 21:54, rozi napisał:

Przytul go, tak dodatkowo, od nas wszystkich. On będzie wiedział.

Dobrze :). Zapomniałam jeszcze napisać że jak leży to jak przy nim przykucnę, głaskam go, przytulam, to macha ogonkiem, tak delikatnie ale macha :). To jest takie miłe.

Dnia 17.11.2022 o 22:04, elik napisał:

Z bazarku jest dla Łateczka 185,00 zł. Bardzo proszę Reniu o nr konta, a po otrzymaniu przelewu potwierdź proszę na bazarku.

<L I N K>

Bardzo dziękuję Elu 🌷 za pomoc dla Łatusia. Pw już wysyłam.

A tu jeszcze troszkę Łatusia 😄 na dobranoc.

 

Jesteśmy umówieni na konsultacje ortopedyczną z badaniami u dr Orła w Krakvecie. Szukałam przez kilka dni miejsca, wcześniej nie udało się. Więc przyszły tydzień Łatuś biedny będzie miał dwie wizyty u weta - kontrolę w swojej lecznicy i konsultacje u ortopedy.

1704.jpg

1705.jpg

1706.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Cudowne wieści i zdjęcia. Jak to dobrze, że Łatuś już w ciepłym domku, widać, że poczuł sie bezpiecznie, powolutku przytyje skoro chętnie je i może uda się mu trochę pomócw zmocnieniu tego biednego tyłu.

W tym miesiącu już nie dam rady ale w grudniu postaram się choc grosz wpłacić dla niego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.11.2022 o 22:15, elik napisał:

Mamy ten sam bank więc na bank kasa już u Ciebie jest  🙂 

Faktycznie, już wczoraj przyszły pieniążki, dziękujemy ❤️.

Dnia 17.11.2022 o 22:16, dwbem napisał:

Cudowne wieści i zdjęcia. Jak to dobrze, że Łatuś już w ciepłym domku, widać, że poczuł sie bezpiecznie, powolutku przytyje skoro chętnie je i może uda się mu trochę pomócw zmocnieniu tego biednego tyłu.

W tym miesiącu już nie dam rady ale w grudniu postaram się choc grosz wpłacić dla niego.

Ja też mam nadzieję dwbem że uda mu się pomóc, on tak bardzo chce być, cieszyć się życiem domowym, spacerkami, swobodą. Na początku przeraził mnie nie tylko jego stan ale i taki brak nadziei w jego oczkach , stopniowo , dzień za dniem, czuł że może być dobrze w psim życiu, ma czasami nostalgiczne wejrzenie, on cały jest zresztą wzruszający, i widać już w nim życie.

Dnia 17.11.2022 o 22:35, elik napisał:

Dr Orzeł jest orłem wśród ortopedów. Bardzo dobrze, że to właśnie on będzie konsultantem.

Jesteśmy umówieni na środę wieczorem. Wiem jak takie badanie wygląda, więc żal mi Łatusia ale trzeba czasem znieść niewygodne nieprzyjemne badania bo to jedyna droga do poprawy.

Dnia 18.11.2022 o 06:07, Ellig napisał:

Trzymajcie się zdrowo, powodzenia  u wet. Łatuś wygląda cudownie,  widać,  że się lepiej czuje. W końcu ma takie przemiłe towarzystwo. Ciepły dom. ❤️

