Jump to content
Dogomania

Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Piksel vel Portos już w fundacji Sterczące Uszy. Już ma swoją rodzinę :)


Tyśka)

Recommended Posts

Dnia 17.11.2022 o 13:26, Tyśka) napisał:

Napisał do mnie pan z Krakowa zainteresowany Pikselem. To znaczy zapytanie było dość... dziwne, ale dałam szansę. Poprosiłam o kontakt telefoniczny. Ciekawe czy zadzwoni.

Poza tym żadnych zapytań, ani z fb, ani z olx. Piksel jest niewidzialny, a wydawało mi się, że jest urokliwy.

Myślę, że sytuacja poprawi się po nowym roku, chociaż dla Pixelka to żadne pocieszenie.  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.11.2022 o 19:31, Tola napisał:

Myślę, że sytuacja poprawi się po nowym roku, chociaż dla Pixelka to żadne pocieszenie.  

Też tak myślę. Ludzie na razie za bardzo skupieniu kosztami życia, żeby przygarniać psiaki. Adopcje idą, ale głównie małych psów.

Dnia 23.11.2022 o 06:47, Ellig napisał:

Cisza , chociaż  a FB dużo ogłoszeń i udostępnień.

Tak, bardzo Wam (Tolu, Nesiowata, Ellig, Jaaga, Jo37... wszyscy których też nie wymieniłam, bo przeoczyłam, a którzy udostępnili ❤️ ) dziękuję za udostępnienia Piksela. Myślałam, że przy tylu udostępnieniach będzie chociaż jedno zapytanie na FB, niestety nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Proszę Was jeszcze o udostępnienia Pako.

<<POST NA FB Z PAKO>>

Wraz z siostrami został interwencyjnie odebrany ze spartańskich warunków ze wsi z ok. Tomaszowa Lubelskiego, jedli całe życie chleb namoczony w wodzie, a mieszkali w takich warunkach, że mowę mi odjęło (prowizoryczna maleńka klatka niczym dla królika!). On i jego 2 siostry awaryjnie mieszkają w oborze, nie mają nawet budy... ich najbiedniejsza (bo najbardziej wycofana i wychudzona) siostra ma DT, ale też tylko do 10. grudnia. Tak czy siak, i tak ma najlepiej, a jej rodzeństwo w oborze... 😞

EDIT. Alma ma DS w Świdniku od 04.12.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 24.11.2022 o 10:41, Tyśka) napisał:

Proszę Was jeszcze o udostępnienia Pako (na dniach wstawię na swój profil jego mniej urodziwe siostry).

<<POST NA FB Z PAKO>>

Zostali interwencyjnie odebrani ze spartańskich warunków ze wsi z ok. Tomaszowa Lubelskiego, jedli całe życie chleb namoczony w wodzie, a mieszkali w takich warunkach, że mowę mi odjęło (prowizoryczna maleńka klatka niczym dla królika!). On i jego 2 siostry awaryjnie mieszkają w oborze, nie mają nawet budy... ich najbiedniejsza (bo najbardziej wycofana i wychudzona) siostra ma DT, ale też tylko do 10. grudnia. Tak czy siak, i tak ma najlepiej, a jej rodzeństwo w oborze... 😞

I olx'y wszystich:
Pako:  https://www.olx.pl/d/oferta/psie-szczescie-ma-na-imie-pako-7-msc-maly-pies-mix-terrier-sznaucer-CID103-IDRYdC5.html?bs=olx_pro_listing
Inka: https://www.olx.pl/d/oferta/niesmiala-nieduza-przylepka-7-miesieczna-inka-pilne-CID103-IDRYUhA.html?bs=olx_pro_listing
Rubi: https://www.olx.pl/d/oferta/7-miesieczna-nieduza-rubi-radosna-pozytywna-sunia-pilnie-szuka-domu-CID103-IDS0Hah.html?bs=olx_pro_listing
Alma (ona ma DT): https://www.olx.pl/d/oferta/7-miesieczna-kruszynka-delikatna-i-przekochana-szuka-domu-CID103-IDRTkIj.html?bs=olx_pro_listing

Najgorzej chyba ma Inka, bo ma najuboższą okrywę włosową i do tego najmniej urodziwa.

Alma pakuje manatki i jedzie jutro do swojej Rodziny. I dobrze, bo termin końca DT minąłby 6.12. O jej rodzeństwo mieszkające w oborze oraz o Piksela nikt nie pyta....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jutro udostepnię na fb. Myslalam, ze ten szczeniak o którym tu piszesz to szczeniak spod szopy, którego Marta Alicja pokazała Toli, a to kolejne zupelnie inne szczeniaki . Jak będziesz udostepniać na fb, to udostępnij mi na priv. Wtedy dam tez u siebie i na grupach. Nie wyświetlają mi się Twoje posty. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.12.2022 o 19:47, Jaaga napisał:

Jutro udostepnię na fb. Myslalam, ze ten szczeniak o którym tu piszesz to szczeniak spod szopy, którego Marta Alicja pokazała Toli, a to kolejne zupelnie inne szczeniaki . Jak będziesz udostepniać na fb, to udostępnij mi na priv. Wtedy dam tez u siebie i na grupach. Nie wyświetlają mi się Twoje posty. 

