Jump to content
Dogomania

Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Piksel vel Portos już w fundacji Sterczące Uszy. Już ma swoją rodzinę :)


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 30.10.2022 o 09:26, Aldrumka napisał:

Może po 1 ktoś się odezwie, czekamy z nadzieją 

Fundacja Animalia podesłała mi tylko namiary na Hotelik i to też spory kawałek  ode mnie... nie wiadomo czy byłoby miejsce. 

Mialam przez ostatnie dni dwa zapytania o kudłatka na olx, ale bez ciągu dalszego.

Nie dałam też niestety rady pojechać do gminy. Byliśmy naprawdę ekspresowo u moich rodziców,  w sobotę nad ranem dotarliśmy, dużo się działo, noce nie przespaliśmy przez zmianę miejsca i zęby, w dzień nie szło nic zaplanować, a dziś już  wróciliśmy. Przykro mi mocno z tego powodu, bo obiecałam że się tam pojawię.

Brak mi pomysłów na tego psiaka. Pisałam do paru fundacji i DT, nikt nie jest w stanie pomóc. 😞 Tyle dobrze, że w gminie zostanie już wakacyjna gwardia, czyli Pikselek (vel. Portos), nieśmiała sunia Mary i jej dziki synek. Może coś ruszy po wolnym, znajdzie się gdzieś miejsce. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.11.2022 o 22:56, Tyśka) napisał:

 Tyle dobrze, że w gminie zostanie już wakacyjna gwardia, czyli Pikselek (vel. Portos), nieśmiała sunia Mary i jej dziki synek.

Mnie najbardziej martwi dziki piesek, synek Mary. Prosilam Marte, żeby do niego zaglądnęła i powiedziala, ze jest naprawdę dziki i bardzo zestresowany, szczególnie człowiekiem. Jesli te psy trafią do schroniska, to wszyscy wiemy, co z nim się stanie po 14 dniach kwarantanny. To młodziutki piesek i świadomość tego, że żyje dopóki jest zamknięty w małym kojcu, a potem będzie koniec, bardzo mnie dołuje. Domyślam się, że żyłby szczęśliwy w bezpiecznym miejscu na swój sposób i możliwości, tylko znalezienie domu dla rzeczywiście dzikiego psa to w praktyce niemożliwość. Niby mam świadomość, że nie kazdemu da się pomóc, ale zupełnie mi to nie pomaga o nim zapomnieć. 

Link to comment
Share on other sites

Mnie też ogromie  żal malucha, jest przerażony. Podobno jego matka też była w takim stanie, ale kontakt z człowiekiem bardzo pomógł i w tej chwili sunia chodzi spacery. Prosiłam o pomoc dla tego dzieciaka, żeby go dac do klatki z matką, może czułby sue bezpieczniej. Na widok człowieka sika pod siebie😓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.11.2022 o 12:53, Tola napisał:

Mnie też ogromie  żal malucha, jest przerażony. Podobno jego matka też była w takim stanie, ale kontakt z człowiekiem bardzo pomógł i w tej chwili sunia chodzi spacery. Prosiłam o pomoc dla tego dzieciaka, żeby go dac do klatki z matką, może czułby sue bezpieczniej. Na widok człowieka sika pod siebie😓

Na pewno pomogłoby połączenie z mamą. I co usłyszałaś, jest to możliwe?

Link to comment
Share on other sites

Poprosiłam p. Marzenka o nowe zdjęcia Pikselka vel Portosa. Ma pojechać w niedzielę. Zaproponowała też, że weźmie go do siebie na DT w zamian za pokrycie kosztów utrzymania. Problem w tym, że to terminowy DT: do 10. grudnia. Nie wiem, co robić... czy ktoś pomoże mi w ogłaszaniu psiaka? 

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Długowłosy ok. 2letni i niespełna 10kg psiak z biletem do schroniska. CZY KTOŚ POMOŻE MI Z OGŁOSZENIAMI?
Dnia 3.11.2022 o 21:04, Onaa napisał:

Udostępnię na grupach malucha.

Dziękuję. Ja jestem zaledwie na lokalnych grupach pomocowych i brakuje mi czasu, a to udostępnienia dadzą szansę psiakowi ba to, że ktoś go wypatrzy.

Mialam nawet wczoraj, pół godziny od wrzucenia postu, zapytanie z Poznania, ale pani nie kontynuowała tematu 😞

Link to comment
Share on other sites

Na razie zapowiada się na to, że Pikselek zamieszka w Poznaniu. Będę szukać mu transportu, jeśli nadal będzie ok. Państwo chcą pokryć koszty transportu.

Jeśli by mu się udalo to chciałabym pomóc jednej z dwóch szczeniaczek, które są w przytulisku Beża, Krecika, Dino.

O tej:

received_1136710843628668.thumb.jpeg.d35bad0eb46c58bc43171dcfbcf3663b.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.11.2022 o 23:57, Onaa napisał:

Trzymam mocno kciuki za Pikselka :).

A ta malizna powyżej jaka bidulka - to młody szczeniaczek ?

 

Dnia 7.11.2022 o 07:33, Ellig napisał:

Kciuki mocno trzymam.

Kciuki trzymajcie bardzo mocno. 

Tak, ta sunia malizna to około 3-4msc szczeniak. Ma też siostrę. O taką: https://www.olx.pl/d/oferta/slodziutka-3-4-miesieczna-milka-pilnie-potrzebny-dom-CID103-IDRIq36.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.11.2022 o 09:22, Ellig napisał:

Dzisiaj zrobię ogłoszenie na Katowice.
Nie ma w Twoim  ogloszeniu numeru telefonu?

Dziękuję. Dzisiaj po południu veda nowe zdjęcia, o ile wyjdą. 

W jednym z prośbą o dt nie ma. W dwóch pozostałych jest numer: https://www.olx.pl/d/oferta/malenki-ok-9kg-mlodziutki-pikselek-szuka-rodziny-CID103-IDQOlpz.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...