Łatuś jak się obudzi to tak patrzy tymi swoimi oczyskami :). Myślę że czuje się tutaj dobrze i bezpiecznie. Jestem też dumna z moich psiaczków, zwłaszcza z Gucia, bo to jego pierwszy tymczasowicz :), no i on jest straszna moja przylepa, żyć beze mnie nie może, troszkę się obawiałam czy nie będzie zazdrosny o Łatka, bo jednak Łatuś wymaga trochę zabiegów, czasu wokoło niego , no i jego jedynego wynoszę na rękach na spacery :D. Ale tak jak się cieszył jak przyjechała Asia z psiakami, jak życzliwie przyjął Łatusia, tak jest nadal. Łatuś zresztą jest bardzo miłym sympatycznym pieskiem. Trudno go nie lubić. Chociaż ma też jakieś swoje ale - na spacerkach dużo szczeka mi na ludzi przechodzących, zwłaszcza denerwuje go albo niepokoi - np osoba o lasce, kulach, jak pani szła z wózkiem zakupowym to tak szczekał że o mało się z wysiłku nie przewrócił, może to jakoś ma związek z okolicznościami wypadku..

Dnia 18.11.2022 o 07:01, Moli@ napisał:

1705.jpg

Po kilku dniach ogromna zmiana..., nie ten pies 🙂 Powodzenia  ❤️

Tak Łatulek zmienia się codziennie, powolutku w swoim tempie zachodzą w nim zmiany, np to machanie ogonkiem o którym wcześniej pisałam, zaczął to robić jak leży sobie na łóżeczku i podchodzę, mówię do niego,  chyba już zaczyna kojarzyć że Łatuś to on :).

Dnia 18.11.2022 o 09:42, agat21 napisał:

Rewelacyjnie się czyta wieści i ogląda zdjęcia zmienionego Łatusia 🤩 Ale tylko Onaa wie ile serca i energii włożyła aby doprowadzić psa do tego lepszego stanu. A ile jeszcze do zrobienia.. Trzymaj się Reniu, jesteś WIELKA! 😘👍

Cieszę się z Wami że możemy wspólnie pomóc Łatusiowi, naprawdę gdybyście go widzieli na żywo. 😍

Przed nami jeszcze długa droga, dziękuję że jesteście z Łatusiem ❤️.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry. Chciałam się przywitać na wątku Łatusia. Po moim psiaku pozostało mi trochę podkładów 58 x 90 cm., będzie tego tak ok 50 sztuk. Ja już tego nie potrzebuję a pomyślałam, że u Was na pewno się przydadzą. Czy mogłabym prosić o adres do wysyłki na pw. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.11.2022 o 21:18, Onaa napisał:

Dziękuję że zaglądacie do Łatusia 🙂 , za Wasze dobre myśli, słowa :).

Przyszły pieniążki dla Łatka ,

Aldrumka ❤️ - 80zł

skarpeta im. Talcott ❤️ - 250zł

bardzo dziękuje za wsparcie :).

A Łatuś jest przekochany, widać że się już zadomowił, wciąż głównie śpi i odpoczywa, ale uczestniczy też w życiu rodzinnym :D.  Ostatnio usiłuje wywalić się kołami do góry, to dobry znak, bo oznacza że psiak czuje się dobrze i bezpiecznie tam gdzie jest. U Łatusia biednego tylko jest taki problem, że tylna część ciała słabiutka, na zdjęciach tego nie widać ale można mu kości policzyć :(. Ale udało mu się na chwilkę wszystkimi czterema łapinkami do góry wystawić :). Trenował w nocy ;).

1601 nocne wygibasy.jpg

Cudowne fotki, serce się cieszy, bo to rzeczywiście nie ten sam pies, choć wciąż słaby i chory, to wygląda zupełnie inaczej ❤️ 

Przelew otrzymany od Staruszkowej Skarpety trzeba potwierdzić na wątku Skarpety i do pierwszego posta wkleić banerek, że piesek pomoc otrzymał :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2022 o 11:35, limonka80 napisał:

Łacio ma spojrzenie jak mój Dżekuś, takie dobre, ufne oczy staruszka.  

Jak dobrze że piesio w ciepłym, gościnnym domu a nie w schronisku, u mnie był dziś przymrozek ...

A przemiana niesamowita jak na tak krótki czas, uszczęśliwiłaś Łacia w mgnieniu oka 🙂 

O właśnie tych słów mi było brak jak chciałam opisać Łatulka - że ma takie dobre ufne oczy staruszka ❤️.