Dziękuję. Ostatnio mało zaglądam na fb. Nie mam aplikacji na telefonie, a laptop włączam rzadko i na krótko, w konkretnym celu. Nawet nie kojarzyłam szczeniaka od Marty Alicji. 
Te szczeniaki, które ogłaszam nadal mieszkają w szopie i za bardzo nie ma nimi zainteresowania. To dwie ok. 7-msc sunie i ich brat terrierek. Myślałam, że chociaż piesek pójdzie szybko, jest śliczny i naprawdę bardzo adopcyjny. Sunie z koei lada moment mogą mieć cieczkę, szczerze mówiąc boję się tego... ale też nie mogę wziąć odpowiedzialności za psiaki, o których nic nie wiem. 

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to SZUKAM TRANSPORTU DO POZNANIA DLA PIKSELA! Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Niedługo wyjedzie do schroniska w Zamościu. Czy ktoś pomoże mi znaleźć dla niego dom?

 Kopiuję z zamojskiego:

Dopiero się dowiedziałam po tym jak napisałam tu post, a dziś zerknęłam na mapie że DT ma bliżej do Sieradza niż do Poznania. To Szczytniki. Będę szukać transportu dla Pilsela vel Portosa z gminy do Szczytnikow bezpośrednio. Ewentualnie mamy wstępnie transport do Warszawy na środę, a stamtąd może się kogoś wynajmie (to ok. 240km). Gmina daje 500zł na transport na fakturę. Spróbujemy z Martą biłgorajska zorientować się czy udałoby się wynająć kogoś na tę kwotę.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to SZUKAM TRANSPORTU DO SZCZYTNIKÓW k/Sieradza DLA PIKSELA! Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Niedługo wyjedzie do schroniska w Zamościu. Czy ktoś pomoże mi znaleźć dla niego dom?

Bardzo prosiłabym o zdjęcie ogłoszeń psiaka jak już pojedzie. 

 

W zamian proszę o ogłoszenia suni Łatki, malutkiej, 5-6 letniej która po śmierci właściciela mieszka w przydomowej szopie opuszczonego po swoim Panu domu. Sąsiadka ją dokarmia, ale ostatnio przyłapała parę razy jak duży pies innych sąsiadów zjada Latce jedzenie, raz nawet ratowała jej życie, bo kolos brutalnie ją potraktował... link do ogłoszeń w moim podpisie. To taka sunia mająca mniej niż 10 kg. Jest wysterylizowana. Zaszczepiona i odrobaczona na koszt Stowarzyszenia Tomaszów Lubelski Adopcje. Tam jest największą zima teraz...

received_3257559461163006.thumb.jpeg.928c510951dd42e42ee8e49a7e4bb9b6.jpeg

received_2982700165357567.thumb.jpeg.1f86d52a96ca6a8c04b3595db8f8cc2b.jpeg
Obiecuję, że to ostatni piesek, którego tutaj pokazuję. Jak Piksi pojedzie do Fundacji to zmienię tytuł.

Link to comment
Share on other sites

  • Tyśka) changed the title to Niby młody (ok. 2lat), nieduży (z 12-15kg?), długowłosy... a niewidzialny. Piksel vel Portos na dniach jedzie do fundacji Sterczące Uszy.
Dnia 13.12.2022 o 08:25, Tyśka) napisał:

Jest transport dla Piksela.

 Gmina zapłaci więcej żeby, pojechał przewoźnikiem, powiedzieli ze taki fajny pies ze szkoda, zeby marnował sie w kojcu gminnym 😍

Piksel prawdopodobnie pojedzie jeszcze w ten weekend do Fundacji Sterczące Uszy.

Super, ze sie udało. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.12.2022 o 23:39, Poker napisał:

Biedna sunia. Wygląda na wystraszoną.

Tysiu, a dlaczego to ostatni piesek na tym wątku?

Niestety jest wystraszona i zestresowana śmiercią opiekuna. Początkowo bała się podejść do sąsiadki, jadła w pewnej odległości, po ataku przez psa schowała się w zamkniętej na cztery spusty szopie. Tzn. człowiek nie mógł wejść, ona jakoś przecisnęła się między deskami. Wyszła po ok. 3 dniach, z tego co pamiętam z opowiadań sąsiadki. To była domowa sunia, podobno pan o nią na swój sposób dbał, stracila cały świat. Sąsiadka, która ją dokarmia próbowała wziąć do siebie do kojca (w domu ma dużego psa, który niekoniecznie akceptuje inne), ale sunia po wypuszczeniu z kojca zwiała do siebie i pilnuje domu. Pewnie czeka aż wróci pan... 

 

Nie chcę po prostu mieszać. Mam tendencję do pisania o wielu psich tragediach, a przecież nie mamy tyłu mocy przerobowych. Pewnie będę pokazywać tu jeszcze Mary i jej dzikiego synka, którzy nie mają żadnych perspektyw na opuszczenie gminnego kojca. Poproszę pracownika o nowe zdjęcia Mary, może i ją przejmie Fundacja, jak i Piksela. 

Sama rozważałam wzięcie pod opiekę Łatkę, ale nie mam dokąd, a też nie dam rady jej utrzymywać w hotelu. Będę myśleć, jak coś wymyślę to założę jej wtedy wątek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...