Dnia 19.11.2022 o 11:47, Kate1 napisał:

Dzień dobry. Chciałam się przywitać na wątku Łatusia. Po moim psiaku pozostało mi trochę podkładów 58 x 90 cm., będzie tego tak ok 50 sztuk. Ja już tego nie potrzebuję a pomyślałam, że u Was na pewno się przydadzą. Czy mogłabym prosić o adres do wysyłki na pw. 

Witamy u Łatusia :). Podkłady są bardzo potrzebne, Łatusiowi nadal sączy się od czasu do czasu, więc zmieniamy je często żeby miał czysto i przyjemnie. Będę bardzo wdzięczna :).

Dnia 19.11.2022 o 11:58, mari23 napisał:

Cudowne fotki, serce się cieszy, bo to rzeczywiście nie ten sam pies, choć wciąż słaby i chory, to wygląda zupełnie inaczej ❤️ 

Przelew otrzymany od Staruszkowej Skarpety trzeba potwierdzić na wątku Skarpety i do pierwszego posta wkleić banerek, że piesek pomoc otrzymał 🙂

Faktycznie zapomniałam wcześniej ale już wszystko zrobiłam :).

Dnia 19.11.2022 o 13:42, Mazowszanka13 napisał:

Jak on wypiękniał. I futerko lśniące. Dzięki Ci za to:)

Łatuś jest naprawdę ładnym pieskiem :). Tylko nadal szczuplutki, ale widać że siły ma więcej. I głos ma taki mocny. Mam Myślę że cały czas jego stan się poprawia, daję mu jedzonko cztery razy dziennie żeby brzuszek się przyzwyczaił do normalnego jedzonka, może oczekiwałam bardziej spektakularnych efektów ale jednak nie da się dłuższego zaniedbania i stanu chorobowego w organiźmie , szybko wyleczyć. Na szczęście apetyt dopisuje, zawsze pilnuję żeby zjadł, no i żeby inni go nie okradli :D.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam też zbiórkę dla zamojskich staruszków, wystawiłam na dłuższy okres, będziemy cierpliwie zbierać, a uzyskane pieniądze podzielimy równo na wszystkie psy.

Jeśli trzeba będzie zrobić zbiórkę oddzielnie dla Łatusia, to usunę go z tej zbiorowej zbiórki.

Proszę o rozsyłanie linku znajomym, udostępnianie, bo to szansa na dodatkowe pieniądze.

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/en/zamojskiestaruszki

 

Może ktoś inny tytuł podsunie?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Muszę się pochwalić że dzisiaj jak wróciłam po kilku godzinach do domu Łatulek pięknie mnie powitał 😍, widać było że czekał na mnie , i bardzo się ucieszył , po raz pierwszy tak sprawnie i mocno machał ogonkiem - jak ja się ucieszyłam 😀.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2022 o 21:35, Onaa napisał:

jak wróciłam po kilku godzinach do domu Łatulek pięknie mnie powitał 😍, widać było że czekał na mnie , i bardzo się ucieszył , po raz pierwszy tak sprawnie i mocno machał ogonkiem

Łatuś pięknie macha ogonkiem 🙂 Nie moge się na niego napatrzeć - on jest jak mój Dżekunio ❤️

A czy mi się zdaje, czy w tle słychać stukot pazurków ? Zakładam że to Gucio stepuje z radości ? 😃  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.11.2022 o 21:42, limonka80 napisał:

Łatuś pięknie macha ogonkiem 🙂 

A czy mi się zdaje, czy w tle słychać stukot pazurków ? Zakładam że to Gucio stepuje z radości ? 😃  

Faktycznie - słychać Tofinkę i Gucia :). Gucio zawsze mnie ogromnie radośnie wita, to taki mamin cycek jest :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...